TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłonie

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłonie

Post autor: lgojniczek »

Witajcie

Od jakiegoś czasu piszę nową aplikację TrackMyRC² na androida dla systemów eLeReS, Pitlab, Frsky. Aplikacja obecnie jest w fazie testów Beta nazwijmy to.
Pierwszy krąg testerów już się jej przygląda ale jest już na takim etapie że można by ją udostępnić nieco szerszemu gronu użytkowników do testów
(zastrzegam sobie prawo na obecnym etapie do zawężenia potencjalnych ochotników bo ewentualnej dużej liczby ludzi nie jestem w stanie "obsłużyć")
dlatego proszę osoby chętne do testowania i pomocy w stabilizacji produktu o odpowiedź w tym wątku zawierającą adres email lub pisać PW.


Testy zostały zamknięte a aplikacja została wypuszczona w wersji finalnej produkcyjnej. Aplikacja będzie rozwijana wraz z pomysłami jakie będziecie zgłaszać. Aplikację można kupić tutaj.

Specjalne podziękowania dla wiesiek_kr za pomoc w testowaniu i podsuwaniu nowych pomysłów do realizacji ;-)

Instrukcja instalacji oraz link do pobrania niezbędnych plików wyślę w odrębnej wiadomości. Aplikacja po zakupie zostanie udostępniona a instrukcja wysłana w osobnej wiadomości.

Co obecna wersja 1.2.3 aplikacji posiada i potrafi:
  • Mapy offline, nie potrzebujemy połączenia z siecią do korzystania z aplikacji
  • Różne style mapy do wyboru w opcjach (topograficzna, miasto i samochody)
  • Konfigurowalne punkty POI do wyboru w opcjach
  • Model na mapie uwzględniający kurs
  • 3 tryby pracy mapy: śledzenie bazy, śledzenie modelu i widok automatyczny
  • Zapis logów w postaci "surowych" ramek systemu eLeReS pliki *.ers
  • Zapis logów w postaci plików *.gpx (można załadować bezpośrednio do Google Earth)
  • Automatyczna nawigacja do ostatniej znanej pozycji modelu (to tak na wypadek gdyby się nam zgubił)
  • Kreślenie śladu modelu (niebieska linia na mapie, można wyłączyć w opcjach)
  • Panel z danymi telemetrycznymi, który dodatkowo można wzbogacić o dodatkowy mniejszy wyświetlający pozycję,
    cały obszar panelu można wyłączyć aby nie zaśmiecać widoku mapy
  • Możliwość włączenia ekranu na stałe
  • Widok terminala pokazującego napływające ramki
  • Marker wskazujący pozycję bazy jest interaktywny, gdy zaczniemy się przemieszczać marker zmienia ikonę na strzałkę
    nawigacyjną dodatkowo wskazującą kurs w jakim się przemieszczamy, gdy się zatrzymamy i nasz GPS w urządzeniu jest
    dobry to marker zmienia się w ikonę domu. Dodatkowo wokoło markera cały czas pojawia się zielony okrąg wyznaczający
    dokładność pozycjonowania bazy - im promień większy tym niedokładność wskazań GPS w urządzeniu jest słabsza i błąd pozycji większy
  • Aplikacja zapamiętuje wybrane urządzenie i się z nim "paruje", po następnym uruchomieniu nie trzeba klikać i wybierać z listy urządzenia tylko
    wystarczy od razu klepnąć w Połącz
  • Można usunąć wykreślony ślad jakim leciał model aby poprawić czytelność na dalszej drodze modelu
  • Można wyłączyć automatyczne przewijanie ekranu w oknie terminala
  • Można włączyć pokazywanie trybu lotu (działa ze wszystkimi obsługiwanymi przez eLeReS protokołami telemetrycznymi)
  • Możliwość włączenia logowania *.gpx i *.ers ręcznie z menu kontekstowego (opcja przydatna dla osób latających na FC nie obsługujących protokołów telemetrycznych rozumianych przez system eLeReS)
  • Aplikacja posiada akustyczny wariometr (można włączyć lub wyłączyć w opcjach)
  • Potrafi wyświetlać dodatkową warstwę na mapie prezentującą strefy lotnicze w Polsce
  • Potrafi pracować z wieloma plikami podkładów mapowych, wystarczy pobrać i wgrać np. dodatkowo sobie niemcy lub czechy
  • Aplikacja potrafi pracować z systemem Pitlab(Bluetooth podłączony do złącza UART w GroundStation)
  • Można zmieniać kolor tekstu i poziom przeźroczystości w panelach informacyjnych na mapie
  • Tryb tzw. "multiplayer" zalogowany użytkownik po wyrażeniu zgody udostępnia innemu użytkownikowi swoją pozycję, aplikacja przełącza się w tryb multiplayer i oczekuje tego samego od drugiego użytkownika jeśli jest obopólna zgoda latacie razem widząc swoje pozycje wzajemnie na mapie. Latanie w trybie multiplayer jest możliwe w kilka osób, które mogą używać różnych systemów telemetrycznych (eleres, pitlab, frsky)
  • Automatyczne pobieranie pliku z mapami przez aplikację
  • W trybie wieloosobowym (multiplayer) jest możliwość latania w grupie. Można również zapraszać całą wcześniej zdefiniowaną grupę znajomych do wspólnego latania jednym kliknięciem
  • Mechanizm logowania wyjątków do pliku w pamięci urządzenia (pomocne w diagnozowaniu ewentualnych błędów)
  • Auto-wznawanie połączenia BT po jego nagłej utracie
  • Wskaźnik oraz zegar na ekranie mapy pokazujący stan logowania danych do pliku i czas tego logowania. W systemie eLeReS wskaźnik ten uruchamia się automatycznie po zazbrojeniu silnika.
Co jest planowane do następnych wersji aplikacji (kolejność poniższej listy nie jest przypadkowa):
  • Funkcjonalność "LEĆ TAM"
  • Dziennik wykonanych lotów, informacje zapisywane bezpośrednio w aplikacji bez wysyłania czegokolwiek na serwer
  • Parser danych FrSky do pracy w systemie FrSky
  • Możliwość pracy w trybie online, aplikacja podczas lotu raportuje dane telemetryczne na serwer który odkłada te dane w bazie danych
    użytkownik po zalogowaniu do specjalnego panelu www ma dostęp do tzw. dziennika lotów wraz z wizualizacją ścieżki na mapie itp.
Tutaj kilka przykładowych zrzutów ekranu do zobrazowania z czym mamy do czynienia:
viber image 2019-03-06 , 18.53.27.jpg
viber image 2019-03-06 , 18.53.27.jpg (176.99 KiB) Przejrzano 5482 razy
viber image 2019-03-06 , 18.53.23.jpg
viber image 2019-03-06 , 18.53.23.jpg (154.44 KiB) Przejrzano 5482 razy
Capture+_2019-03-07-13-42-10.png
Capture+_2019-03-07-13-42-10.png (122.43 KiB) Przejrzano 5482 razy
Capture+_2019-03-06-18-52-36.png
Capture+_2019-03-06-18-52-36.png (74.55 KiB) Przejrzano 5482 razy
Capture+_2019-03-06-18-52-18.png
Capture+_2019-03-06-18-52-18.png (123 KiB) Przejrzano 5482 razy
Capture+_2019-02-01-10-30-17.png
Capture+_2019-02-01-10-30-17.png (126.42 KiB) Przejrzano 5482 razy
Film prezentujący działanie aplikacji w trybie multiplayer: https://www.youtube.com/watch?v=diaqSy9 ... e=youtu.be
Film prezentujący działanie aplikacji z wariometrem:https://www.youtube.com/watch?v=zGqXlS8 ... e=youtu.be

Poniżej

Kod: Zaznacz cały

changelog
wersja 1.0.4
* Tryb pracy mapy jest zapamiętywany po wyjściu z aplikacji
* Można w opcjach włączyć lub wyłączyć wygaszanie ekranu

wersja 1.0.5
* Dodano logowanie w surowym formacie eleres do plików *.ers

wersja 1.0.6
* Dodano logowanie do plików *.gpx

wersja 1.0.7
* Dodanie przycisku Nawiguj do ostatniej znanej pozycji - nawigacja za pomocą map googla na urządzeniu (to tak na wszelki wypadek jakby się model zgubił :)

wersja 1.0.8
* Ulepszony widok terminala, dodanie timestamp'a do każdej ramki dla poprawy czytelności
* Uzupełnione informacje w wyskakującym okienku informacji o aplikacji
* Poprawiony błąd z uruchamianiem zapisu śladu modelu do plików *.gpx
(włączenie opcji Zapisuj GPX w ustawieniach powodowało zawieszenie się aplikacji)
* Podczas wyjścia z aplikacji jej stan jest zapisywany w pamięci urządzenia,
po ponownym jej uruchomieniu przywracany jest jej stan (zoomLevel, mapPosition, viewMode)

wersja 1.0.9
* Dodano panel z informacjami o pozycji modelu. Można go włączyć lub wyłączyć w opcjach
* Dodano możliwość wyłączenia całego regionu zawierającego dane telemetryczne na mapie

wersja 1.1.0
* Dodano rysowanie śladu modelu na mapie (można włączyć lub wyłączyć w ustawieniach)

wersja 1.1.1
* Poprawione błędy po testach
* Zmieniono ścieżkę z której aplikacja czyta mapy zatem proszę o przeniesienie pliku z mapą do folderu TrackMyRC/maps w głównym katalogu
pamięci wewnętrznej telefonu/tabletu
* Zapis logów (surowych z systemu eleres *.ers oraz *.gpx) odbywa się do folderu TrackMyRC/logs w głównym katalogu
pamięci wewnętrznej telefonu/tabletu

wersja 1.1.2
* Poprawiono błąd z nie pokazywaniem aktywnie połączonego urządzenia po ponownym wejściu na listę urządzeń
* Poprawiono zawijanie wierszy dla szerokości i długości w oknie wyświetlania współrzędnych na mapie
* Dodano opcję usunięcia ścieżki z mapy
* Oznaczenie na belce u góry aplikacji Rozłączono/Łączenie/Połączono zostało zmienione na Połącz/Łączenie/Rozłącz oraz dodana została
na tym oznaczeniu interakcja. Jeśli chodź raz połączyliśmy się z jakimś urządzeniem wybranym z listy w zakładce Połączenie
to adres tego urządzenia zostaje zapamiętany w aplikacji i po ponownym jej uruchomieniu możemy odrazu kliknąć w Połącz i nastąpi
próba połączenia z poprzednio wybranym urządzeniem.
* Zapis logów *.gpx następuje po kliknięciu ręcznie na belce u góry aplikacji w Rozłącz lub po zerwaniu połączenia z Bluetooth
(na przykład po oddaleniu się od urządzenia Bluetooth)
* Wyjście z aplikacji poprzez dwukrotne następujące po sobie kliknięcie w przycisk wstecz, poprzednio wystarczyło przez przypadek
kliknąć raz w przycisk wstecz i po zawodach

wersja 1.1.3
* Zapis logów jest teraz powiązany z cyklem zazbrajania rozbrajania. Logi *.ers tworzą się od razu po zazbrojeniu dla bezpieczeństwa natomiast plik z logami *.gpx tworzony jest po rozbrojeniu.
* Wskaźnik połączenia ma różne kolory w zależności od stanu połączenia
* W oknie terminala można w menu (trzy kropki na belce aplikacji) wyłączyć automatyczne przewijanie

wersja 1.1.4
* Poruszanie lub i szczypanie ekranu mapy nie powoduje już "uwolnienia" trybu pracy mapy, tryb zostaje taki jaki wybraliśmy z menu kontekstowego (trzy kropki na belce)
* Możliwość włączenia w ustawieniach wyświetlania trybu lotu (działa dla wszystkich systemów telemetrycznych obsługiwanych przez eLeReS'a)
* Poprawki w logowaniu do plików *.ers oraz *.gpx

wersja 1.1.5
* Poprawki zgłoszonych błędów
* Aplikacja podczas wyjścia sprawdza stan sesji logowania, jeśli sesja jest aktywna (logi się zapisują) to automatycznie ją zamyka i tworzy pliki
* Dodano w menu kontekstowym (trzy kropki na belce aplikacji) opcję do ręcznego włączenia lub wyłączenia logowania do plików *.ers i/lub *.gpx
Opcja przydatna dla osób, które latają na odbiornikach eLeReS nie spiętych z FC w celu przesyłania telemetrii (np. PitLab)

wersja 1.1.6
* Poprawa działania opcji Auto przewijanie w oknie terminala
* Aplikacja posiada od tej wersji akustyczny wariometr (można włączyć lub wyłączyć w opcjach)
* Poprawa działania funkcji przybliżenia na mapie podczas lotu modelu, w poprzednich wersjach mapa podczas przybliżenia (szczypanie lub +|-) się przycinała
* Posegregowanie opcji w ustawieniach na:
1. Ustawienia styli mapy
2. Ustawienia mapy
3. Ustawienia ekranu
4. Ustawienia aplikacji

wersja 1.1.6.1
* Aplikacja kończy logować i zapisuje plik *.gpx nawet jeśli zostanie "ubita"
* Dodano nowy styl mapy "Lotnicza" (do wyboru w ustawieniach) prezentujący strefy lotnicze w polsce,
wymagane wgranie pliku z warstwą prezentującą strefy lotnicze.
* Wprowadzono blokowanie orientacji telefonu, preferowaną orientację pracy można wybrać w ustawieniach
* Aplikacja potrafi teraz pracować z kilkoma mapami, jeśli wrzucimy do folderu z mapami inne podkłady
np. czechy lub niemcy to będziemy mieli te kraje pokryte

wersja 1.1.7
* Poprawiono błąd z zapamiętywaniem po wyjściu z aplikacji ostatnio połączonego urządzenia Bluetooth
* Od tej wersji aplikacja potrafi czytać dane telemetryczne z systemu Pitlab (moduł Bluetooth podłączony do złącza UART GroundStation)
* Aplikacja zapisuje pliki logów w nazwie dopisując aktualną datę i czas

wersja 1.1.7.1
* Można w ustawieniach zmienić kolor tekstu na panelach informacyjnych
* Można zmienić w ustawieniach poziom przeźroczystości paneli informacyjnych

wersja 1.1.8
* Aplikacja zawsze po odebraniu ramki telemetrycznej z pozycją modelu zapisuje tą pozycję jako ostatnią znaną do pliku last_position.txt
* Funkcja nawiguj do modelu korzysta z pliku last_position.txt o ile nie odbiera danych o pozycji na bierząco

wersja 1.2.0
* Tryb multiplayer
* Automatyczne pobieranie plików z podkładami mapowymi

wersja 1.2.1
* Kompatybilność z Android 9 Pie
* Mechanizm logowania błędów aplikacji do pliku w pamięci urządzenia

wersja 1.2.2
* Auto-wznawianie połączenia Bluetooth po jego nagłej utracie
* Wskaźnik w postaci migającej czerwonej kropki oraz licznik czasu odmierzający czas od początku logowania (zazbrojenia silnika) do jego zakończenia (rozbrojenia silnika)
* Usprawnienie działania aplikacji

wersja 1.2.3
* Poprawiono działania funkcji "Zapamiętaj mnie" podczas logowania

wersja 1.3.0
* Funkcjonalność "LEĆ TAM"
* Usunięto ustawienia ilości pomijanych cykli
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 cze 2020, 09:58 przez lgojniczek, łącznie zmieniany 73 razy.
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: TrackMyRC2 czyli dodatek do eLeReS w nowej odsłonie

Post autor: Arthor »

Jeśli to nie jest prima aprilisowy żart, to jestem pod wrażeniem i czekam na efekt końcowy. Najbardziej cieszy opcja włączenia ekranu na stałe ;) Od której wersji andka będzie to działać?
Przewidujesz dodanie wyświetlania trybu lotu dla eLeReS AP?
Gdy pilot się przemieści, to na mapie przesunie się pozycja "dom". A jak to się ma do pozycji RTH/FS zapamiętanej w modelu? Aplikacja pamięta też (i jakoś wyświetla) pozycję RTH?
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TrackMyRC2 czyli dodatek do eLeReS w nowej odsłonie

Post autor: Assur92 »

Bardzo mnie ucieszyła taka nowina jak nowa aplikacja jak to nie jest żart na prima aprilis :)

Co prawda sezonu jeszcze nie rozpocząłem, ale w razie czego moja popierdółka na eleres AP do latania koło nogi może być częściej używana jak będzie trzeba coś przetestować. Szybol z dłuższymi trasami i czasami niestety musi poczekać na sezon.
Tak z ciekawości czemu mapa jest oparta na openstreetmaps? Nie żeby mi to przeszkadzało, ale po prostu zawsze używam google maps i jakoś nieswojo mi z taką mapą.
Również uważam że fajną opcją byłoby pokazywanie trybów lotu eleresa AP.
Jeszcze mam pytanie do "śledzenia bazy". Aplikacja pobiera dane z GPS i aktualizuje na mapie, tak? Testowo bawiliśmy się w "awaryjne przejmowanie modelu" podczas lotu na 2 aparaturę i aktualizacja bazy co jakiś czas + "samolocik" na mapie pokazujący rzeczywisty kierunek lotu tak jak w trackmyrc od marbalona byłby bardzo przydatną rzeczą dla "długodystansowców" którzy nie koniecznie kręcą się modelem koło nogi.
Co do przesyłania logów z lotów na serwer www to myślę że może być drażliwa sprawa, myślę że nad takimi planami trzeba porządnie się zastanowić jak to dobrze rozwiązać. Myślę że takie coś powinno funkcjonować jako osobna aplikacja.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: TrackMyRC2 czyli dodatek do eLeReS w nowej odsłonie

Post autor: lgojniczek »

Arthor pisze:Jeśli to nie jest prima aprilisowy żart, to jestem pod wrażeniem i czekam na efekt końcowy. Najbardziej cieszy opcja włączenia ekranu na stałe ;) Od której wersji andka będzie to działać?
Nie nie jest to prima aprilisowy żart :roll: Android 4.4 KitKat i wzwyż
Arthor pisze: Przewidujesz dodanie wyświetlania trybu lotu dla eLeReS AP?
Tak zrobię to, tylko muszę się dowiedzieć jak to wlatuje.
Arthor pisze: Gdy pilot się przemieści, to na mapie przesunie się pozycja "dom". A jak to się ma do pozycji RTH/FS zapamiętanej w modelu? Aplikacja pamięta też (i jakoś wyświetla) pozycję RTH?
W sumie można by to pamiętać i pokazywać, obecnie nie jest to zapamiętywane
Assur92 pisze: Tak z ciekawości czemu mapa jest oparta na openstreetmaps? Nie żeby mi to przeszkadzało, ale po prostu zawsze używam google maps i jakoś nieswojo mi z taką mapą.
A wiesz że nanoszenie danych o pozycji na Google Maps i używanie jej w ten sposób łamie licencję nawet w produktach darmowych? A wiesz że do działania Google Maps potrzebuje dostępu do sieci a głównym celem było zrobienie aplikacji, która nie potrzebuje do pracy Internetu ? ;-) Poza tym na Google Maps nie wiem czy się da i jak to zrobić aby dodać swoją warstwę a mam pomysł żeby to zrobić i tu dla map OpenStreet map niema żadnego problemu.
Assur92 pisze:Jeszcze mam pytanie do "śledzenia bazy". Aplikacja pobiera dane z GPS i aktualizuje na mapie, tak? Testowo bawiliśmy się w "awaryjne przejmowanie modelu" podczas lotu na 2 aparaturę i aktualizacja bazy co jakiś czas + "samolocik" na mapie pokazujący rzeczywisty kierunek lotu tak jak w trackmyrc od marbalona byłby bardzo przydatną rzeczą dla "długodystansowców" którzy nie koniecznie kręcą się modelem koło nogi.
Tak aplikacja pobiera dane GPS zarówno z urządzenia (tablet/telefon) jak i z modelu :-P, ależ samolocik na mapie pokazuje rzeczywisty kierunek lotu napisałem to wyżej w sekcji co potrafi oraz baza się też aktualizuuje :->
Assur92 pisze:Co do przesyłania logów z lotów na serwer www to myślę że może być drażliwa sprawa, myślę że nad takimi planami trzeba porządnie się zastanowić jak to dobrze rozwiązać. Myślę że takie coś powinno funkcjonować jako osobna aplikacja.
Tak tutaj masz częściowo rację, rozmawiałem też o tym z kolegą i zwrócił mi uwagę na fakt że jest to trochę śliska sprawa. Na pewno część webowa to będzie osobna aplikacja, wszystko się okaże w praniu jak to mawiają :mrgreen:
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: TrackMyRC2 czyli dodatek do eLeReS w nowej odsłonie

Post autor: automaciek »

To ja chętnie potestuję.
automaciek@interia.pl
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: TrackMyRC2 czyli dodatek do eLeReS w nowej odsłonie

Post autor: lgojniczek »

Wrzuciłem nową wersję 1.1.2 do testów (dzięki Wiesiek ;))
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: TrackMyRC2 czyli dodatek do eLeReS w nowej odsłonie

Post autor: wiesiek_kr »

Ależ nie ma za co :))
To Ty przecież odwalasz całą robotę. Chwała Ci za to.
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: TrackMyRC2 czyli dodatek do eLeReS w nowej odsłonie

Post autor: ookon »

Witam.
Miałem okazję widzieć aplikację w akcji, piękna sprawa.
Marcin
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: TrackMyRC2 czyli dodatek do eLeReS w nowej odsłonie

Post autor: automaciek »

HTC10, Oreo, nie zawsze przy starcie apka widzi plik mapy. Trzy próby i nic, ide exploratorem do folderu z mapą klikam na plik, i już apka się uruchamia poprawnie.

Czy nie przydał by się przycisk wyłączający autoscroll w terminalu? Nic nie można przeczytać.
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: TrackMyRC2 czyli dodatek do eLeReS w nowej odsłonie

Post autor: lgojniczek »

automaciek pisze:HTC10, Oreo, nie zawsze przy starcie apka widzi plik mapy. Trzy próby i nic, ide exploratorem do folderu z mapą klikam na plik, i już apka się uruchamia poprawnie.

Czy nie przydał by się przycisk wyłączający autoscroll w terminalu? Nic nie można przeczytać.
Ten autoscroll zrobię jak mówisz bo też mnoe to wkurza ;)

Z tym nie widzeniem pliku mapy to jest bardzo bardzo dziwne nikt mi tego nie zgłaszał i nie potrafię tego wygenerować u siebie, będę szukał.

Niebawem wypuszczę następną wersję 1.1.3

Edycja 07.04.2018
Udostępniłem wersję 1.1.3
automaciek pisze:Czy nie przydał by się przycisk wyłączający autoscroll w terminalu? Nic nie można przeczytać.
Zrobione

Edycja 08.04.2018
Udostępniłem wersję 1.1.4
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: TrackMyRC2 czyli dodatek do eLeReS w nowej odsłonie

Post autor: arek2081 »

Za dużo nie polatał ale zawsze coś.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: TrackMyRC2 czyli dodatek do eLeReS w nowej odsłonie

Post autor: lgojniczek »

arek2081 pisze:Za dużo nie polatał ale zawsze coś.
Eeee no polatał ładnie :-D z tym połącz co mieliście wątpliwości to był mały bug ale już jest naprawiony :mrgreen: problem był w tym że wejście do menu kontekstowego (trzy kropki na belce) przestawiało status na Połącz pomimo tego że był połączony.

W trybie widoku automatycznego szczypanie ekranu nic nie daje bo aplikacja sama będzie sterować viewportem i zoomem żeby model i baza były zawsze w zasięgu widoczności.

Poprawiłem też format niektórych danych wyświetlanych na panelach (np. prędkość 80km/h zamiast 080km/h itp.)
W obecnej wersji 1.1.5 jest już też finalnie zrobiona obsługa logowania do plików gpx (było trochę zabawy ze stabilizacją tego rozwiązania).

Dzięki za testy i fajny filmik ;-)

Edycja 11.04.2018
Arku włącz sobie styl mapy w ustawieniach na "Topografia", widać wtedy tereny zielone, zabudowania i inne przydatne informacje na mapie ;) dodam ten styl jako domyślny bo miałem już takie pytania jak to przełączyć bo domyślny styl jest trochę ubogi

Edycja 15.04.2018
Udostępniłem wersję 1.1.5

Edycja 17.04.2018
Udostępniłem wersję 1.1.6
Awatar użytkownika
Marcin_XYZ
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 07:47
Lokalizacja: Goleszów

Re: TrackMyRC2 czyli dodatek do eLeReS w nowej odsłonie

Post autor: Marcin_XYZ »

Pięknie to wygląda :) Gdyby tak udało się zdążyć z trybem "multi" na zlot w Goleszowie... ;)
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: TrackMyRC2 czyli dodatek do eLeReS w nowej odsłonie

Post autor: automaciek »

Przysiągł bym ze rano wstawiłem tu posta. Ktoś, coś?
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TrackMyRC2 czyli dodatek do eLeReS w nowej odsłonie

Post autor: pawelsky »

automaciek pisze:Przysiągł bym ze rano wstawiłem tu posta. Ktoś, coś?
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=546696#p546696
ODPOWIEDZ