Naprawa Xiaomi Mi Drone 4K. Kto się podejmie?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

wolo90
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 04 lip 2017, 16:51
Lokalizacja: SC

Naprawa Xiaomi Mi Drone 4K. Kto się podejmie?

Post autor: wolo90 »

Witam
Czy znajduje się na forum ktoś kto podejmie się wyżej wymienionego drona?
Wyskoczył problem z baterią i upadł z wysokości ok 15m.
Na początku łączył się ale nie reagował na transmiter. Teraz łączy się ale nie reaguje na transmiter i nie wykrywa żadnego satelity.
O części proszę się nie martwić, nie jest to bardzo pilna sprawa "na już" więc jak będzie coś potrzebne to można ściągnąć z Chin.
Lub może zna ktoś serwis który podejmie się takiej naprawy? Obdzwoniłem kilka w Polsce ale niestety nie chcą się brać za "chińczyka"
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Naprawa Xiaomi Mi Drone 4K. Kto się podejmie?

Post autor: Rurek »

Rozkręć go, to nie jest trudne, 10min roboty. I sprawdź wszystkie wtyczki czy nie powypadały - od GPSa, od anten, od IMU.
Jak nie pomoże to już tylko wymiana płyty głównej ale póki co nie ma jej na rynku jako części zamiennej (mam na myśli wersję 4k bo chyba taką masz...).
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
wolo90
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 04 lip 2017, 16:51
Lokalizacja: SC

Re: Naprawa Xiaomi Mi Drone 4K. Kto się podejmie?

Post autor: wolo90 »

Rurek pisze:Rozkręć go, to nie jest trudne, 10min roboty. I sprawdź wszystkie wtyczki czy nie powypadały - od GPSa, od anten, od IMU.
Jak nie pomoże to już tylko wymiana płyty głównej ale póki co nie ma jej na rynku jako części zamiennej (mam na myśli wersję 4k bo chyba taką masz...).
Dzisiaj go już drugi raz rozkręciłem. Tam większość jest lutowane, wtyczek jest kilka raptem. Wszystkie sprawdziłem, docisnąłem ale bez efektu. Przyjrzałem się też czy nic nie jest przerwane, wyrwane ale niczego nie dojrzałem. Nie mam niestety doświadczenia z eletroniką a co dopiero z dronami, więc jak ma leżeć i się starzeć to wolę go wysłać do kogoś kto zna się na temacie, bo może zobaczy więcej ode mnie.
Tak mam wersję 4k.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Naprawa Xiaomi Mi Drone 4K. Kto się podejmie?

Post autor: Rurek »

No to jeżeli nie wtyczki to masz feler na płycie głównej, coś się odlutowało/oderwało/pękło.
Trudna sprawa będzie, pisałeś do serwisu ektron? Oni naprawiają dużo rzeczy RC.... tutaj: http://www.ektron.waw.pl/
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
wolo90
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 04 lip 2017, 16:51
Lokalizacja: SC

Re: Naprawa Xiaomi Mi Drone 4K. Kto się podejmie?

Post autor: wolo90 »

Dodzwoniłem się, podejmie się ale nie miał nigdy styczności z takim dronem. Mimo wszystko dzięki za polecenie, oddam i niech go chociaż zdiagnozują.
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Naprawa Xiaomi Mi Drone 4K. Kto się podejmie?

Post autor: przemekgda86 »

Elektronika, to elektronika, niezależnie od marki czy modelu, wszędzie taka sama ;) Najbardziej prawdopodobną opcją są zimne luty/przerwy w połączeniach kablowych, chociaż okazać się może, w najgorszym ale i mało prawdopodobnym scenariuszu że mikropęknięciu uległo PCB, i w tym przypadku raczej niewiele da się zrobić z laminatem wielowarstwowym.
Proponuję samodzielnie się z tym pobawić, miernik za 10zł i pomierzenie najbardziej podejrzanych miejsc, jeśli masz go rozbebeszonego na stole, podeślij kilka DOKŁADNYCH fotek gdzie widać wszystkie komponenty i podpowiemy Ci gdzie i jak szukać ;)
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
Awatar użytkownika
Kluczbork
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 27 maja 2014, 15:04
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Naprawa Xiaomi Mi Drone 4K. Kto się podejmie?

Post autor: Kluczbork »

U mnie dron po upadku miał wyłamany uchwyt od kamerki (ona sama jest cała) i przerwaną taśmę,
po wymianie taśmy tak jakby prądu nie dostawaała kamerka bo w momencie uruchomienia drona nic się nie dzieje...

Nigdzie nie chcą serwisować, a na powyższy numer nie mogę się dodzwonić.
Jest ktoś kto by się podjął ??.
MiDronek ;)
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Naprawa Xiaomi Mi Drone 4K. Kto się podejmie?

Post autor: wojtekr »

Mam to samo do naprawy - też chętnie zlecę
Helikoptery
ODPOWIEDZ