eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Kkacper »

Baqsthc pisze:Robisz antenę ciut za długa. Mocujesz, podłączasz Eleresa z pomiarem prądu i docinasz antenę po 1mm. I'm mniej prądu bierze eleres tym lepiej.
Co ta za bzdura - jaki związek ma pobór prądu przez eleresa z dostrojeniem anteny - może czegoś nie wiem.

Nie polecam tego sposobu na strojenie anteny - można sobie uszkodzić eleresa.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: volender »

Kkacper, to dosyć często polecana metoda, nawet na naszym forum. Natomiast nie wiem na ile się sprawdza w transmisji pakietowej, ale imo też powinna działać.
Ja nie miałem jeszcze potrzeby dostrajać.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Baqsthc »

Dlatego właśnie o niej napisałem, osobiście też nie korzystałem z niej..
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: rychoo »

to jest jedna z metod ktora 9 lat temu ibcrazy podawal :) https://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=13840440
KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: KM »

volender pisze:to dosyć często polecana metoda, nawet na naszym forum. Natomiast nie wiem na ile się sprawdza w transmisji pakietowej, ale imo też powinna działać.
A z ciekawości - ile % czasu eleres nadaje, a ile nie nadaje?

Dzięki za hint o pochyleniu antenki do tyłu. To wydaje się takie oczywiste, że... nie wpadłem na to :)
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lotpawel »

ale zauważcie że ta metoda jest stosowana przy Vtx a nie linki rc
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Od 30 do około 45% czasu ramki to nadawanie.
Pzdr. -----MIŚ-----
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: wladek77 »

Chciałbym przenieść eleresa z nadajnika na tracker i mieć komunikację z eleresem przez retransmisję, sprawa jest niby prosta podłączam odbiornik na 2,4ghz(jako przykład) do eleresa i mam transmisję z radiem. Zapisuję sobie ustawienia modelu, trymery itd. I wszystko ok Ale zastanawiam się jak sobie poradzić jak chcę latać kilkoma modelami, jak mam ereresa nadajnik w aparaturze zmieniam model i tyle, natomiast jak mam na trakerze to muszę podłączyć następny odbiornik żeby mieć ustawienia modeli? Czy źle myślę? Chcę mieć wygodną, bezpieczną komunikację radia z odbiornikiem eleres, proszę o radę bo moja szukają:) jakaś słaba jest w tej materii.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Piotrowy »

wladek77 pisze:Chciałbym przenieść eleresa z nadajnika na tracker i mieć komunikację z eleresem przez retransmisję, sprawa jest niby prosta podłączam odbiornik na 2,4ghz(jako przykład) do eleresa i mam transmisję z radiem. Zapisuję sobie ustawienia modelu, trymery itd. I wszystko ok Ale zastanawiam się jak sobie poradzić jak chcę latać kilkoma modelami, jak mam ereresa nadajnik w aparaturze zmieniam model i tyle, natomiast jak mam na trakerze to muszę podłączyć następny odbiornik żeby mmartwićieć ustawienia modeli? Czy źle myślę? Chcę mieć wygodną, bezpieczną komunikację radia z odbiornikiem eleres, proszę o radę bo moja szukają:) jakaś słaba jest w tej materii.
Moja się nie martwić ;-) Przy ustawieniu innego modelu w aparaturze, retransmisja i eleres nic nie zmienia. Oczywiście odbiorniki eleres w każdym kolejnym modelu muszą mieć tą samą sygnaturę co nadajnik w bazie.
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: wladek77 »

Zgadzam się, teraz tak latam ale nadajnik mam na aparaturze. Jak podlacze do nadajnika eleresa odbiornik spektrum to na aparaturze spektrum dx8 mogę wybrać model zapisany w pamięci aparatury ale połączy się tylko do zbindowanego wcześniej odbiornika, jeżeli przyłącze w aparaturze na inny model to mi się połączy z innym wcześniej zbudowanym odbiornikiem spektrum. Aparatura nie pozwala łączyć się dwóch modeli na jednym odbiorniku w bazie połączonym z eleresem, chyba że po wybraniu drugiego modelu z pamięci aparatury zbinduje odbiornik z eleresem, i jak chcę latać pierwszym to znowu wybór w aparaturze i bindowanie za każdą zmianą modelu odbiornika w bazie. Tak to robicie czy jest inna opcja?
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: arek2081 »

Jeśli jest tak jak piszesz to musisz za każdym razem bindować. W graupnerze była opcja "bind global" lub "bind model" i tam można było do kilku modeli zbindować jeden odbiornik, lub do każdego osobno. W taranisie też jest opcja że można każdy modeli na jednym odbiorniku lub każdy model osobno. Przejrzyj dokładnie spektruma, może też gdzieś idzie to przełączyć.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: wladek77 »

Spektrum zabezpiecza modele przed uruchomieniem dwóch jednocześnie, nie znalazłem obejścia niestety wygodniej mieć drugie radio do eleresa niż za każdym razem latać ze zworka :).
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: TorFPV »

Czy da się bezpośrednio do tego odbiornika: http://4drones.pl/?28,pl_odbiornik-eleres-mini

podłączyć serwa czy potrzebuje jakieś dekodery ppm itp ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: ookon »

Pisz do Marbalona, jako retransmisja działa wyśmienicie :)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: pawelsky »

toretto1995 pisze:Czy da się bezpośrednio do tego odbiornika
podłączyć serwa
Jak masz serwa S.BUS...
ODPOWIEDZ