Pytanie do właścicieli LRS'ów

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

LRS Thomasa po pierwsze skacze po wielu kanałach z pasma 433 mhz - sprawdzaliśmy na analizatorze Kostka, po drugie niestety blokuje piloty samochodowe jak i bramy - testowałem.

Co do detekcji zajętych kanałow i następnie pomijania ich w bieżącej sesji to które konkretnie systemy tak potrafią? Bardzo ciekawe funkcja ale czy występuje w przyrodzie??
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Marceli, w instrukcji...i to ..nomen omen ...tego systemu który Smootny'emu zbzikował :shock:

wątek o RMILEC'u
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kostek
Posty: 374
Rejestracja: niedziela 16 maja 2010, 20:20
Lokalizacja: Kutno

Post autor: kostek »

drugie niestety blokuje piloty samochodowe jak i bramy - testowałem.
Trzeba jasno powiedzieć ze wina leży po stronie odbiorników w samochodach i bramach.
Jest pewien kłopot .Odbiorniki w LRSach są bardzo podobne.
Kazimierz
Awatar użytkownika
Jakub_RC
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2011, 15:17
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów
Kontakt:

Post autor: Jakub_RC »

Ja swoim Rmilec jeszcze nie latałem, ale zrobiłem dziś domowy test pilotów. Dwa piloty od bram i jeden od samochodu:



Żadnego wpływu.

Chińczyk zaleca wykonywać bindowanie w miejscu gdzie się lata, by system mógł sprawdzić pasmo. Facet ciągle i wszędzie to powtarza - może coś jest narzeczy... Rmilec można też zmusić do korzystania tylko z częstotliwości 433 lub 470. Był o tym temat na RCG.

Jak pisałem w temacie obok, w naziemnym teście zasięgu odszedłem na 4,5km przy 1W i jeszcze był 1V RSSI (3,28V max). Lawmate 1W włączony cały czas, nadawał na kanale 1200MHz, oddalony od odbiornika o 90cm - tak jak mam w modelu. Lokalizacja wiejsko-podmiejska ;).
Pozdrawiam,
Jakub
modelepodwodne.pl plus zabawy FPV.
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

No nie wiem Panowie używam LRS na pasmo 433mhz już dość długo, tzn zdaje się że od 2009 roku, latałem modelami w przeróżnych miejscach w Polsce, na mniejsze i większe odległości i szczerze mówiąc nie było problemów z tym że zasięg się kończył czy też jakieś zakłócenia.

A teraz zamienię stockową antenę na jakąś lepszą mam nadzieje z pomocą kol. Kostka to dopiero będzie wymiatanie.

Funkcja skanowania może i ciekawa ale jak w praktyce się sprawuje?
Fodzio
Posty: 317
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 13:19
Lokalizacja: Opole/Wawelno

Post autor: Fodzio »

Tak jak kolega Jakub_RC wczoraj wieczorem zrobiłem test pilotów do garaży, bram i samochodów i oto wyniki przy włączonym systemie:

dwa garaże - mogę otwierać i zamykać
dwie bramy - jedna działała, druga nie
trzy samochody - dwa bez problemu, jeden całkowicie zablokowany.

Przy sprawdzaniu odbiornik działał cały czas prawidłowo, żadnego przytkania :-D
smootny

Post autor: smootny »

Jakiej firmy macie alarmy ??
Ja mam Satel. Zainwestowałem w najwyższe modele każdgo z komponentów..
Fodzio
Posty: 317
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 13:19
Lokalizacja: Opole/Wawelno

Post autor: Fodzio »

smootny, powłączaj wszystkie alarmy,piloty, kuchenki mikrofalowe :-) i spróbuj z bindować odbiornik.
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Fodzio pisze:smootny, powłączaj wszystkie alarmy,piloty, kuchenki mikrofalowe :-) i spróbuj z bindować odbiornik.
i tak na calej trasie lotu long range :lol:
Fodzio
Posty: 317
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 13:19
Lokalizacja: Opole/Wawelno

Post autor: Fodzio »

cholo pisze:
Fodzio pisze:smootny, powłączaj wszystkie alarmy,piloty, kuchenki mikrofalowe :-) i spróbuj z bindować odbiornik.
i tak na calej trasie lotu long range :lol:
Ba, nawet to wszystko można podczepić pod samolot :-D ... z kuchenką może być problem :-D
smootny

Post autor: smootny »

no panowie dziś rano był ponowny test blisko domu - po uruchomieniu alarmu poprostu odbiornik poprostu przestaje regować.. Nie skaczą serwa i nic innego sie nie dzieje, poprostu umiera do czasu odpięcia zasilania i ponownego podłączenia.

Osoba od której to mam na testy ma inną apkę i u niej wsio działa (jak wróci poprosze go by do mnie podjechał z nią) - może tu jest jakaś opcja własnie z moją (niekompatybilne :]) ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

"po uruchomieniu alarmu" czyli....czuwanie/monitoring czy ciche/głośne powiadomienie o naruszeniu?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Fodzio
Posty: 317
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 13:19
Lokalizacja: Opole/Wawelno

Post autor: Fodzio »

Bindowałeś odbiornik przy włączonym alarmie czy nie ?
Awatar użytkownika
Jakub_RC
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2011, 15:17
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów
Kontakt:

Post autor: Jakub_RC »

W trybie czuwania centralka alarmowa chyba nie powinna niczego nadawać... Dopiero jak wykryje naruszenie strefy...
Pozdrawiam,
Jakub
modelepodwodne.pl plus zabawy FPV.
smootny

Post autor: smootny »

bindowałem przed zazbrojeniem
- po wcisnieciu przycisku na pilocie już - matrixxxx
ODPOWIEDZ