FlySky FS-TH9x zamiast Turnigy 9x

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

L.I.S.u, spróbuj przyswoić najpierw manuala :-) , tam czarno na białym jest
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

:oops: ojtamojtam .... prawdziwi mezczyzni nie czytaja instrukcji ;-) hehe...dzieki Rurek

no to rozumiem teraz ze ustawiam zamiast INH na OFF(jak do gory przelacznikiem TRN dam to wyswietla sie ON....czyli w momencie jak chce, aby uczen kontrolowal model)....za to jprzy kanalach jak mam NORM to znaczy ze uczen steruje z takimi ustawieniami jak ma u siebie, a jak dam na OFF(w turnigy jest OFF, a w tej instrukcji FUNC) to on steruje u siebie ale uzywane sa wszelkie ustawienia i mixy z mojej aparatury.....tak?
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

okej, a jesli nie mam oryginalnego kabla....to moge zlozyc taki z dwoch polaczonych przedluzaczy minijack na cinche===cinche na minijack ???
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

toż to zwykły minijack. WAŻNE - apka wyłączona jak zapinasz kabel to wtedy nie jest załączany moduł nadawczy w apce która jest wyłączona. Po włożeniu jacka apka się sama włącza :-) cud natury :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

czyli jednak nie trzeba wyciagac modulu w tej apce ucznia??
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

sprawdź, przetestuj:-) apka wyłączona - wkładasz jacka, odpalasz odbiornik (który zbindowany normalnie działa jak latasz) i machasz drągami...jeżeli serwa nie reagują to znaczy że jest tak jak napisałem :-), jak chce Ci się dogłębnie zbadać temat to rozkręcasz apkę, robisz ten sam myk z jackiem na wyłączonej apce i mierzysz multimetrem czy dochodzi zasilanie na moduł...jeżeli nie dochodzi to znaczy nadal że jest tak jak piszę :-)
W sumie prostsza wersja z multimetrem to wyjąć moduł, rozkręcić go , włożyć bez obudowy i mierzyć mierzyć mierzyć :-)
a jeszcze prościej to wyjąć moduł , zrobić wkładanie jacka i zmierzyć czy na pinach z apki do modułu coś się mierzy..ale tu nie jestem pewien czy taka zaawansowana komputerowa aparatura nie sprawdza sobie w inny sposób czy ma wpięty moduł...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
razor
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:07
Lokalizacja: wawa

Post autor: razor »

próbuję użyć dwóch apek - trener/uczeń
trenerem chce żeby była turnigy, uczniem futaba t6exhp
obie wypuszczają (turnigy nie włączam, tylko podłączam kabel) dobrze sygnał do karty muzycznej (używam kabla stereo) jak i działają z przejściówką USB.
ale gdy podłączę kabel z futaby do turnigy (apka włączona) to sygnału nie odbiera.
gdy włączam trainer (przełącznik) to wtedy ruchy trenera są widoczne (na display i na modelu), gdy wyłączę - nic się nie dzieje gdy ruszam apkę ucznia (na tych 4 włączonych na trainer=norm kanałach - 1,2,4)
w obu apkach sygnał jest ustawiony na PPM

no i nie wiem w czym problem, turnigy nie potrafi zrozumieć sygnału od Futaby? (komputer go 'rozumie' ;) )

coś robię nie tak ?
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

W futabie masz miec podłączenie na PPM IN a nie na PPM OUT. Zadziała jak zmienisz jeden kabelek. Wyłączenie toru wcz przez zwarcie 2 pinów chyba również zadziała.

Poniżej rozpiska:
http://www.pitlab.pl/interfejs-fms.html
pozdrawiam
Michał
razor
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:07
Lokalizacja: wawa

Post autor: razor »

ale chyba mam właśnie kabel z PPM out, bo mogę ją podłączyć do komputera (przez przejściówkę USB), wyjmuję przy okazji kwarc (35MHz), co by się moduł nie grzał.

hm...aa...może coś poplątałem. jeśli aparatura ma sterować modelem, to jest trenerem czy uczniem ? (turnigy ma sterować modelem, a futaba ma być podłączona do niej kabelkiem - ze względu że mam do niej kabelek PPM out :) )
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Skoro działa Futaba na komputerze tzn. ze źle masz podłączony kabelek. Zamiast dawać sygnał ppm (działa na komputerze) to powinna go odbierać.

Musisz otworzyć wtyczkę z futaby i kabelkiem podlutować się pod inny pin.

Zaczerpnięte ze strony Piotra, bo kolega chyba tam nie wszedł. W tej chwili kabelek masz podpiety pod wyjscie sygnalu ppm, a masz go podpiąc pod wejście.

Obrazek

Znaczenia pinów złącza:
1 - ?
2 - masa
3 - wyjście sygnału PPM
4 - zasilanie przed wyłącznikiem
5 - zasilanie za wyłącznikiem
6 - wejście sygnału PPM
Wyłączenie toru w.cz. uzyskuje się przez zwarcie pinów 4 i 5. Wyłączona aparatura T9 włącza się po włożeniu wtyczki ze zworką
pozdrawiam
Michał
razor
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:07
Lokalizacja: wawa

Post autor: razor »

hm...nadal czegoś nie rozumiem.
chcę żeby turnigy nadawało do modelu, a futaba była podłączona do turnigy.
czy do futaby musi być kabelek PPM In (to i chyba od razu out?)
jak turnigy ma wiedzieć co ma wysłać od futaby do modelu gdy do futaby będzie kabelek PPM in ?
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

No dobra, pomyliłem, sorki :oops: Opisałem Ci jak futaba ma byc trenerem a turnigy uczniem :D

ps. moze problemem jest polaryzacja kabla? Zamien ppm z masą.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

zazwyczaj trzeba się trochę pobawić w menu obu nadajników...tam jest dość dużo możliwych kombinacji ;-)
trzeba sobie popróbować co kiedy działa przy jakim parametrze OFF, INH, NORM...
a co do tego która aparatura ma być uczniem/trenerem i która ma nadawać w eter...wydaje mi się że turnigy- powinna być raczej uczniem, bo knefel "trenerski" jest chwilowy...i zakładamy że trener ratuje model z opresji i nie powinien zajmować sobie rąk/palców jeszcze pstryczkiem ;-) chyba dobrze kombinuję?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
razor
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:07
Lokalizacja: wawa

Post autor: razor »

no właśnie tak kombinuję, czyli Turnigy, która nadaje do modelu jest trenerem (i trener w niej zamiast sterować może na chwilę trzymać przełącznik trainer),a wtedy uczeń się bawi :)
ok, widzę że Diem sprostował i już nie mam zamętu w głowie

co do braku odbioru przez turnigy sygnału właśnie bałem się o jakąś polaryzację itp.
czy polaryzację można sprawdzić tym programikiem ppjoy? (podłączając sygnał PPM do karty muzycznej) i ew. porównać sygnał z tym co wychodzi z Turnigy ?

czyli na razie powinienem sprawdzić polaryzację (zamienić sygnał z masą), ew. potem spróbuję odwrotnie (też grzebanie z kablem) - futaba trener, turnigy uczeń.
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Czy da się do Turnigy 9X 9Ch
podpiąć coś z tego zestawu?
http://www.rangevideo.com/index.php?mai ... x&cPath=62
^ sens tylko w postępie ^
ODPOWIEDZ