Tuning Apki

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Tuning Apki

Post autor: Chestnut »

Na początek: Turnigy 9x :]

-podświetlanie, wyłącznik podświetlania także,
-wyprowadzenie do usbasp,
-Er9x,
-zamienione pozycje potków i switch'ów na- dla mnie- bardziej ergonomiczne.
-wymieniony przełącznik 3-pozycyjny (krótsza dźwignia, oblana tworzywem)
-oryginalny "moduł" przerobiony na moduł (antena przełożona na skrzynkę modułu, bez obcinania -teraz możliwa zmiana modułu)

w planach:

-gałki od potencjometrów zmienić na takie z "dzióbkiem", aktualne mają dorobiony "dziobek",
w celu "czucia położenia gałki"
-lepszy niż oryginalny moduł.

i tu proszę o pomoc bardziej doświadczonych- zastanawiałem się nad coroną, albo Frsky

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... DSSS_.html

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... II_RX.html

Albo coś z tej półki cenowej, co myślicie?
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

ameryki z tymi modułami nie odkryłeś, oba tanie i standardowo średnio nadają się do dalekich lotów FPV, ale imo frsky lepsze bo lepiej znosi ewentualną dopałkę

do koptera koło nogi oba dobre, ale pamiętaj, nawet najlepszy link można zatkać źle wykonaną instalacją :-)
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Chestnut »

a żeby Amerykę odkrywać, to i większość LRS-ów by była mało ;)

myślałem o zmianie, ze względu że wszyscy pomstują na stock'owe moduły turnigy, LRS to plany na przyszłość :)
ja na swoim stock'owym turnigy robiłem testy na ziemi, i bez problemów było troszkę ponad 400m (potem pojawiły się lagi w reakcji serwa użytego do testów ale link trzymał)
mimo że na DPT (depronowej platformie testowej :P ) stało też nadawanie 1,2GHz bez filtrów, (tak, wiem, że to się gryzie, bo harmoniczne itd.)
także tak, koło nogi to i turnigy by mi starczył,

...tylko że pasowałoby wyciągnąć z odbiornika ppm (brakuje kanałów na wygodną obsługę drona)
ktoś tu zdziałał i udało mu się wyjąć z odbiornika turnigy sygnał PPM?

słyszałem legendy, że jest to jakoś możliwe, ale forumowa szukarka nie trafiła na nic tego typu na forum, natomiast wujek google odsyła od jednego który gdzieś coś słyszał, do innego który twierdzi że chyba się nie da, ale on nie wie, bo nigdy nie widział turnigy na oczy.

propozycje mile widziane :mrgreen:
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
ODPOWIEDZ