TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłonie

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: rc.fpv.poland »

Jeśli nie dźwięk to może choć zmienić kolor napisu rssi na panelu? Standardowy dla aktywnej transmisji telemeteii, czerwony dla nie aktywnej? To samo z gps.

Wtedy mamy i prostotę, brak denerwujących dźwięków, dodatkową funkcjonalność.
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: lgojniczek »

rc.fpv.poland pisze:Jeśli nie dźwięk to może choć zmienić kolor napisu rssi na panelu? Standardowy dla aktywnej transmisji telemeteii, czerwony dla nie aktywnej? To samo z gps.

Wtedy mamy i prostotę, brak denerwujących dźwięków, dodatkową funkcjonalność.
Wezmę to pod uwagę.
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: wiesiek_kr »

rc.fpv.poland pisze:Jeśli nie dźwięk to może choć zmienić kolor napisu rssi na panelu? Standardowy dla aktywnej transmisji telemeteii, czerwony dla nie aktywnej? To samo z gps.

Wtedy mamy i prostotę, brak denerwujących dźwięków, dodatkową funkcjonalność.


Powiem tak: wszystko fajnie, ale po co?
Latamy w goglach, na monitor i wszystkie alarmy mamy z OSD, mrugające, świecące i inne bajery. Po co nam statystyki na koniec lotu w aplikacji? wszystko model wypluwa w OSD. Moim zdaniem, podkreślam to tylko moje zdanie, aplikacja ma służyć jako beckup ( sam kilkukrotnie użyłem do odnalezienia modelu) lub do polatania z kolegami w szyku w trybie Multiplayer


PS. no chyba że ktoś lata FPV patrząc tylko w aplikację, w co szczerze wątpię


Pozdrawiam
Wiesiek
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: rc.fpv.poland »

Nie tylko ja latam bez osd. Ewentualnie wyświetlam tylko napięcie baterii i rssi. To jest całkowicie inne latanie. Dopiero teraz uczę się nawigacji w powietrzu.

A statystiki przydadzą się, co widać po opiniach.

Poza tym u mnie aplikację nadzoruje obserwator. A dodatkowo mam zamiar wypluć video z telefonu i puścić je switchem na google. Nawigacja jak ta lala.

A Ty się pytasz po co? To co jednemu nie potrzebne 100 innym może być bardzo przydatne.
Ostatnio zmieniony środa 25 wrz 2019, 09:52 przez rc.fpv.poland, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: ookon »

Myślę podobnie jak Wiesiek. Apka ma za zadanie pomoc a nie zastępować monitor czy gogle, druga sprawa czy dokładanie "bajerów" nie spowolni aplikacji? Wiadomo kwestia jeszcze tel, łącza itd.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: rc.fpv.poland »

To ja Ci napiszę apkę która tylko i wyłącznie będzie pokazywać ostatnią lokalizację, za darmo, pasuje? Będzie prosto. Ludzie, nikt wam nie każe aktualizować.
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: ookon »

Ale ja już mam apke i nie potrzebuje innej.
A skoro umiesz napisać apke to czemu, tego nie zrobisz?
To co napisałem to moje i tylko moje zdanie, i nie musisz się z nim zgadzać, a ja aktualizować apki .
Pozdro

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: rc.fpv.poland »

Napisałem. Wiem ile czasu to zajmuje. Ta apka jest jednak dużo bardziej rozbudowana i niezawodna, dlatego kupiłem licencję.

Jeśli to będzie wybór, to nie widzę czemu by nie miało tego być, ani trochę wydajność nie ucierpi.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: pawelsky »

rc.fpv.poland pisze:To co jednemu nie potrzebne 100 innym może być bardzo przydatne.
To moze poczekajmy az znajdzie sie 100 takich ktorym to bedzie potrzebne, a do tego czasu lgojniczek niech sam zdecyduje ktore ficzery i w jakiej kolejnosci w swojej aplikacji zaimplementuje bez niepotrzebnej presji?
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: rc.fpv.poland »

Dokładnie tak. Zrobi co będzie uważał. Dałem swoje propozycje ale jeśli zostaną uznane za nie potrzebne to trudno. Mam niewielką nadzieję że uda się je zamieścić w takiej czy innej formie, bo ułatwiły by mi życie. Ale ostatnie zdanie leży w gestii programisty :)

"zmiany zostaną wprowadzone do następnej wersji aplikacji, która między innymi zawierać będzie dziennik lotów, podstawowe statystyki, możliwość odtwarzania ścieżki lotu itp. a więc jest na co czekać."

Ja cierpliwie czekam :)
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: ookon »

rc.fpv.poland pisze:Nie tylko ja latam bez osd. Ewentualnie wyświetlam tylko napięcie baterii i rssi. To jest całkowicie inne latanie. Dopiero teraz uczę się nawigacji w powietrzu.

A statystiki przydadzą się, co widać po opiniach.

Poza tym u mnie aplikację nadzoruje obserwator. A dodatkowo mam zamiar wypluć video z telefonu i puścić je switchem na google. Nawigacja jak ta lala.

A Ty się pytasz po co? To co jednemu nie potrzebne 100 innym może być bardzo przydatne.
Ja używam do tego symulatora Obrazek

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: ookon »

Poza tym u mnie aplikację nadzoruje obserwator.



U mnie też, nawet trzech.
Mają po 2 lata, 5 lat a najstarszy ma 8

Sezon grzybowy w pełni to może jakiś ficzer do apki?
Tak żeby pokazywała gdzie największe grzyby z powietrza znajdę, i jak wrócę bez gpxa kiedy teść poleje w lesie?

W 2 dni znajdę 100 osób.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Na taki ficzer oczywiście.
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: rc.fpv.poland »

Apka działa i to dobrze. Nie widzę innego sensu aktualizacji niż nowe możliwości. Jeśli będzie to możliwość której nie musisz używać to w czym tak to wam przeszkadza?

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: ookon »

Ależ nie przeszkadza, wszystko co dobre i się ma przydać bierzemy wraz z aktualizacją(tą czy następną). Tylko czasem trzeba postawić pytanie czy warto. Jeśli to nic nie wnosi jeśli chodzi o np lagi itp to osobiście nie mam nic przeciwko temu. Tylko później na tych małych telefonach będzie "k.... a, tyle info ze mapy nie widać.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: rc.fpv.poland »

Aplikacja się zwróciła. Kiedy eleres pikał całkowicie nieprzewidywalnie (antena dipol) to trackmyrc2 zaprowadził mnie do szczątków bardzo precyzyjnie.

Zrobiłem screenshot z ostatnią pozycją. Rozłączyłem się i połączyłem ponownie. Trackmyrc2 pokazywał wartość !00 rssi. Dopiero gdy dotarłem w pobliże szczątków złapał 100% rssi i aktualną lokalizację.

Film z crashu

https://youtube.com/watch?v=t3uYL-VPQgo

Właśnie projektuję "managiera" zasilania z prawdziwego zdarzenia. Oraz na szybko kierunkową antenę dla eleresa.
ODPOWIEDZ