eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

A może po prostu prądu nie dostaje jak nic nie świeci...
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: MorF »

miś pisze:A może po prostu prądu nie dostaje jak nic nie świeci...
Jakoś tak właśnie to wygląda, ale przezornie zamówiłem 2szt i obie wykazują te same objawy a raczej ich brak :)

Jeszcze pomyślałem że może nie gadają z moim mikrosd ale chwilowo nie mam na pod oredziu nic innego.

Jest tu jakiś mini step down na wyjściu ma 80mV,cos podejrzanie mało.
snapshot1358.png
snapshot1358.png (409.21 KiB) Przejrzano 3557 razy
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

MorF pisze:Jest tu jakiś mini step down na wyjściu ma 80mV,cos podejrzanie mało.
No to coś tu jest nie halo. Tu masz fajny opis tego i ścieżki widać na płytce: https://learn.sparkfun.com/tutorials/op ... okup-guide . Na wyjściu stabilizatora po podaniu 5V na VCC musi być 3.3V. Jak nie ma to albo jest gdzieś zwarcie, albo upalony jest stabilizator. Wyjście stabilizatora to noga bliżej środka płytki po stronie gdzie stabilizator ma 2 nogi.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: MorF »

Tak widzlem ta stronke wczoraj ale bylem na tyle zrabany ze nie mialem sily na dalszy troubleshooting.
Dzis posprawdzam jeszcze dokladniej co i jak.
Swoja droga Majfrend jak zawsze pomocny :)
SNAG-1211.png
SNAG-1211.png (6.24 KiB) Przejrzano 3486 razy
Tak z innej beczki mam jeszcze pytanko o modul BT. Mam HC-05 podpiety pod eleresa nadajnik ale czesto mi zrywa to polaczenie.
Nie wiem do konca czy wina lezy po stronie telefonu czy samego modulu. Baud na 57600 (jeszcze zaszlosc z apma)
Zastanawialem sie moze tez macie podobny case, ewentualnie czy ktos uzywa np modulow XM-15B?
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: volender »

miś pisze:musi być 3.3V
To o tyle ważne, że karta sd na tym napięciu pracuje - jeśli podasz jej 5V to zapewne zdechnie.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: MorF »

Z innej beczki ma ktos moze STLa z jakas obudowa do eLeReSa v1?
Z góry podziękował serdecznie
Ew czy to od Artura spasuje https://www.thingiverse.com/thing:1637389
Ostatnio zmieniony czwartek 31 sie 2017, 23:36 przez MorF, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
komanndos
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 14:34
Lokalizacja: Marki

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: komanndos »

Doszedł i do mnie logger z Chin w rekordowe 11 dni! :-)
Mam dokładnie tą samą wersję jak MorF, niestety przychodzi goła, bez softu. Co gorsza w tej wersji brak jest padów do SPI. Wgranie softu przez FTDI jakoś mi nie szło (może dlatego, że nie mam pinów GRN i BLK w programatorze), więc pozostało drapanie płytki, żeby przylutować się do ścieżek, albo lutowanie bezpośrednio do Atmegi. Wybrałem opcję trzecią, przełożyłem na chwilę Atmegę na starą płytkę od zepsutego gimbala z wyciągniętym złączem SPI i tam ją zaprogramowałem. Wydaje mi się, że nawet bootloadera nie było w procku, bo kompletnie nie mogłem wgrać hexa, po wypaleniu bootloadera dopiero poszło. Działa poprawnie tylko na 9600 baud, na wyższych prędkościach jakieś cuda w logu zapisuje. Generalnie urządzenie bardzo proste, zapisuje dokładnie to co dostaje przez serial, po każdym wyłączeniu tworzy kolejny plik z logiem. Problem tylko taki, że korzystam z konwertera telemetrii Misia, a ten musi dostać telemetrię z prędkością 57600 baud, więc jedno z drugim się trochę gryzie :-/
SS2000, SC2400, DIY FT Guinea Pig :-)
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: ookon »

Hey wszystkim

Panowie mam problem z eleresem a mianowicie jest on spiety po sbus z kanapka pitlaba ,chodzi o to ze przy wyłączeniu aparatury autopilot przechodzi w tryb stabilizacji a nie auto,mógłby ktoś pomóc gdzie szukać przyczyny?pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: mkrawcz1 »

komanndos pisze:Wydaje mi się, że nawet bootloadera nie było w procku, bo kompletnie nie mogłem wgrać hexa, po wypaleniu bootloadera dopiero poszło.
A nie mówiłem? :-)
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: MorF »

ookon pisze:Hey wszystkim

Panowie mam problem z eleresem a mianowicie jest on spiety po sbus z kanapka pitlaba ,chodzi o to ze przy wyłączeniu aparatury autopilot przechodzi w tryb stabilizacji a nie auto,mógłby ktoś pomóc gdzie szukać przyczyny?pozdrawiam Marcin
Moze w ustawieniach failsafe?
Jak masz ustawione w odbiorniku (moze nadal idzie sygnal na kanale na ktorym masz przelacznik trybow lotu?
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: ookon »

właśnie próbuje podłączyc go pod pc zeby sprawdzic ale cos nie hula mi usb.jak się uda to wrzucę screna z ustawień
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: MorF »

ookon pisze:właśnie próbuje podłączyc go pod pc zeby sprawdzic ale cos nie hula mi usb.jak się uda to wrzucę screna z ustawień
Nie znam pitlaba zupelnie ale dla innych FC z ***flightem lub iNav wybieram w Eleresie Failsafe zachowanie "No signal output"
Pewnie mozesz tez zmodyfikowac tryby lotu dla poszegolnych zakresow wartosci sygnalu z kanalu odpowiadajacego za tryby lotu. Podejrzewam ze obecnie po wylaczeniu generuje ci 1500
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: ookon »

MorF pisze:
ookon pisze:Hey wszystkim

Panowie mam problem z eleresem a mianowicie jest on spiety po sbus z kanapka pitlaba ,chodzi o to ze przy wyłączeniu aparatury autopilot przechodzi w tryb stabilizacji a nie auto,mógłby ktoś pomóc gdzie szukać przyczyny?pozdrawiam Marcin
Moze w ustawieniach failsafe?
Jak masz ustawione w odbiorniku (moze nadal idzie sygnal na kanale na ktorym masz przelacznik trybow lotu?

Niezawodny Miś jak zawsze pomógł.Trzeba było ustawić failsafe z przełącznikiem w pozycji ''auto''a nie "stab".
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Rufio »

Czy w temacie eLeReSa są dostępne jakieś materiały, manuale, site, topic na forum zagramanicznym?
Czy eLeRes to rozwiązanie dedykowane lokalsom czy światowe?
Jak ze wsparciem dla obcojęzycznych?

Jakoś nic nie mogę znaleźć, ani na RC GROUPS ani nic specjalnego na YT.

może kogoś zainteresuje https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... tcount=254.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Verid »

Na RCG był kiedyś wątek eLeReSa ale wraz z porzuceniem projektu przez Mifau'a umarło mu się

https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... -range-UHF
Ten wredny...
ODPOWIEDZ