TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

marbalon pisze:Rurku udało Ci się może zabrać do testów ?
Chwilowo mój android jest kaput :-( digitizer mu padł ale już od paru dni nowe folie lecą od chińczyka :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

A jaki sprzęt/wersja softu tak z ciekawości... ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

chiński paździerz ;-) HERO H6 z jakimś starym androidem 2.2...wziąłem bo potrzebuję androida na dwie karty. w kraju chyba mało kto daje takie cudo i pewno za kosmiczne pieniądze a nie za 80$
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

No to nie aż taki stary, tylko ciekawe na ile czysty android tam wsadzili... Się obaczy.
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

Ok zwalczyłem problemy :mrgreen: . Przede wszystkim prędkość transmisji miałem 9600 za wolna zauważyłem że przy tej prędkości gubi dane i z tąd te zwiechy . Po 2 godzinach walki z ustawianiem BT bo za gwinta mi żaden program nie chciał współpracować w końcu stary dobry hyperterminal z windy mi powiedział OK57600 wszystko ruszyło . Teraz złe nowiny jak dla mnie . Nie jestem w zasięgu taniego internetu więc lipa zostaje wi-fi . Na lotnisku nie jestem wogule w zasięgu gsm ( jeszcze gorzej ) i tutaj pytanko czy przewidujesz coś pod offline lub współpracę z mapą inną niż google

Obrazek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

O, przypomniało mi się, kosmetyczne uwagi, takie zupełnie "na glanc" ;-)
-we wskazaniach baterii dołożyć symbol "V" jak Volt :-)
- z kolei w wysokości obciąć i zostawić tylko "m" jak metry :-)
-w prędkości dać kmh zamiast km/h - powszechnie używany skrót a zaoszczędzasz jeden znak
No i obowiązkowo, perspektywicznie dać wybór metryczne/anglosaskie (oczywiście wiem że to wymaga dopisania kodu przeliczającego...) czyli będą Ft oraz mph :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

Ja tu nic nie chcę mówić ale jeszcze ze 3 miesiące i JB007 się będzie mógł schować z tą swoją BM-ką i tym pilotem co miał do niej :mrgreen: :mrgreen: ( właśnie oglądałem na dvd )
marbalon pisze: - i pewnie jeszcze wiele rzeczy jakie przyjdą do głowy
Można by dodać ekranik info z dużymi znakami bez mapy oraz ustawienia alarmów napięcia rssi czy odległości może jak już wspomniałem powiadomienia głosowe lub cosik takiego .
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Poszła kolejna wersja. teraz czas na stetystyki, ustawienia, alarmy.

Miłego testowania o ile ktoś testuje ;)
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Fajne to....
Nie mam modulu BT, ale kusi mnie.... :-D
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

marbalon pisze:Poszła kolejna wersja. teraz czas na stetystyki, ustawienia, alarmy.

Miłego testowania o ile ktoś testuje ;)
Jasne że testuje tylko komóra mi nie wyrabia przy 10hz gps dostaje czkawki i ostatecznie zwiecha . W lipcu zmienię ( koniec umowy ) i będzie grało :mrgreen:

a gdzie link do v0.2 ??

OK mam TUTAJ się schował
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Sorki, linka w pierwszym poście już poprawiłem. A jak wygląda to zawieszenie ? Przestają przychodzić ramki w ogóle ? Sprawdź może jak podłączasz konsole i fizyczny RS do PC jak się zachowuje eleres. Może za dużo tych ramek GPS do niego dochodzi i się "obraża" ?
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Marbalon....nie masz przypadkiem zbyt duzo czasu?
Moze wartoby odtworzyc czesc funkcjonalnosci konfiguratora (chocby "skaner kanalow") pod androidem?
Sam pisze pod ten system (po iOS'a i MacOS tez ogarniam), wiec pewnie moglbym pomoc...
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Jak macie fajnie udokumentowane API do konfiguratora to możesz podesłać chętnie dopisałbym parę rzeczy z konfguratora. Podeślij co masz a zobaczę co da się zrobić. Ale z góry uprzedzam że liczę na to ze projekt stanie się popularny i będzie można umieścić TrackMyRC jako płatną aplikację w Markecie ;) (choć na kokosy nie liczę, ale może na śmigła wystarczy). Ale myślę że takie podejście to bardziej symbioza, niż pasożytnictwo - wy sprzedajecie fajny sprzęt, który można obsługiwać nawet Androidem ;)
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

marbalon pisze:Sorki, linka w pierwszym poście już poprawiłem. A jak wygląda to zawieszenie ? Przestają przychodzić ramki w ogóle ? Sprawdź może jak podłączasz konsole i fizyczny RS do PC jak się zachowuje eleres. Może za dużo tych ramek GPS do niego dochodzi i się "obraża" ?
Dochodzą wszystkie ramki nawet jak jest ustawione 10hz, na blueterm wsio gra i się nie wiesza .Po prostu mój tel tego nie jest w stanie przerobić , niestety ten model samsunga ma tylko jedną zaletę " wogule działa " poza tym to porażka . Generalnie jak wszystko zbędne powyłączam ( i te niezbędne też ) to idzie nawet przy 10hz z tym że jak nacisnę cokolwiek to staje i trzeba apk ukatrupić . Więc do puki nie dorobię się lepszego fona skazany jestem na latanie z gps 1hz wtedy mój tel daje radę. Nie jest to jakiś straszny problem z tym że tracę na płynności w osd .
tomcio922
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 09:30
Lokalizacja: OSW

Post autor: tomcio922 »

Czy projekt TrackMyRc będzię nadal rozwijany :?: Obecnie testuję go na Motoroli Atrix i jestem bardzo zadowolony.
ODPOWIEDZ