Problem z odbiornikiem FrSky S6R

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Problem z odbiornikiem FrSky S6R

Post autor: kiu86 »

Powiedzcie czy ten odbiornik jest do odratowania?
normalnie się binduje, ale praktycznie nie ma zasięgu łączy się na chwile (błyśnie zielona dioda) po czym rozłącza się. Wgrałem nowe oprogramowanie S6R_FCC_20190531, ale nic nie pomogło. elektronika wydaje się ok tzn. nic nie wygląda na uszkodzone. Anteny też nigdzie nie mają żadnego uszkodzenia. Odbiornik kupiłem w ciemno nie znam jego historii.

https://ibb.co/fdFvm80
https://ibb.co/vqLDkC4

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odbiornikiem FrSky S6R

Post autor: pawelsky »

kiu86 pisze:Powiedzcie czy ten odbiornik jest do odratowania?
Jak go odsuniesz dalej od aparatury to zapewne tak :)
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Problem z odbiornikiem FrSky S6R

Post autor: kiu86 »

Zapomniałem napisać bindowałem w odległości 3 metrów nadajnik od odbiornika i to samo. Tu jest blisko żeby na filmie pokazać co się dzieje.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odbiornikiem FrSky S6R

Post autor: pawelsky »

A fine tuning czestotliwosci robiles?
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Problem z odbiornikiem FrSky S6R

Post autor: kiu86 »

Dzięki kolego to chyba był strzał w 10. Co prawda jeszcze nie zawsze mi się łączy, ale jak już powiązał to mogłem sterować serwam co wcześniej było nie możliwe i RSSI na poziomie 98-100. Fine tuning u mnie wyszedł -57. Dokładnie wszystko sprawdzę jutro i potwierdzę. Pierwszy raz mam do czynienia z multiprotokołem i nawet nie wiedziałem że trzeba coś takiego robić.


Edit:
Okazało się, że prawdopodobnie gdzieś był zimny lut. Pod lupą nie widać było, ale odbiornik jak tylko się poruszyło odbiornikiem albo czymś lekko w niego "stukneło" tracił połączenie. Znajomy wziął w pracy stację lutowniczą i zały odbiornik podgrzał przy pomocy hot air i odbiornik teraz działa tak jak powinien - nie rozłącza się nawet przy ruszaniu czy stukaniu.

Wrzucę ten odbiornik w jakiś samochód i przetestuje go na ziemi jak wszystko będzie okej to trafi do samolotu.
Kolego pawelsky dzięki za pomoc i wyjaśnienie nakierowanie na fine tuning nie wiedziałem nawet o tej funkcji.
ODPOWIEDZ