eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Ben »

Osobiście używam takiego dynksa, mam go już kilka lat, używałem na windzie7 oraz 8-ce a teraz na 10-tce. Zero problemów, jak By Cy CO mogę podesłać sterowniki. Na dziesiątce sterowniki same się pobrały i zainstalowały ;-)
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: PiotrSz »

Zdubluję mój post z innego tematu bo uważam że warto

Od początku mojej przygody z produktami związane z eLeReS i kontrolerami lotu które wymagają konwertera USB-RS232 używam tego polecanego kiedyś na forum dynksa a w zasadzie dwóch z dokładnie tej firmy i do tej pory działają u mnie bez problemu. Co prawda nie sprawdzałem czy teraz nie kwasi się pod windowsem 10 ponieważ w modelarni komputer zatrzymał się na etapie win7 pro i tak już zostało. Jak będę miał chwilę w weekend to mogę sprawdzić jak on zachowuje się teraz pod win10, na zlocie w zeszłym roku działał bez problemu.
ftdi.PNG
ftdi.PNG (254.5 KiB) Przejrzano 4709 razy
ftdi2.PNG
ftdi2.PNG (531.94 KiB) Przejrzano 4709 razy
ftdi3.PNG
ftdi3.PNG (276.17 KiB) Przejrzano 4709 razy
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: cobra »

Dzięki Paweł. Jak nie sprawdzi się ten co kupiłem, podjadę do avt po ten co polecasz.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Piotrowy »

Mogę ci wcześniej dla sprawdzenia pożyczyć mój.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: cobra »

Ok, zobaczymy jak się zachowa ten co kupiłem.
________________
Cobra
piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: piotr »

Witam serdecznie.
W związku z uporczywą starością i nadmiernym osadzaniem blaszek cholesterolowych w naczyniach uprzejmie pytam ,czy o stanie modułu nadawczego może mnie informować nadajnik ? proponowałbym dokleić do telemetrii informacje która mój kochany horus mógłby przełożyć na język ludzki czyli poinformować mnie z jaka mocą nadaje czy jest w trybie poszukiwania modelu ,bindowania itd.
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Co do przełączania mocy to zawsze można to robić przy pomocy któregoś kanału RC przełącznikiem z aparatury. I wtedy łatwo wyświetlić info o aktualnej mocy, lub nawet dodać informacje głosowe o zmianie mocy (ja tak mam zrobione).
Pzdr. -----MIŚ-----
piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: piotr »

ja tez ale pozostałe opcje których jest niemało to już nie bardzo
Piotr
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: zeman0 »

piotr pisze:Witam serdecznie.
W związku z uporczywą starością i nadmiernym osadzaniem blaszek cholesterolowych w naczyniach uprzejmie pytam ,czy o stanie modułu nadawczego może mnie informować nadajnik ? proponowałbym dokleić do telemetrii informacje która mój kochany horus mógłby przełożyć na język ludzki czyli poinformować mnie z jaka mocą nadaje czy jest w trybie poszukiwania modelu ,bindowania itd.
Pozdrawiam Piotr
Ja w swoim Taranisie x9D (z PitLab-em i eleres-em) zrobiłem sobie tak...

Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marimach77 »

zeman0 pisze:Ja w swoim Taranisie x9D (z PitLab-em i eleres-em) zrobiłem sobie tak...

U siebie mam dokładnie tak samo, tylko pakiet głosów od Amber.

Pytanko, w modelu mam AP/OSD Pitlab z eleresem. Nie używam dedykowanej stacji naziemnej od Pitlaba a że nowy soft pozwala wypluć z OSD Mavlinka na porcie UART to kupię jakiś 3DR radiomodem do wysyłania telemetrii. Czy modem na 433 MHz pogryzie się z odbiornikiem eleres (w nim nadawanie telemetrii jest wyłączone)? Jeśli tak to zostaje mi wersja na 915 MHz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

A czemu nie chcesz przesyłać telemetrii przez eleresa ? Do odbiornika eleres można wprowadzić telemetrie mavlink i będzie działać. No chyba że potrzebujesz dwukierunkowego mavlinka, to wtedy musisz mieć osobny modem.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marimach77 »

miś pisze:A czemu nie chcesz przesyłać telemetrii przez eleresa ? Do odbiornika eleres można wprowadzić telemetrie mavlink i będzie działać. No chyba że potrzebujesz dwukierunkowego mavlinka, to wtedy musisz mieć osobny modem.
No właśnie coś mnie tak tknęło w tym kierunku, że tak można byłoby zrobić. Czyli na złącze do programowania w odbiorniku wprowadzam mavlinka z Pitlaba i włączam nadawanie telemetrii w odbiorniku? Mavlink jednokierunkowy, z modelu na ziemię tylko.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Tak, ale powinieneś połączyć TX i RX pitlaba z eleresem (czyli oba kierunki na krzyż), w PitLabie i eleresie RX ustawić tą samą prędkość portu, a w odbiorniku eleres tryb telemetrii ustawić na MavLink. W nadajniku telemetrię dostaniesz w formacie eleresa (do odczytu eLDispem albo czymś co łyka format telemetrii eleres) albo frsky (typ D albo S.PORT). Do wyboru w konfiguracji nadajnika eleres.
Nie wiem jak działa MavLink w PitLab'ie, ale jeśli konfiguruje się rodzaj wysyłanych pakietów ręcznie to wystarczy TX pitlaba do RX eleresa. Jeśli działa on zgodnie z zasadami protokołu to trzeba połączyć oba kierunki, i wtedy eleres zażąda od PitLaba tego co potrzebuje.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marimach77 »

miś pisze:Tak, ale powinieneś połączyć TX i RX pitlaba z eleresem (czyli oba kierunki na krzyż), w PitLabie i eleresie RX ustawić tą samą prędkość portu, a w odbiorniku eleres tryb telemetrii ustawić na MavLink. W nadajniku telemetrię dostaniesz w formacie eleresa (do odczytu eLDispem albo czymś co łyka format telemetrii eleres) albo frsky (typ D albo S.PORT). Do wyboru w konfiguracji nadajnika eleres.
Nie wiem jak działa MavLink w PitLab'ie, ale jeśli konfiguruje się rodzaj wysyłanych pakietów ręcznie to wystarczy TX pitlaba do RX eleresa. Jeśli działa on zgodnie z zasadami protokołu to trzeba połączyć oba kierunki, i wtedy eleres zażąda od PitLaba tego co potrzebuje.
Dzięki miś za podpowiedź. Mavlink w Pitlabie to całkiem nowa funkcjonalność i zbig jeszcze tam cały czas wprowadza małe poprawki do obsługi tego protokołu po zgłoszeniach od użytkowników. Będę testował. Mam Taranisa z OpenTX 2.3.7.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marimach77 »

Z tego co widzę, najnowszy soft do TX to 1.26(f), ale nie ma go na liście w tym wątku http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=29297. Może warto zaktualizować jeśli są tam jakieś zmiany vs. wersja 1.26(d).
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ