Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
daron19675
Posty: 179
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 17:32

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: daron19675 »

pawelsky pisze:
daron19675 pisze:Po zdjeciu kleju wyszła prawda na jaw. Koleś upalił miejsce do ktorego powinna byc przylutowana antena i przylulotawane było tylko do kawałka
Wyczysc to IPA i zobacz co tam sie kryje. Sprawdz rowniez jakie niespodzianki kryje glut po drugiej stronie przewodu.

I pliz, wylacz te podpisy z Taptalka, juz wiemy ze masz Note 8 ;-)
Czym to dokladnie wyczyścić? Troszkę poskrobałem i na miejscu gdzie powinno byc miejsce lutowania nic niema. Obok wystaje tylko kawałek ścieżki.Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: Verid »

Przecież ci napisał - IPA. Albo jak wolisz alkohol izopropylowy. Na Alle dostępny na litry.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: Adrián »

IPA, alkohol izopropylowy.

Masz mieć 2 pady. Do jednego lutujesz antenę, do drugiego masę (tutaj powinieneś mieć nawet 3, masz 2 pady, do których możesz przylutować masę i jeden w środku, który wyparował, antenę).

http://dronehitech.com/en/taranis-antenna-mod/ - krok po kroku

Niech ktoś potwierdzi, czy to jest ścieżka, która miała iść do padu, który wyparował. Nie chce mi się rozkręcać specjalnie aparatury, ale wygląda, że tak.

To wystarczy tylko delikatnie zedrzeć i odsłonić ściezkę i się do niej wlutowac.
Załączniki
e54fd386a21ab235cb821f9a97ab89eb.jpg
e54fd386a21ab235cb821f9a97ab89eb.jpg (192.29 KiB) Przejrzano 2335 razy
Ostatnio zmieniony środa 08 sie 2018, 15:11 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: PiotrSz »

pawelsky pisze:Oryginalny jest rownie cienki, wiec bardziej bym obstawial kiepskie lutowanie (zwarcie do masy albo odslonieta zyla)
U mnie był kiepskiej jakości przewód więc obstawiłem że to tego wina
daron19675 pisze:Po zdjeciu kleju wyszła prawda na jaw. Koleś upalił miejsce do ktorego powinna byc przylutowana antena i przylulotawane było tylko do kawałka ścieżki:/
Zagryzł bym za takie lutowanie... ;-) Jakiś rzeźnik to lutował ...
Awatar użytkownika
daron19675
Posty: 179
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 17:32

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: daron19675 »

Adrián pisze:IPA, alkohol izopropylowy.

Masz mieć 2 pady. Do jednego lutujesz antenę, do drugiego masę (tutaj powinieneś mieć nawet 3, masz 2 pady, do których możesz przylutować masę i jeden w środku, który wyparował, antenę).

http://dronehitech.com/en/taranis-antenna-mod/ - krok po kroku

Niech ktoś potwierdzi, czy to jest ścieżka, która miała iść do padu, który wyparował. Nie chce mi się rozkręcać specjalnie aparatury, ale wygląda, że tak.

To wystarczy tylko delikatnie zedrzeć i odsłonić ściezkę i się do niej wlutowac.
Wlutowałem się w ścieżkę. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: Adrián »

Pokaż, jak wyszło.
Awatar użytkownika
daron19675
Posty: 179
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 17:32

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: daron19675 »

Zamknąłem już obudowe ale efekt jest mizerny. Nic sie nie zmieniło.... Pozostało mi zamowic nową płytę...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: pawelsky »

daron19675 pisze:Zamknąłem już obudowe ale efekt jest mizerny. Nic sie nie zmieniło.... Pozostało mi zamowic nową płytę...
Czekaj, to wolisz zaplacic za nowa plyta, zamiast rozkrecic obudowe i dac komus sprawdzic cos tam namodzil?

Drugi koniec przewodu sprawdzales? Gniazdo sprawdzales (w aparaturz i antenie)?
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: Z.W15 »

daron19675 pisze:Zamknąłem już obudowe ale efekt jest mizerny. Nic sie nie zmieniło.... Pozostało mi zamowic nową płytę...
cos taki w goracej wodzie...,jezeli chcesz pomocy to slychaj rad,odlutuj antene sprawdz czy nie ma zwarcia goraca zyla z ekranem,obetnij koniec, odwin ekran od zyly
pobiel cyna oba konce ,pokaz zdjecie twojej roboty i jezeli bedzie o.k to mozesz wlutowac do plytki jezeli naprawiles jak trzeba.
ot i cala filozofia.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: Adrián »

daron19675 pisze:Zamknąłem już obudowe ale efekt jest mizerny. Nic sie nie zmieniło.... Pozostało mi zamowic nową płytę...
Chociaż odlutowałeś, wyczyściłeś miejsce lutowania i nowy kawałek "zarobiłeś" odsłaniając nową goracą żyłę i oplot - masę? odcinając to coś co było? Jeśli nie, to działać nie będzie..

Po robocie, miernik w łapę i sprawdzasz czy nie ma zwarcia i wszystko jest tak, jak powinno. Inaczej, to z takim podejściem, lepiej zamów nową płytkę.
Ostatnio zmieniony środa 08 sie 2018, 17:31 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daron19675
Posty: 179
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 17:32

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: daron19675 »

Odlutowalem ale nie zarobilem na nowo. Jak dziś zdążę to wezme się jeszcze raz za to.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: Adrián »

To zarób od nowa, po lutowaniu sprawdź, czy jest przejście i nie ma zwarcia. Dopiero włączaj aparaturę, inaczej to szkoda odkręcania.
daro1980
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 23 lip 2015, 08:04
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: daro1980 »

jeszcze zastanow sie i poszukaj dobrze internety - czy dlugosc tego przewodu do gniazda jest dobra , widzialem filmik gdzie rozwiazaniem slabego sygnalu okazala sie zla dlugosc przewodu do gniazda antenowego

oczywiscie najpierw ogarnij to lutowanie bo nez tgo nie ma co isc dalej
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: Z.W15 »

daro1980 pisze:jeszcze zastanow sie i poszukaj dobrze internety - czy dlugosc tego przewodu do gniazda jest dobra , widzialem filmik gdzie rozwiazaniem slabego sygnalu okazala sie zla dlugosc przewodu do gniazda antenowego
nie istotna jest dlugosc przewodu w ekranie a jedynie czesci nie ekranowanej ,zazwyczaj +-31mmm dla 2.4(oczywiscie mam na mysli antene w caloci a tu jest lacznik z gniazdem pod antene)
Ostatnio zmieniony czwartek 09 sie 2018, 01:13 przez Z.W15, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Taranis x9d słaby sygnał podczas latania przy nodze.

Post autor: pawelsky »

Z.W15 pisze:nie istotna jest dlugosc przewodu w ekranie a jedynie czesci nie ekranowanej ,zazwyczaj +-31mmm dla 2.4
Panowie, nie wprowadzajcie zametu - to jest lacznik a nie antena. Dlugosc przewodu nie ma tu znaczenia. Zyla bez ekranu przy lutach ma byc jak najkrotsza!
ODPOWIEDZ