PPM SUM - turnigy 9x problem

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 569
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 06:55
Lokalizacja: Racibórz

PPM SUM - turnigy 9x problem

Post autor: macieq »

Panowie mam problem z wyborem którą linijke aktywować aby działało ppm sum na plytce kukiego.

Radio mam turnigy 9x + mod frSky v8ht, odbiornik v8r7sp

żadna z podanych linii nie działa poprawnie, sam jak zmieniam to zawsze coś jest odwrotnie....
Awatar użytkownika
slobo
Posty: 333
Rejestracja: sobota 11 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Tłuszcz

Re: PPM SUM - turnigy 9x problem

Post autor: slobo »

macieq pisze:Panowie mam problem z wyborem którą linijke aktywować aby działało ppm sum na plytce kukiego.

Radio mam turnigy 9x + mod frSky v8ht, odbiornik v8r7sp

żadna z podanych linii nie działa poprawnie, sam jak zmieniam to zawsze coś jest odwrotnie....
Ja mam takie ustawienia:

//#define SERIAL_SUM_PPM PITCH,YAW,THROTTLE,ROLL,AUX1,AUX2,CAMPITCH,CAMROLL //For Graupner/Spektrum
#define SERIAL_SUM_PPM ROLL,PITCH,THROTTLE,YAW,AUX1,AUX2,CAMPITCH,CAMROLL //For Robe/Hitec/Futaba
//#define SERIAL_SUM_PPM PITCH,ROLL,THROTTLE,YAW,AUX1,AUX2,CAMPITCH,CAMROLL //For some Hitec/Sanwa/Others
Awatar użytkownika
macieq
Posty: 569
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 06:55
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: macieq »

w takim układzie jak pokazujesz mam zamienione Pitch z THROTTLE jak je zamienie ich kolejność w tem wpisie to pierniczy się yaw z rollem


wrrrr
pit202

Post autor: pit202 »

zostaw to co masz w kodzie jak jest i zmiksuj sobie wyłącznie w aparaturze poprawnie kanały.

a jeżeli nie chcesz , to jest to możliwe do wykonania, kiedyś straciłem troche czasu zanim doszedłem jaka kolejnosc jest dobra w kodzie , w aparaturze robi sie to w minute.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Poszukaj na forum multiwii, jest jakiś mod, specjal wersja dla Frysky. Znaczy ona poprawia inne chyba problemy niż Ty masz (BTW coś dziwnego bo throttle zawsze przeważnie jest jako 3cie)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
macieq
Posty: 569
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 06:55
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: macieq »

ok mam, mialem mode 1 ustawione w apce ;/ wczesniej kabelkami sobie to załatwiłem ;)
ODPOWIEDZ