Trener-Uczeń Taranis X9D plus i radiolink T6EHP-E

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

mr_egon
Posty: 33
Rejestracja: środa 01 lut 2017, 22:41
Lokalizacja: Lublin

Trener-Uczeń Taranis X9D plus i radiolink T6EHP-E

Post autor: mr_egon »

Witam,
Panowie czy da się połączyć te aparatury w trybie trener (taranis)- uczeń (radiolink)?
aparatury.jpg
aparatury.jpg (331.64 KiB) Przejrzano 2096 razy
radiolink ma z tyłu wejście jak na zdjęciu
trainer.jpg
trainer.jpg (296.44 KiB) Przejrzano 2096 razy
znalazłem na aliexpress taki zestaw:
kable.jpg
kable.jpg (185.05 KiB) Przejrzano 2096 razy
(napisane ze komaptybilne z radiolink) to chyba jakiś symulator ale ma przejście z gniazda radiolinka na żeńskie jack oraz jest kabelek z dwoma męskimi jackami co by chyba pozwoliło na podłączenie do taranisa

przejrzałem jednak kilka wątków i to chyba nie jest takie proste, rodzaj sygnału, napięcie musi sie zgadzac.
myślicie ze da radę to podłączyć, zeby nie sfajczyć któregoś radia?

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
mr_egon
Posty: 33
Rejestracja: środa 01 lut 2017, 22:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Trener-Uczeń Taranis X9D plus i radiolink T6EHP-E

Post autor: mr_egon »

post pod postem, ale wrzucam jako odpowiedź na postawione pytanie. Może komuś się przyda, chociaż taka kombinacja aparatur raczej mało realna, ale czytałem wątki, że ktoś w ogóle podważał możliwość połączenia aparatur dwóch róznych firm.
Kabelek przyszedł podłączyłem i działa. najpierw sprawdziłem miernikiem jakie napiecie jest na wtyczce. Okazało się ze jest tylko GND i sygnał PPM w obydwu radiach- w radiolinku o napieciu 3,2V a w taranisie (jak ustawiłem go jako uczeń) 2,8V. Tego radiolinka chyba nie da się ustawić jako trener, bo cały czas na wtyczce jest napięcie (w odróżnieniu od Taranisa - tu zależy czy ustawi się master/jack czy slave/jack).


pozdrawiam
ODPOWIEDZ