eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

arek2081, chyba jedynie zostaje Ci serwis. Możesz jeszcze sprawdzić czy złącze szpilkowe do aparatury jest dobrze przylutowane, bo takie kwiatki mogą być spowodowane złymi lutami lub stykiem (np na masie albo zasilaniu). Jak nie to serwis.

misiekkkNie, w S.BUS jest 16 kanałów, więc przekazuje wszystkie 12 plus ostatnie 4 są przesyłane jako binarne. Więc jest 12 proporcjonalnych i 4 dwustanowe.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: arek2081 »

kamilborkowski pisze:Mam jeszcze dziwny problem z telemetrią - do czasu włączenia modelu na aparaturze ciągle mam alarmy na przemian "telemetry lost" i "telemetry recover" bez końca.
Miałem to samo, kiedyś podłączyłem na próbę czy działa i sytuacja wyglądała jak u Ciebie, informacje o telemetrii bez końca.
miś pisze:arek2081, chyba jedynie zostaje Ci serwis. Możesz jeszcze sprawdzić czy złącze szpilkowe do aparatury jest dobrze przylutowane, bo takie kwiatki mogą być spowodowane złymi lutami lub stykiem (np na masie albo zasilaniu). Jak nie to serwis.
Problem rozwiązany, przyczyną tych szaleństw była obudowa ,a dokładnie sam przycisk służący do bindowania. Po wsadzeniu eleresa do taranisa szpilki z taranisa dociskały płytkę do frontu obudowy na tyle że delikatne dotknięcie obudowy powodowało samoczynne wciśnięci przycisku lub był na stałe wciśnięty. Zeszlifowałem około 1mm wydruku spod przycisku i jest ok.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: kamilborkowski »

arek2081 a udało Ci się to rozwiązać? Bo ja nie mam pojęcia o co chodzi...
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: arek2081 »

kamilborkowski pisze:Bo ja nie mam pojęcia o co chodzi...
Nie nie rozwiązałem problemu. Dzieje się tak pewnie dlatego że aparatura widzi dwa sygnały RSSI jedno z frsky na ID25 które jest na pełnym zasięgu i jednocześnie RSSI z eleresa które jest na ID4 i na nim jest brak zasięgu jeśli nie włączymy odbiornik.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: kamilborkowski »

Wątpię żeby to było problemem. Wydaje mi się z kolei że mam źle ustawiony "Telemetry data interval" i dlatego FrSky co któraś ramka łapie telemetrię a co któraś nie łapie. Jaka powinna być prawidłowa wartość? Marbalon pisał:
marbalon pisze:Aby działał w TX to potrzebny inwerter oraz w GUI od TX trzeba ustawić baudrate dla telemetrii na 100kb. W RX wybrać tylko że ma być S.Bus i tyle.
czy to właśnie chodzi o ten parametr "Telemetry data interval"? Ma być ustawiony na 100ms?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Arek ma rację. Taranis dostaje dwa RSSI i dla tego głupieje, a nie da się brutalnie "zastąpic" tego z odbiornika frsky.
A przy telemetrii FrSky parametr "Telemetry data interval" nie jest brany pod uwagę czyli jest nieużywany.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: kamilborkowski »

No dobra, czyli uznaję że wszystko działa dobrze. Dzięki!
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: kamilborkowski »

Pochwalę się moją retransmisją zrobioną z wykorzystaniem odbiornika FrSky. eLeReS MAX idalnie wchodzi w obudowę bezpiecznikową:
IMG_20170222_230754_HDR.jpg
IMG_20170222_230754_HDR.jpg (186.9 KiB) Przejrzano 3549 razy
W środku pakiet 2.65Ah 3S. Z tyłu włącznik (idealnie pasuje a kupiony osobno) oraz wyciągnięta wtyczka żeby do transportu mimo wszystko odpinać:
IMG_20170222_230736_HDR.jpg
IMG_20170222_230736_HDR.jpg (208.43 KiB) Przejrzano 3549 razy
Na dole oraz na górze gwinty żeby można było umieścić obudowę na statywie a na niej ewentualnie kamerkę.
Udios
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 13:20
Lokalizacja: Kęty

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Udios »

Witam

Czy mógłby mi ktoś udostęnić plik konfiguracyjny GPS NEO M8N do pracy z eLeReS v1. Lub powiedzieć jak go skonfigurować? Mam obecnie soft 2.01.
Uruchamiam dwa eLeReS v1 jako nadajnik współpracujący z Turnigy 9xr i odbiornik. Połączyły się fajnie, wysyłają dane telemetri CH,
RSSI, RCQ, U, T, I. Ale od kilku dni walczę z podłączeniem GPSa i nic.
W GPS ustawiłem parametry które podał "shaggee" w poście [Zbiorówka] GPS NEO-M8N.
shaggee pisze:Podaję ustawienia:
PRT (ports)
UART 1->Protocol out->UBX
Baudrate->38400 (to dla APM. Jak ktoś ma inne FC to może sobie inne ustawić)

RATE (Rates)
Measurement Period->200 ms
Measurement Frequency->5 Hz

NAV5 (Navigation 5)
Dynamic Model->Airborn 4G
Fix Mode->3 - Auto 2D/3D
Min SV Elevation->10
DGPS Timeout->120

MSG (Messages)
UART1 (zaznaczone) i wartość 1


Wgrałem ustawienia "shaggee" M8N shaggee.txt z postu "GPS Neo M8N - przygotowanie pod pixa. Co? Jak? Czym?"
I nic, Zmieniłem w tych ustawieniach parametry podane wcześniej i też nic.

GPS teoretycznie działa poprawnie, bo podpięty równolegle u-center pokazuje lokalizację i że ma fixa 3d.
Kombinowałem z przepinaniem kabelków Tx i Rx czy czasem któregoś źle nie podiąłem.
eLeReS-y mam chyba poprawnie skonfigurowane.
I nadal nie działa.

Nie wiem co jeszcze sprawdzić. Pewnie któryś parametr GPSa mam źle ustawiony i widocznie nie rozpoznaje danych.
Załączniki
konfiguracja Tx
konfiguracja Tx
eLeReS Tx.jpg (141.58 KiB) Przejrzano 3488 razy
konfiguracja RX
konfiguracja RX
eLeReS Rx.jpg (167.26 KiB) Przejrzano 3488 razy
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lotpawel »

ale gps'a masz wpiętego do APM czy do eleresa?
bo jak do eleresa to przede wszystkim baud 57600
i czy nadajesz u-blox czy nmea?
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: zbipok »

kamilborkowski pisze:Pochwalę się moją retransmisją zrobioną z wykorzystaniem odbiornika FrSky. eLeReS MAX idalnie wchodzi w obudowę bezpiecznikową
Super wyszło. Jest się czym chwalić.
Zbyszek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Udios, Jak masz GPS podłączony tylko do eleresa to załącz "Autodetect GPS speed", i połącz obie linie uarta (RX i TX oczywiście na krzyż) z gps do eleresa. Powinno zadziałać od strzała.
Pzdr. -----MIŚ-----
Udios
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 13:20
Lokalizacja: Kęty

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Udios »

Witam.
Niestety nadal nic.
Najpierw włączyłem "Autodetect GPS baud", potem dodatkowo zmieniłem wartość UART Speed w odbiorniku i GPS na 57 600. Niestety nie pomogło.
Dam sobie na razie z tym spokój. Wezmę się teraz za uruchomieni multiwii Crius AIO PRO ALL IN ONE i zobaczę czy ono zobaczy tego GPSa. Docelowo i tak eLeReS będzie pobierał dane z multiwii.
Dzięki.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: szaman89 »

Mam problem ze zbindowaniem maxa z mini. Max sygnalizując pomarańczową diodą wchodzi w tryb bindowania. Mini po wciśnięciu przycisku i podłączeniu zasilania nie daje żadnych zmian na ledach. Przez cały czas diody czerwona i zielona migają jednocześnie.
Próbowałem mostkowania microswitcha ale to nic nie dało.
Na obu modułach jest soft 1.26b. Gdzie może leżeć problem?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Zimne luty na procesorze ? Nogi 15 i 16.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ