Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

goblins
Posty: 10
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 16:32
Lokalizacja: Lublin

Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: goblins »

Witam mam pytanie do użytkowników Turnigy 9xr pro, z tego co czytałem to są 2 wersje tego nadajnika. Pierwsza starsza która ma złącze do aktualizacji 6 pinowe oraz druga wersja z czytnikiem kart SD. Mam pytanie czy ta nowsza jest lepsza z jakiegoś powodu ma lepsze funkcje czy tylko rożni się metodą komunikacji przy aktualizacji ? czy ma jakieś nowe rozwiązania. Bo zastanawiam się właśnie nad zakupem od kolegi ale ma starą wersje 6 pinowym złączem i nie wiem czy nie jest za stara i czy nie kupić nowej z czytaniem SD.
Pozdrawiam Goblins
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: df2 »

6 pin canda?
Nie mówisz o 9xr na avr vs 9xr pro na ARM?
Nie widziałem 9xr pro bez gniazda SD. A miałem podobno pierwszą wersję produkcyjną w rękach.
goblins
Posty: 10
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 16:32
Lokalizacja: Lublin

Re: Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: goblins »

Przepraszam za pomyłkę pomyliłem się :( Patrzyłem pod zaślepkę pod spodem to jest tylko wejście na zasilanie i złącze 6 pinowe. Czy warto kupić taką 9xr bez pro czy lepiej kupić wersje PRO??
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: df2 »

Tej bez pro bliżej do starej 9x niż do 9xr pro.
Lepiej kupić Qx7. Naprawdę.
goblins
Posty: 10
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 16:32
Lokalizacja: Lublin

Re: Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: goblins »

Patrzyłem na TARANIS Q X7 ale to prawie 3 x tyle co 9x. Z tego co piszesz to 9xr to to samo co 9x to lepiej brać 9xr pro ? Niby pro ma komendy głosowe, usb i kartę Sd. Wyczytałem też, że 9xr pro obsługuje DSMX/DSM2/Walkera (po dodaniu modułu OrangeRX 2.4Ghz Telemetry) czy 9xr też obsługuje je ja się doda ten moduł?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: kuczy »

goblins, kup Radiomaster TX16s poszukaj o nim info, ja właśnie sie przesiadam z th9x (FlySky). Komunikaty, telemetria gimbale na hallach OpexTX multiprotocol wspierajacy FrSky (oprocz najnowszego szyfrowanego protokołu) .. tyle, że chińskie. Ale nawet MrSteel wspominal o niej w ostatnich filmikach jako calkiem spoko radio
Ostatnio zmieniony wtorek 16 cze 2020, 21:40 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: pawelsky »

Pamietaj ze qx7 ma wbudowany nadajnik, ktory do 9xrp bedziesz musial dokupic.

Mysle jednak ze powinienes przede wszystkim zaczac od napisania do czego Ci ta aparatura bedzie tak naprawde potrzebna i jaki masz budzet bo swiat nie konczy sie na 9xrp czy qx7.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: df2 »

Chłopaki piszecie o komendach głosowych? Chyba żadna Aparatura z wymienionych ich nie ma. Czy się mylę?

A może Wam chodzi o komunikaty?
goblins
Posty: 10
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 16:32
Lokalizacja: Lublin

Re: Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: goblins »

Dziękuje za odpowiedzi, aparaturę chcę używać do samolotu RC oraz potem do quadrocoptera, dopiero startuje z RC i dlatego pytam. Aparatura kolegi jest z nadajnikiem i odbiornikiem FrSky DJT 2.4Ghz oraz FrSky V8FR-II odbiornik patrzyłem jakie ma oprogramowanie i ma jakieś chyba stare trunk-r607 V1.5147-erez (2011) czy jest jakieś nowsze do tego sprzętu. Czy taki sprzęt na początek będzie ok a potem do quadrocoptera ?? Chodzi o komunikaty a nie komendy, przepraszam za pomyłkę.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: pawelsky »

goblins pisze:Czy taki sprzęt na początek będzie ok a potem do quadrocoptera ??
Jesli sprawna i w dobrej cenie to tak.
goblins
Posty: 10
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 16:32
Lokalizacja: Lublin

Re: Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: goblins »

Dziękuje za odpowiedz mam jeszcze pytanie czy moduły FrSky DJT 2.4Ghz oraz FrSky V8FR-II można zastosować na przyszłość do modelu 9rx PRO, oraz czy warto zmienić oprogramowanie na nowsze (jeśli można to proszę o sugestie na jakie). Zapomniałem powiedzieć że to jest moje 2 radio ale poprzednie to było z 20 lat temu hitec flash 4 :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: pawelsky »

goblins pisze:czy moduły FrSky DJT 2.4Ghz oraz FrSky V8FR-II można zastosować na przyszłość do modelu 9rx PRO
Mozna.
goblins pisze:czy warto zmienić oprogramowanie na nowsze (jeśli można to proszę o sugestie na jakie)
Najpierw sprawdz aktualne. Potem bedziesz sie zastanawial czy potrzebujesz cokolwiek zmieniac, bo robiac to nieumiejetnie mozesz sobie narobic wiecej szkody niz pozytku.
goblins
Posty: 10
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 16:32
Lokalizacja: Lublin

Re: Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: goblins »

Dziękuje za odpowiedz
Sprawdziłem wersje jest trunk-r607, V1.5147-erez z 2011r. Czy jest jakaś lepsza wersja od te która wysłałem i czy warto robić aktualizację.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: pawelsky »

goblins pisze:Sprawdziłem wersje jest trunk-r607, V1.5147-erez z 2011r.
Nie chodzi o to zebys sprawdzil jaka to wersja bo to juz pisales. Chodzi o to zebys sprawdzil czy Ci ona pasuje i wystarcza do Twoich potrzeb a jesli tak to nie grzebal niepotrzebnie.
goblins pisze:Czy jest jakaś lepsza wersja od te która wysłałem i czy warto robić aktualizację.
Jest mnostwo roznych firmware w roznych wersjach do tego radia.
goblins
Posty: 10
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 16:32
Lokalizacja: Lublin

Re: Turnigy 9xr stara czy nowa wersja ?

Post autor: goblins »

Dziękuje bardzo za odpowiedz i pomoc.
Pozdrawiam Goblins
ODPOWIEDZ