TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

8,1,N na pewno?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Coś mam spieprzone w windowsie, albo kabel albo wie co...

Ważne ze udalo się jakimś magicznym razem wklepać tą komendę AT+BAUD7... i działa mi moduł ;) Ale nazwy już teraz zmienić nie moge...

Pytanie - czy mapa powinna mi się wyświetlać czy jeszcze tego nie opatentował twórca ? ;
0

edit : juz wszystko funga ;)) dziekuje :lol:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Echh Wojtek dalej nie ogarnąłeś wszystkich zależności ;-)
Skoro go ustawiłeś komendą baud na 576000 to... zamykasz sesje terminala i uruchamiasz nową z nowym baudem :-) we własciwościach portu COm :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Ja piernicze :shock: Rzeczywiście jestem głąb ;)
Dzięki Rurek ! Gdy można było dawać pozytywy (co a'la przeciwieństwo tych czerwonych karniaków) to wlasnie byś takiego dostał!! ;)


A teraz już wracamy do tematu :

Czy w koncercie życzeń byłaby możliwość włączania/wyłaczania poszczególnych okien ? Np zamiast v bat ktorej nie mam w modelu, zrobić w tym miejscu sobie osobno RSSI i RSQ ? albo cokolwiek innego ?

Druga sprawa czy jest realne aby bylo do wyboru - mapka/satelita ?

Trzecie - zapis na karcie bardzo porzadany możę być nawet bez rozkodowywania tylko poprostu goły zapis tak jak to idzie w 2 zakładce konsola

Albo tego nie znalazłem albo tego nie ma - zoom in/out ... fajne by bylo gdyby można bylo zoomować jak w automapie na jakiś tam obietk-model/siebie/cokolwiek.. i mieć jeden kilk i znowu autozoom pokazujacy nas i model.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

elektron pisze:Czy w koncercie życzeń byłaby możliwość włączania/wyłaczania poszczególnych okien ? Np zamiast v bat ktorej nie mam w modelu, zrobić w tym miejscu sobie osobno RSSI i RSQ ? albo cokolwiek innego ?
Tu bym nie gmerał, jest standardowy zestaw informacji i jak jedna jest nie podpięta to aż tak nie zaśmieca.
elektron pisze:czy jest realne aby bylo do wyboru - mapka/satelita ?
Tak nie ma problemu.
elektron pisze:zapis na karcie bardzo porzadany możę być nawet bez rozkodowywania tylko poprostu goły zapis tak jak to idzie w 2 zakładce konsola
To już mam zrobione ;-) Łącznie z polami debug bo używałem do zapisu logów podczas analizy failsave. Na karcie tworza się pliki co nowe połączenie BT.
elektron pisze:Albo tego nie znalazłem albo tego nie ma - zoom in/out
Zoom ręczny jak najbardziej ale z przesuwaniem głowy nie dam bo ta mapka jest w zamotany sposób zrobiona aby się obracala tak aby kierunek lotu byl cały czas do góry, ale nie mówię że się nie da...
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

to moze wrzucisz bete softu co ma chociaż zapis - chciałbym poanalizować anteny ;) w jakim formacie zapis ?

Czekam na dalsze info.
Generalnie.. program bajer ! ;) Przy najbliższym spotkaniu muszę duże piwo Ci za pomysł postawic :-D
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Dzisiaj zrobiłęm testy w locie..
I wyszło ze równo po 30 minutach komunikacja Bluetooth padła. Jak wracałem modelem (ojcec sobie patrzył na komórkę).
Po restarcie aparatury wszystko zaczęło fungać prawidłowo (na ziemi rzecz jasna).
Gdzie szukać problemu ?

A po za tym.... WSPANIAŁE urzadzenie !!!! ;)
Brawo dla autora !! ;)

BTW - przydałoby się coś takiego jak Last Position gdyby np.. model w coś wypi.... i się porozłączało... Czyli np 30 sek po tym jak GPS przestanie nadawać albo straci sygnał z eLeReSa
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

z tym rozlaczeniem .... moze to jakis timeout od bezczynnosci/oszczedzania energii ?
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Ponawiam prośbę ! ;)

Czy i kiedy będzie nowy soft ? ;)

- zwłąszcza logowanie danych w pamięć komórki (sd)
- czy istnieje możliwość zrobienia czegoś co by odpowiadało eLeReSowemu SOS ? - gdy rozwalimy model gdzieś to np kilkamy w zakladkę SOS - i od nas prosto nawiguję do modelu podając odległość i strzałką kierunek ?
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

o to by byl ciekawy dodatek
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

elektron pisze:czy istnieje możliwość zrobienia czegoś co by odpowiadało eLeReSowemu SOS ? - gdy rozwalimy model gdzieś to np kilkamy w zakladkę SOS - i od nas prosto nawiguję do modelu podając odległość i strzałką kierunek ?
nawet tylko podanie ostatniego zapisu załatwiłoby sprawę
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

A czy przewidujesz może skompilowanie swojego dzieła na inne platformy? :mrgreen:
THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Sorki chłopaki ale nie dostawałem maili z info o nowych postach w wątku. Postaram sie w weekend dać nową wersję i dorzucić co się da ;-)
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Uwzględnij proszę moją listę życzen z ostatnich 2 stron ;)
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Uwzględnij proszę moją listę życzen z ostatnich 2 stron ;)

Plus jeszcze to :

- o ile możliwe to jest, aby program sam przestawiał na czas gdy jest uruchomiony podswietlenie na 75%(ew sami ustawiamy) i czas nie gaśniecią na określony czas ( u mnie np powyzej 30 min)
ODPOWIEDZ