eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lgojniczek »

Pytam tylko informacyjnie jeszcze bo wyczytałem że zalutowywało się pady w okolicach złącza jr by uruchomić wbudowany inwerter lub i wypuścić telemetrię na tym ostatnim pinie, którym taranis odbiera telemetrię? Czy to mnie posiadacza maxa v2 tez dotyczy?
Awatar użytkownika
komanndos
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 14:34
Lokalizacja: Marki

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: komanndos »

Zalutowanie padów w V3 powodowało włączenie inwertera, w V2 do odpowiedniego padu trzeba przylutować nogę wyjściową z zewnętrznego inwertera telemetrii :-)
SS2000, SC2400, DIY FT Guinea Pig :-)
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Ryszard_I »

Mam problem ze skalibrowaniem RSSI po S-Bus. Odbiornik eLeReS soft 1.26c i OSD+AP Zbig-Pitlab. Ustawiłem wstrzykiwanie RSSI na kanale 12, w AP Zbig-Pitlab zaznaczyłem, że RSSI idzie po S-Bus na kanale 12. Wykonuje czynności kalibracji zgodnie z podpowiedzią OSD+AP Zbig-Pitlab lecz widzę, że podczas załączania i wyłączania nadajnika długość impulsu PWM dla kanału 12 pokazana w konfiguratorze Pitlaba nie zmienia się i wynosi około 2000 mikrosekund. Kalibracja z przesyłem analogowym RSSI działa prawidłowo. Coś jest nie tak z wysyłką informacji RSSI po S-bus z eLeReSa ale co? Dlaczego długość impulsu PWM niosącego informację o RSSI nie zmienia się w zależności od obecności sygnału z nadajnika.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

1. W odbiorniku musi być firmware w wersji 1.25e lub nowszy
2. Tryb Failsafe w odbiorniku ustawiony na "Programmed values" czyli tryb samolotowy z zaprogramowanymi wartościami.
Po spełnieniu powyższych 2 punktów powinno działać poprawnie, chyba że AP Z&P ignoruje stan kanałów po otrzymaniu flagi "Failsafe" w transmisji S.BUS - tego nie wiem i jeśli tak jest to jest to problem AP, bo eLeReS w F/S ustawia kanały w S.BUS na zgodne z zaprogramowanymi wartościami, wstrzykiwane RSSI jest ustawiane na minimum, i zgodnie ze specyfikacją S.BUS zapalane są dodatkowe flagi "Failsafe" i "Signal Lost" w transmisji S.BUS.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Ryszard_I »

Wielkie dzięki. Sprawdzam natychmiast. Sprawdziłem i działa. Pięknie dziękuję.
marko44
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 31 lip 2014, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marko44 »

w czasie aktualizacji firmweru na moment zanikło :shock: zasilanie 1-2 sek. wywaliło komunikat o tym błedzie , eleres Max piszczy _ co z tym zrobić aby to podnieść ????. czy jest metoda powrotu do fabryki bez komunikacji z PC.
Marko44
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Jak chcesz wgrać firmware bez użycia PC ?
Uruchom po raz kolejny aktualizację, i postępuj według tego co Ci konfigurator napisze, a na pewno da się uruchomić tego MAX'a.
Pzdr. -----MIŚ-----
marko44
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 31 lip 2014, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marko44 »

dzięki poszło , pierwszy raz zawsze to jakaś zagwozdka wyjdzie .
Mam pytanie ustawiona częstotliwość to środek czy początek pasma w którym robi hoping
w spacyfikacji napisano:
Frequency Hoping (FHSS) zapewniający niezawodną transmisję po 16 kanałach z dostępnych
128.
Zasilanie 6.5 ­ 13V, zalecane 3S, pobór prądu max 180 mA.
Używany zakres częstotliwości 428 do 438MHz, zalecana częstotliwość bazowa 433MHz


czyli 128x40Khz daje ok. 5Mhz

ustawiając dany kanał za pomocą strzałek mam zakres 0-99 a jak wprowadzić 128 kanał ???

w jakim zakresie wyświetla Panel zajętości częstotliwości ( zielone słupki )???
428 do 438??? a słupków jest 128
a może w zakresie ustawionej częstotliwości /128 kanałów

pozdro.
vlodeck
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 18 sie 2014, 12:27
Lokalizacja: Łódź

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: vlodeck »

Posiadam Turnigy Be Found Lost Model Beeper niestety nie działa mam ten sam problem o którym mowa na filmie. Podłączałem na różne sposoby ale nie nic z tego (milczy) albo ja robię coś źle. W komentarzach do filmu jest podany link gdzie ktoś znalazł wyjście z sytuacji ale ja nie bardzo wiem o co chodzi. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

marko44, Częstotliwość bazowa to częstotliwość pierwszego najniższego kanału, i przy okazji pierwszego słupka w konfiguratorze.
Pzdr. -----MIŚ-----
marko44
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 31 lip 2014, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marko44 »

moim zdaniem jest Panel zajętości częstotliwości ( zielone słupki )??? nie wskazuje aktualnego pasma.
przesyłam fotki z różnymi skrajnymi częstotliwościami bazowymi , potraktowany 433,92 są zawsze w tym samym miejscu
P.
Załączniki
el2.jpg
el2.jpg (100.98 KiB) Przejrzano 3331 razy
el1.jpg
el1.jpg (102.15 KiB) Przejrzano 3331 razy
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

A po zmianie częstotliwości bazowej robisz "Upload Setting" po czym RESET MODUŁU czyli wyłączenie i ponowne włączenie zasilania (lub przynajmniej "Disconnect" i ponownie "Connect") ? Bez tego nie będzie widocznych zmian.
Pzdr. -----MIŚ-----
marko44
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 31 lip 2014, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marko44 »

tak. twardy reset to podstawa :mrgreen:
m44
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Arthor »

eLeReS Rx (AP), który niedawno odbył kąpiel w morzu, zyskuje drugą młodość. Będzie sercem mini motoszybowca.
Zdaje się, że wszystko działa. Sygnał na wszystkich pinach jest, po podłączeniu ACC stabilizacja działa, w konfiguratorze wszystko wygląda normalnie, oprócz... Napięcia pakietu głównego.
Na kabelkach przylutowanych do eLeReSa napięcie jest. Kabelki przelutowałem i nadal nic. Jakiś pomysł gdzie może być przyczyna i czy sam będę w stanie podołać?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Pewnie zjadło ścieżkę od padu VBAT albo rezystor 22k do niej podłączony. Tam było pełne napięcie pakietu i mogło spowodować szybką korozję elektrochemiczną.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ