PPM Expander - sposób na 12 kanałów

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Henryk_s »

miś pisze: Muszę jeszcze zrobić płyteczkę do konwertera PPM na SBUS - to taki kolejny malutki projekcik dla użytkowników Wookongów i LRS'ów. I dopiero wtedy pójdą razem do płytkarni.
no to miś_u, koniec zimowego snu, do roboty ;-) :mrgreen:
Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: chessus »

To ja jestem chętny na 2 sztuki.
Awatar użytkownika
aniolg
Posty: 488
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 00:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: aniolg »

Proszę nie zapomnieć o mnie również
Aniolg :lol:
Artu

Post autor: Artu »

I ja się skromnie uśmiecham do Misia :-P
Również o konwerter PPM na SBUS :-D
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

nie czas już na jakąś listę chętnych?
tombrzus
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 22:00
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

konwerter

Post autor: tombrzus »

Tez się chętnie dopiszę do listy chętnych na obie płytki, szczególnie konwertera.

pozdrawiam,

Tomek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Dobra, projekty płytek gotowe, wysłane do płytkarni. Jak dostanę potwierdzenie terminu to będziemy robić jakąś listę chętnych.

Konwerter PPM-SBUS to taki mini projekcik, ale w pełni funkcjonalny. Przyjmuje od 4 do 12 kanałów w PPM (np z LRS'ów) a wypluwa na wylocie standardowego futabowskiego S-BUS'a. W razie zaniku PPM'a ustawia flagę FailSafe która jest obecna w ramce S-BUS. Wymiary płytki konwertera to 18x20mm. Wejście i wyjście na standardowych serwowych wtyczkach, Opisane na płytce: IN -Wejście, OUT-Wyjście, Czarny-Masa, Czerwony-Zasilanie, Biały-Sygnał. Zasilanie 3-6V, przepuszczane z wejścia na wyjście (i na odwrót). Posiada diodę Led wskazującą na poprawny sygnał wejściowy.
Led Świeci - prawidłowy sygnał PPM - normalne działanie.
Led Mruga - brak sygnału PPM - ustawiona Flaga Failsafe, Kanały 12,4-12 wycentrowane, Kanał 3 - minimum.

Fotka gotowego Konwertera:
[img]http://romek_by.republika.pl/PPM/Converter1.jpg[/img]

Chętnych na zakup Konwertera zapraszam TU
Ostatnio zmieniony czwartek 05 kwie 2012, 18:10 przez miś, łącznie zmieniany 6 razy.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

No to ja też się pisze na Konwerter PPM-SBUS .
tombrzus
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 22:00
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

PPM-SBUS

Post autor: tombrzus »

miś pisze:Dobra, projekty płytek gotowe, wysłane do płytkarni. Jak dostanę potwierdzenie terminu to będziemy robić jakąś listę chętnych.
Konwerter PPM-SBUS to taki mini projekcik, ale w pełni funkcjonalny. Przyjmuje od 4 do 12 kanałów w PPM (np z LRS'ów) a wypluwa na wylocie standardowego futabowskiego S-BUS'a. W razie zaniku PPM'a ustawia flagę FailSafe która jest obecna w ramce S-BUS. Wymiary płytki konwertera to 18x20mm. Wejście i wyjście na padach do przylutowania standardowych 3-żyłowych taśm zakończonych serwowymi wtyczkami. Zasilanie 3,3-5.5V, przepuszczane z wejścia na wyjście (i na odwrót). Posiada diodę Led wskazującą na poprawny sygnał wejściowy.
Witaj,

czy możesz podać jaki jest standardowo poziom stanu wysokiego na wyjściu SBUS?

pozdrawiam,

Tomek
michas75
Posty: 352
Rejestracja: czwartek 28 lip 2011, 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michas75 »

Piszę się na oba rozwiązania, dopiszcie mnie do listy ...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

tombrzus:
Sygnał wyjściowy jest o amplitudzie 5V podawany przez rezystor 1k. Powinien być akceptowany zarówno przez elektronike 5V jak i 3.3V. Testowane z Wookongiem.
Pzdr. -----MIŚ-----
tombrzus
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 22:00
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

poziom sygnału SBUS

Post autor: tombrzus »

miś pisze:tombrzus:
Sygnał wyjściowy jest o amplitudzie 5V podawany przez rezystor 1k. Powinien być akceptowany zarówno przez elektronike 5V jak i 3.3V. Testowane z Wookongiem.

Dziekuje za informacje. Pytałem ponieważ mam problemy z odbiornikiem FrSky TFR4 trybie CPPM. Mam na wyjściu poziom stanu wysokiego 2,85V i najprawdopodobniej spowodowaną tym dużą wrażliwość na zakłócenia (np. generowane przez serwa gimbala). Ciekawe czy na moje pytanie odpowiedzą spece z FrSky.

Tomek
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Misiu jeszcze cos wymyslilem :-D

da rade ptaszka jeszcze dorobic i podpisac =tester serw ?
zaptaszkowujesz ptaszka a na wszystkich serwokanalach mania frania . Mozna testowac zasiegi i czy nie rwie ramki itp ;-)
i tak skonczysz ... wrając do RC
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Lukisek:
Da się, ale myślę że to zrobię inaczej, tak żeby nie trza było tego z laptopa programować.
Więc jeśli na żadnym z wewnętrznych kanałów nie załączymy dual rate (czyli wszystkie ptaszki DR są w danej konfiguracji odznaczone) i w momencie załączenia zasilania przełącznik DR będzie załączony, to uruchamia się test serw - wszystkie kanały chodzą od -70 do +70% (oprócz kanału nr 3 który standardowo jest używany jako gaz). Na kanałach z zaznaczonym spowolnieniem będzie spowolnione, na innych - gwałtowna zmiana od min do max. Wyłączenie przełącznika natychmiast przerywa ten test.
Brzmi sensownie ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

no to prosze mnie do listy na ppm-expander teraz dopisac ;-)
jest juz wszystko - nic do glowy nie przychodzi mi wiecej .

Moze z czasem jakis przenosny ekranik z 4 przyciskami do konf w terenie ;-) i mamy aparature kompletną
i tak skonczysz ... wrając do RC
ODPOWIEDZ