eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Wyjmij arduino z apki i wsadź je pomiędzy eleresa a odbiornik FrSky. Jak podłączyć jest napisane przy opisie softu konwertera. S.BUS wprowadzasz do konwertera, a z niego sterowanie dajesz na RX eleresa, TX z eleresa do konwertera, a wyjście telemetrii z konwertera do wejścia telemetrii w FrSky, w eleresie uart na 57600 baud i format telemetrii na "eleres", bo konwerter to zamienia na format FrSky. W konwerterze piny konfiguracyjne połączone w tryb "S.BUS".
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: spyramax »

miś pisze:Wyjmij arduino z apki i wsadź je pomiędzy eleresa a odbiornik FrSky. Jak podłączyć jest napisane przy opisie softu konwertera. S.BUS wprowadzasz do konwertera, a z niego sterowanie dajesz na RX eleresa, TX z eleresa do konwertera, a wyjście telemetrii z konwertera do wejścia telemetrii w FrSky, w eleresie uart na 57600 baud i format telemetrii na "eleres", bo konwerter to zamienia na format FrSky. W konwerterze piny konfiguracyjne połączone w tryb "S.BUS".
Połączona D9 z GND
Led na Andurino miga 3X
Sterowanie i rssi jest ale niema innych parametrów z samolotu
CO nie tak ?[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201710 ... 5bd990.jpg[/img]

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Połączenia wyglądają na prawidłowe. Więc raczej problemem jest ustawienie telemetrii w aparaturze. Wyszukaj czujniki w aparaturze, i sprawdź czy jest ustawiona na tryb "D".
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: spyramax »

miś pisze:Połączenia wyglądają na prawidłowe. Więc raczej problemem jest ustawienie telemetrii w aparaturze. Wyszukaj czujniki w aparaturze, i sprawdź czy jest ustawiona na tryb "D".
Jak protokół ustawiony jest na ppm to jest sterowanie i rssi , reszty brak
Jak ustawione jest na FrskyD
Niema ani sterowania ani telemetri
Wersja softu w radiu ersky9x-r220
V.1760-Mike [img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201710 ... 59b82e.jpg[/img]

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Pisząc "protokół" miałem na myśli protokół telemetrii, bo główny protokół tam gdzie pokazałeś musi być ustawiony jako PPM.
Niestety, więcej nie pomogę, bo nie mam modułów FrSky do retransmisji, ale z raportów użytkowników wiem że to działa. Aczkolwiek każdy ma inne radio, inny moduł nadawczy FrSky i inny odbiornik FrSky. Więc tu nie można być niczego pwenym na 100%. Na pewno konwerter dostaje telemetrię (jak mruga seriami po 3) i na pewno wysyła ją do odbiornika FrSky. A co się dzieje dalej to nie wiem. Próbowałeś zarówno wyjście z D10 jak i D11 ? Pewnie tak, ale jak nie to spróbuj.
Pzdr. -----MIŚ-----
KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: KM »

Pytanko o eleres RX:
Można mu ustawić wyjście na S.BUS. Jak rozumiem jest to nic innego jak UART TX z prędkościa 100kbps ?
Zastanawiam się czy byłoby wykonalne, żeby drugi UART na którym pobierana jest telemetria (LTM w moim przypadku) też ustawić na taką "krzywą" prędkość 100kbps?
W teorii mogłoby to pomóc używać jednego UARTA po stronie kontrolera do sterowania i telemetrii.
No i jeszcze konfigurator musiałby też umieć gadać na takiej prędkości, żeby nie stracić komunikacji z RX-em.
Czy to ma sens w ogóle?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

S.BUS w eleresie RX używa programowego uarta na prędkości 100kbps do wysyłania sygnału S.BUS. Więc nie ma nic wspólnego z prędkością standardowego uarta. Więc używając S.BUS możesz spokojnie używać telemetrii LTM na 57600, 38400 czy ile se tam zapragniesz.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: TorFPV »

Po zbindowaniu nadajnika eleres z mini odbiornikiem, na odbiorniku świeci się na stałe czerwona dioda, tak ma być ? Po wyłączeniu nadajnika migają czerwona i niebieska, po załączeniu znów zapala się na stałe czerwona ;)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marbalon »

Bywały wersje co miały diodki "pomylone" ale jak reaguje na nadajnik to jest ok ;-)
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: TorFPV »

:shock: :shock: :shock:

Odpowiedź po 30 sekundach :lol:



Czyli wygląda że jest okey :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: KM »

Chciałbym sobie założyć eLeReS RX w mikro-quadziku (wiem, że trochę to na wyrost, ale nie chce mi się zmieniać modułu nadawczego w AP-ce.)
Pytanie - jaka jest polecana najmniejsza i najlżejsza antena?
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lotpawel »

Kkacper ma w swojej ofercie anteny eleres dla mikrusów.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: volender »

ja na 433mhz robię sobie akurat sam - jeżeli masz RX w wersji mini, to masz gniazdo ufl, najlżej będzie sobie zrobić antenę od razu z takim wtykiem, bez bez przejściówek SMA, które trochę sobie ważą.
Ja mam sztywną część gorąca, przeciwwagę z giętkiego przewodu, choćby AWG24.

Może nie będzie miała doskonałego SWR, ale w zasięgu energetycznym mini-quada mam dobre RSSI.
No i na takiej niskiej częstotliwości precyzja wykonania nie jest aż tak krytyczna, więc ewentualne błędy są łatwiej wybaczane przez link.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marbalon »

Ja kiedyś wlutowałem drucik ze 8cm - nie mierzyłem.. ale może miał 1/4 fali. Latałem siedząc w domku po osiedlu w zasięgu 300m ;-)
KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: KM »

W konfiguratorze TX-a jest taka opcja jak "model's battery alarm level". Bardzo użyteczna, jednak przestaje działać gdy tego samego radia używać dla różnych modeli z różnymi bateriami (4S, 3S, 2S). Fajniejsza byłaby możliwość ustawienia alarmu na poziom celi i automatyczne wykrywanie ilości cel. Kontrolery przeliczają to bez problemu...
A może już da się to jakoś ustawić, tylko ja nie widzę?
ODPOWIEDZ