eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Ryszard_I »

arek2081 oczywiście masz rację, że nie ma co przesadzać. Podłączone mam dwa identyczne serwa i opóźnienie jest widoczne. Z ciekawości zamieniłem serwa miejscami ale nadal serwo podłączone do eleresa reaguje z minimalnym opóźnieniem.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

PanVarg pisze:Związku z nowym oprogramowaniem obsługującym FrSky S.Port. zastanawiam się czy mógłbym wyświetlać telemetrie na aparaturze turnigy 9XR (zwykła nie pro) wykonując moda na telemetrie FrSky. Posiadam nadajnik eLeReS MAX w obudowie JR.
Po zrobieniu moda na FrSky da się (oczywiście po zmianie softu w aparaturze na ER9X albo OpenTX).
Na zwykłej starej TG9X też się da, więc nie ma problemu.

Ryszard_I
Przez PPM zawsze będzie widoczne opóźnienie, bo sygnał jest po drodze kilka razy przetwarzany. Niestety co do graupnerowskiego SUMD nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo nie wiem co to za wynalazek i czy jest kompatybilny z czymkolwiek co potrafi strawić TX eleresa.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Ryszard_I »

Techniczna specyfikacja SUMD HOTT jest ogólnie dostępna. Mam ją w pliku pdf ale nie można pliku w takim formacie zamieścić na forum. Szkoda że eleres nie trawi SUMD. Graupner ma bardzo bogatą ofertę nadajników i trochę tego u ludzi jest.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Daj linka do specyfikacji... może w przyszłości...
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Ryszard_I »

PanVarg
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 30 mar 2014, 13:18
Lokalizacja: Głubczyce/Opole

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: PanVarg »

miś pisze:
PanVarg pisze:Związku z nowym oprogramowaniem obsługującym FrSky S.Port. zastanawiam się czy mógłbym wyświetlać telemetrie na aparaturze turnigy 9XR (zwykła nie pro) wykonując moda na telemetrie FrSky. Posiadam nadajnik eLeReS MAX w obudowie JR.
Po zrobieniu moda na FrSky da się (oczywiście po zmianie softu w aparaturze na ER9X albo OpenTX).
Na zwykłej starej TG9X też się da, więc nie ma problemu.
Mam problem z uruchomieniem telemetrii. Mod polutowany, oprogramowanie w aparaturze ER9X-128 z włączonym modem FRSKY.
Przełączniki THR i AIL działają poprawnie więc wydaje mi się że dobrze wszystko zrobione. Jedynie rezystor 500R zamieniony na 510R bo akurat nie miałem.
eLeReS nadajnik i odbiornik ustawione tak jak na screenach
nadajnik.png
nadajnik.png (36.52 KiB) Przejrzano 4004 razy
odbiornik.png
odbiornik.png (35.77 KiB) Przejrzano 4004 razy
Czemuż to nie działa? :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Modyfikację radia robiłeś pełną (z inwerterem) czy uproszczoną (bez montowania inwertera) ?
Bo jak uproszczoną to musisz w module eLeReS MAX przelutować w drugą pozycję zworkę, aby ominąć wbudowany w MAX'a inwerter sygnału telemetrii.
Zworka (3 pozycyjna) jest koło złącza modułu.
Pzdr. -----MIŚ-----
PanVarg
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 30 mar 2014, 13:18
Lokalizacja: Głubczyce/Opole

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: PanVarg »

miś pisze:Modyfikację radia robiłeś pełną (z inwerterem) czy uproszczoną (bez montowania inwertera) ?
Bo jak uproszczoną to musisz w module eLeReS MAX przelutować w drugą pozycję zworkę, aby ominąć wbudowany w MAX'a inwerter sygnału telemetrii.
Zworka (3 pozycyjna) jest koło złącza modułu.
Robiłem modyfikacje na podstawie tego linku http://forum.turnigy9xr.com/converting- ... -t362.html
Więc chyba bez inwertera. eLeReS MAX mam jeszcze w starej wersji płytki RFM23BPv2b i znalazłem tam tylko jedną zworkę 2 pinową.
Co mam zrobić? Zalutować zworkę czy zrobić inwerter?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Radio zostaw w spokoju.
Wydaje mi się że wystarczy zalutować w MAX'ie tę zworkę.
Pzdr. -----MIŚ-----
PanVarg
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 30 mar 2014, 13:18
Lokalizacja: Głubczyce/Opole

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: PanVarg »

Zworka zalutowana i dalej nie działa. Idę poszukać jakiegoś tranzystora na inwerter
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Pozostaje jeszcze pytanie czy w radiu masz wybrany protokół S.Port (na 57600 baud) czy zwykły "FrSky hub" na 9600baud.
Nie wiem jak w innych softach, ale przy ER9X i procku M64 w aparaturze nie dało się włączyć jednocześnie wysyłania w PPM i odbierania telemetrii S.Port. S.Port działał jedynie jak wybrało się protokół PXX. Tu może być tak samo. OpenTX chyba nie ma tego ograniczenia.
A jak jest w ER9X na M128 to nie wiem.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
komanndos
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 14:34
Lokalizacja: Marki

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: komanndos »

Ja szczerze przyznam, że walczyłem z telemetrią w 9XR (M128) po upublicznieniu softu obsługującego S.Port na MAXie v2 i Open TX i niestety po wielu próbach poddałem się, miałem akurat pod ręką płytkę pro Mini, wgrałem konwerter telemetrii Misia, poszło od strzała, więc narazie zostaję przy tym rozwiązaniu ;-)
Uruchomił ktoś już telemetrię na 9XR bez Arduino?
SS2000, SC2400, DIY FT Guinea Pig :-)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

komanndos pisze:wgrałem konwerter telemetrii Misia, poszło od strzała
No, czyli moje przypuszczenia są słuszne. Mo mój konwerter na arduino wypluwa telemetrię w starym standardzie FrSky "D" czyli na 9600 baud. A eLeReS TX w standardzie S.Port czyli na 57600 baud.
W taranisie protokół można zmieniać bez problemu.
W ER9X na M64 (taki mam u siebie) S.Port uruchamia się po wybraniu protokołu PXX. W pozostałych przypadkach jest FrSky "D".
Jak jest w innych softach - nie wiem, trzeba by poanalizować źródła softu, albo potestować różne ustawienia w menu radia.
Pzdr. -----MIŚ-----
filipb
Posty: 7
Rejestracja: sobota 24 sty 2015, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: filipb »

Cześć,
mam problem z eLeReS Configurator (version 1.26b) na systemie Windows 7 64 bit z Microsoft .NET Framework 4.6.1. Po ściągnięciu programu uruchomiłem go, pokazał się ekran jak na załączniku i nic nie mogę zrobić, nawet zminimalizować okna programu. W menadżerze zadań program ma status Uruchomiony. Macie jakieś pomysły?
Załączniki
eleres.jpg
eleres.jpg (57.81 KiB) Przejrzano 3970 razy
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

COM3 to pewnie jakiś port z Bluetooth lub coś podobnego. Zabij aplikację z menadżera zadań, wejdź do menadżera urządzeń, wyłącz chwilowo COM3, uruchom ponownie konfigurator i wybierz właściwy port COM dla interfejsu USB.
Potem możesz spowrotem załączyć COM3 w menadżerze urządzeń.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ