Spektrum DX8 przypisywanie przełączników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Spektrum DX8 przypisywanie przełączników

Post autor: Manix »

Od 3 dni próbuję znaleźć rozwiązanie Jak przypisać funkcje do przełącznika
Elevator D/R.
Nie ma go po prostu w Switch menu.
Nic na ten temat nie pisze w instrukcji obsługi.

Wie ktoś może jak to zrobić bo ja już jestem krótko przed tym żeby przelutować kable od innego przełącznika.



https://goo.gl/images/FEkDg1
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spektrum DX8 przypisywanie przełączników

Post autor: wladek77 »

Zależy co chcesz zrobić, najprościej chyba będzie wykorzystać miksery bo fizycznie w menu nie ma zmiany tych przełączników. Wystarczy w Mix ustawić przycisk elev dokładna pozycję np 0 lub 1 i co ma się dziać z kanałami. Opisz dokładnie co chcesz uzyskać.
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Spektrum DX8 przypisywanie przełączników

Post autor: Manix »

Wielkie dzięki przez Mix dało się wszystko fajnie poustawiać.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spektrum DX8 przypisywanie przełączników

Post autor: wladek77 »

Aparatura jest specyficzna w ustawieniach ale warta swoich pieniędzy, super szybka i precyzyjna.
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Spektrum DX8 przypisywanie przełączników

Post autor: wojtekr »

Możesz rozwinąć myśl co to znaczy specyficzna, szybka i precyzyjna? DX8 jak całe Spektrum jest raczej intuicyjne, pozwalające się ustawić łatwo i bez instrukcji każdemu. Specyficzne to są raczej Taranis, Open coś tam TGY, Futaba.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Spektrum DX8 przypisywanie przełączników

Post autor: Verid »

wojtekr pisze:Specyficzne to są raczej Taranis, Open coś tam TGY, Futaba
Ale Futabę to ty szanuj :mrgreen: "Dziewiątka" jest potulna jak baranek do ustawiania. Specyficzny to jest stary Graupner MC-12. Co do Taranisa i OpenTx dla Turnigy to zdania są podzielone. Dla osób które zaczynały od otwartego softu w aparaturze są miodzio bo po prostu cała jego "specyfika" przychodzi im naturalnie i gubią się przy przesiadce na cokolwiek z zamkniętym softem. Działa to też w drugą stronę. Użytkownicy "zamkniętych" aparatur potrzebują niekiedy sporej chwili żeby się przyzwyczaić do filozofii działania otwartego softu i proces ten nie zawsze jest przyjemny.
Ten wredny...
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Spektrum DX8 przypisywanie przełączników

Post autor: wojtekr »

Futabe lubię bo mam (lub mam bo lubię) -
Verid pisze:Użytkownicy "zamkniętych" aparatur potrzebują niekiedy sporej chwili żeby się przyzwyczaić do filozofii działania otwartego softu i proces ten nie zawsze jest przyjemny.
dokładnie to napisałem - Spektrum jest tak intuicyjne i tak łatwe, że chyba nie można już łatwiej, nie wiem co masz na myśli pisząc "dziewiątka" - DX9 czy jakaś Futaba z "dziewiątką" - Graupnera nie miałem

Na Futabę 14SG przesiadłem się jak nie mogłem czegoś ustawić w DX8/DX9 (poza tym Spektrum 2xDX8 i DX9 jakościowo wymiękał) - obecnie w Futabie nie mogę ustawić tylko jednej rzeczy - resetu telemetrii przy drugim holdzie - ale trudno - pogodziłem się z tym
Helikoptery
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Spektrum DX8 przypisywanie przełączników

Post autor: Verid »

wojtekr pisze: nie wiem co masz na myśli pisząc "dziewiątka" - DX9 czy jakaś Futaba z "dziewiątką"
Futaba 9C - mam o niej podobne zdanie co ty o Spektrumie :mrgreen:
Ten wredny...
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Spektrum DX8 przypisywanie przełączników

Post autor: wojtekr »

Aaa, nie znam 9C ale odkurzyłem moją DX8 i rzeczywiście na szybko nie ma możliwości przypisania tego Elev D/R.

W Futabie nie ma takich ograniczeń (poza tym się nie psuje jak Spektrum :evil: )
Helikoptery
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Spektrum DX8 przypisywanie przełączników

Post autor: Ben »

wojtekr pisze:{...} - Graupnera nie miałem {...}
Ja mam już czwarte "pokolenie" Graupnera i bardzo sobie chwalę tą markę, obecnie mam Mx10 hott (12 proporcjnalnych kanałów) - ma swoje programy oraz dowolność programowania, pełna swoboda w oprogramowaniu, że o niezawodności nie wspomnę :-)
pozdrawiam
Ben
ODPOWIEDZ