eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: zybyzy »

Też walczę z s.bus i poległem :(
Odbiornik frsky https://www.banggood.com/FrSky-XM-2_4G- ... ds=myorder
eleres mod, podłączone przez inwerter. Ustawienia i podłączenie jak u Kamila:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=506564#p506564

odbiornik frsky połączony a na modzie czerwona dioda świeci. Invertery sprawdzone dwa więc to nie one winne. Soft w modzie najnowszy.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Sygnał z inwertera wprowadzasz na pin RX UART'a (4 pinowe złącze na MOD'zie) ? Może jednak coś jest nie tak z tymi inwerterami... Kamil sobie poradził to Ty też dasz radę.
Pzdr. -----MIŚ-----
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: zybyzy »

miś pisze:Sygnał z inwertera wprowadzasz na pin RX UART'a (4 pinowe złącze na MOD'zie) ?
tak
miś pisze:Może jednak coś jest nie tak z tymi inwerterami...
jeden robiony, ale to jest tak proste, że tam się nie ma co pomylić (sprawdzany x razy), więc drugiego kupiłem gotowca (bo stwierdziłem że za głupi jestem)
miś pisze:Kamil sobie poradził to Ty też dasz radę.
:D mam nadzieję.
Jeszcze dziś pożyczę inny odbiornik frsky bo może to z nim jakiś problem jest.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: analogowy »

Późno jeszcze nie jest, a jestem przytomny ;-) ... chyba.
W którym miejscu i jak mam ustawić UART Speed TX na wartość 100.000 ?
eleres_config.jpg
eleres_config.jpg (146.36 KiB) Przejrzano 3781 razy
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: arek2081 »

poniżej 4800 powinno być S-BUS
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: analogowy »

Powinno być ale nie ma. Sprawdziłem na dwóch eleresach (MAX i v2 z firmwarem Transmitera)
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: arek2081 »

wgraj wersję 1.26B

edit: albo użyj odpowiedniej wersji GUI bo widzę że masz 1.26A
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: analogowy »

Dokładnie tak ;) temat ogarnięty.
Czyli jedna ja jestem dzisiaj nieprzytomny. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: arek2081 »

pogrzebałem dziś trochę w odbiorniku X8R i dało radę wyciągnąć nie odwrócony S-BUS który puściłem na złącze RSSI, przy okazji wydrukowałem mały statyw na dach samochodu Obrazek
Obrazek
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Ryszard_I »

Witam serdecznie uczestników forum. Stawiam pierwsze kroki w FPV i mam zaszczyt zadać pierwsze pytanie dotyczące eleres max. Czy do wysterowania maxa przez UART można wykorzystać graupnerowski SUMD. Jakie są różnice między S-Bus a SUMD.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: arek2081 »

A dlaczego chcesz go wysterować przez uart? możesz wybrać sobie w odbiorniku tryb SUMO, ilość kanałów i podać ten sygnał na wejście ppm.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Ryszard_I »

Jestem na etapie prób i testów. Sposób jaki zaproponowałeś sprawdziłem i wszystko oczywiście działa jak należy. Zauważyłem jednak, że serwo podłączone do odbiornika Graupner (którego ppm-SUMO steruje Maxem) reaguje na ruch drąga natychmiast tzn. bez zauważalnego opóźnienia. Natomiast serwo podłączone do eleresa reaguje z zauważalnym opóźnieniem. Serwa leżą obok siebie i opóźnienie jest widoczne. Ja rozumiem, że opóźnienie być musi ale gdybym wysterował Maxa sygnałem SUMD to opóźnienie będzie mniejsze. Co Ty o tym sądzisz?
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: arek2081 »

Z ciekawości przed chwilą przetestowałem, serwo podłączone do kanału nr2 w graupnerze na kanale 8 mam ppm który idzie do eleresa (u mnie mod ale to chyba bez znaczenia) w modelu eleres rx na kanale 2 ster wysokości. Ruszając drążkiem aparatury nie widzę żadnych opóźnień między eleresem a gnaupnerem. Nawet szybciej chodzi serwo z eleresa niż z gnaupnera ale to pewnie przez to że są inne. Ile kanałów przesyłasz do eleresa? Opóźnienie na pewno jakieś jest ale nie ma co przesadzać.
Ryszard_I pisze:gdybym wysterował Maxa sygnałem SUMD to opóźnienie będzie mniejsze. Co Ty o tym sądzisz?
chyba raczej nie da rady
Ostatnio zmieniony środa 03 maja 2017, 21:31 przez arek2081, łącznie zmieniany 1 raz.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
PanVarg
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 30 mar 2014, 13:18
Lokalizacja: Głubczyce/Opole

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: PanVarg »

Związku z nowym oprogramowaniem obsługującym FrSky S.Port. zastanawiam się czy mógłbym wyświetlać telemetrie na aparaturze turnigy 9XR (zwykła nie pro) wykonując moda na telemetrie FrSky. Posiadam nadajnik eLeReS MAX w obudowie JR.
Ostatnio zmieniony środa 03 maja 2017, 21:40 przez PanVarg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: arek2081 »

z tego co wiem to na Pro da się ale na zwykłej nie.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
ODPOWIEDZ