FS-i6s + FS-CVT01 - kiepski pomiar napięcia

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Ghostman
Posty: 2
Rejestracja: środa 21 mar 2018, 22:37
Lokalizacja: DW

FS-i6s + FS-CVT01 - kiepski pomiar napięcia

Post autor: Ghostman »

Cześć
Zbudowałem swoją łódkę zanętowa i na końcu wpadłem na pomysł, że podłączę sobie moduł FS-CVT01 jako że mam aparaturę FS-i6s. Wszystko fajnie się podłączyło i pokazuje napięcie tylko, że jak dodaje gazu na silnikach to pokazuje mi spadek napięcia i przy połowie mocy pokazuje, że nie ma baterii. Układ połączyłem tak, że akumulatory są połączone równolegle 2 x 12v 7.2 Ah. Po środku przeciąłem kabel i zrobiłem rozgałęzienie. Minus idzie prosto do kostki, a plus przez włącznik i bezpiecznik i do kostki. W tą kostkę mam wpięte kabelki do pomiaru, a po za tym prąd idzie dalej do regulatora napięcia. Alarm na aparaturze ustawiłem high 13V, alarm 12V, a Low przy 11.5V Podłączyłem też taki zwykły wyświetlacz amperomierz. On też pokazuje spadki napięcia. Da się to jakoś połączyć, żeby nie pokazywał tych spadków czy mi będzie zawsze takie głupoty pokazywać? A może powinienem obniżyć alarm np przy 11V, a low przy np 10.5V?
krisker
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 08:02
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FS-i6s + FS-CVT01 - kiepski pomiar napięcia

Post autor: krisker »

Na moje to masz za wysoko alarm ustawiony. U siebie w latadle mam chyba 10,7 i zachowuje się poprawnie (a mam lipo). Dodatkowym czynnikiem mogą być słabe lub źle dobrane pakiety oraz spadki napięć na kablach, miejscach połączeń, włączniku itp.
Pozdrawiam,
Krisker
-------------
S500 / Naza Lite Upgr. V2 / X2212 980kV II / APC1055MR / RacerStar BlHeli 30A
FS-i6X+antena mod+FS-IA10B / GensAce 5300 3S 30C/60C
ODPOWIEDZ