FrSky DJT, nietypowe problemy z łączem.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

wojtek3
Posty: 8
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 13:57
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

FrSky DJT, nietypowe problemy z łączem.

Post autor: wojtek3 »

Witam, mam pewien problem z moim linkiem FrSky DJT (aparatura 9x), odbiornik gubi zasięg w losowych momentach. Dla przykładu włączam range test, RSSI trzyma się na poziomie 80-90% i nagle spada do 0, po czym odzyskuje wartość ok 90%. Na polu, latam quadro, mogę odlecieć na 100m i zasięg jest 95%, po chwili model przestaje reagować na drążki, po ok 2s odzyskuję zasięg. Dzieje się tak nawet w odległości 5m. Sprawdzałem baciki 2dBi (jakiś chiński no name), 4dBi (tp-link) i 5dBi (tp-link) po stronie nadajnika. W odbiorniku domyślne dwa kabelki (v8fr-ii), jak i dipole, skutek taki sam - losowe spadki rssi do 0 %. Rozbierałem moduł nadawczy, wewnątrz wydaje się być wszystko sprawne, antena podłączona. Nie mam pojęcia dlaczego akurat tracę sygnał tylko na chwilę niezależnie od odległości. Zrozumiałbym po prostu słaby sygnał spowodowany np. uszkodzeniem anten. Może wy macie jakiś pomysł co może być przyczyną takiego zachowania.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: FrSky DJT, nietypowe problemy z łączem.

Post autor: df2 »

A skąd bierzesz rssi przy odbiorniku v bez telemetrii?
wojtek3
Posty: 8
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 13:57
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: FrSky DJT, nietypowe problemy z łączem.

Post autor: wojtek3 »

Mam platformę z miś osd, kabelek od rssi jest poprowadzony do diody w odbiorniku. Rssi odczytuję z osd, pomiar jest prawidłowy, przy spadku rssi do 0% na odbiorniku również miga czerwona dioda. Przy lutowaniu na pewno nic nie uszkodziłem i nie zwarłem, jest tam dość sporo miejsca.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: FrSky DJT, nietypowe problemy z łączem.

Post autor: misiekkk »

Jaki firmware w nadajniku ( DJT ) ?
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
wojtek3
Posty: 8
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 13:57
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: FrSky DJT, nietypowe problemy z łączem.

Post autor: wojtek3 »

Według programu FrSkyUpdate, po numerze UID wyświetla mi się V253.249. Niestety coś nie mogę wrzucić aktualizacji, używam arduino z wyciągniętą atmegą jako konwertera, bo ftdi protestuje i widzi krzaki. Z góry mówię, że tx mam poprowadzone do tx i rx do rx, czyli poprawnie (ze względu na budowę arduino).
ODPOWIEDZ