FrSky R9 - long range

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

FrSky R9 - long range

Post autor: terragady »

Cześć!

Testował ktoś? Mi właśnie doszedł moduł razem z R9 mm. Jedni piszą że bardzo fajny bezproblemowy system porównywalny z xfire a niektórzy mają kupę problemów już przy 300m. Z tego co zdążyłem zayważyć to jest bardzo czuły na położenie anten.
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: FrSky R9 - long range

Post autor: Byczek »

Jeśli latasz video 1,2Ghz to może sie gryść w miarę oddalania sie modelu, chyba że stosujesz filtry.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: FrSky R9 - long range

Post autor: Docent »

Mam i używam. Nie stwierdziłem żadnych problemów. Jedyne co mogę polecić to wymianę anteny nadawczej na coś bardziej sensownego. Użytkownicy TBS Crossfire też wymieniają antenę nadawczą a niektórzy również odbiorczą na T-immortal. Nie wiem jak ma się to rozwiązanie do płatowców ale w dronie wyścigowym sprawuje się bardzo dobrze.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: FrSky R9 - long range

Post autor: Tanner »

Na co wymieniłeś? Wystarczy coś w tym stylu? https://shop.prodrone.pl/en_US/p/ProFle ... tenna-/227
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: FrSky R9 - long range

Post autor: Docent »

Ja osobiście nie wymieniałem jeszcze żadnej anteny. Antena, którą proponujesz jest do odbiornika. Ja mówiłem o antenie nadajnika.
FrSky wypuścił nowy firmware do R9/R9MM/R9Slim nazwany flex, który ma dynamicznie zmieniać moc nadawania w zależności od wartości RSSI. Nie miałem jeszcze okazji tego przetestować ale może to być bardzo ciekawe rozwiązanie.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: FrSky R9 - long range

Post autor: grryf »

Mialem RX LOST wiele razy gdzie xsr smigal. W koncu sie zepsulo i stracilo zasieg. Odesle do 77hobby.
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: FrSky R9 - long range

Post autor: Docent »

Ja nie miałem jeszcze takiej sytuacji. U mnie wszystko działa jak należy. Aktualizowałeś oprogramowanie nadajnika i odbiornika?
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: FrSky R9 - long range

Post autor: terragady »

Tanner pisze:Na co wymieniłeś? Wystarczy coś w tym stylu? https://shop.prodrone.pl/en_US/p/ProFle ... tenna-/227
Bardzo podobne te anteny do ACTUNY https://www.actuna.com/pl/anteny/162-mo ... n--eu.html
czy to jest ta sama firma? O actunie sie niezle wypowiadaja nawet.

Ponadto FrSky wypuscil nowe anteny do RX i TX R9 serii.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: FrSky R9 - long range

Post autor: yoseph »

Mam i używam z video 1.2 Zakłóca się tylko jeśli odbiornik 1.2 i nadajnik r9 masz w odległości mniejszej niż 1.2 metra.
Mój rekord to 14 km ale spowodowany jest tym że prądu w modelu wystarcza mi na 30 km, więc dużego zapasu już nie miałem. Jedyny raz kiedy zerwał łączność to było 3.5 km od bazy, ale nie przemyślałem rzeźby terenu, leciałem nisko i na takiej odległości wzniesienie zasłoniło mi anteny.
Nadajnik mam na maszcie stawianym na samochodzie, natomiast odbiornik video na statywie. Obydwa z retransmisją. W nadajniku używam anteny z prodrone.
Śmiało mogę polecić :)
ODPOWIEDZ