FlySky FS-i6 nie można uzyskać konfiguracji startowe

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Slezi
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 13:14

FlySky FS-i6 nie można uzyskać konfiguracji startowe

Post autor: Slezi »

Witam serdecznie,

mam problem z aparaturą FS-i6, podejrzewam że może coś się stało z przepustnicą, aparatura w momencie załączania pokazuje "place all switches in their up position and lower the throttle", wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że mam ustawione początkowe wartości. Nie umiem się dostać do menu serwisowego (oba drążki na lewy dolny róg), właśnie z powodu przepustnicy. Jest jakaś inna opcja, aby ominąć ten komunikat? wtedy mógłbym zresetować ustawienia fabryczne a nuż coś to pomoże :).
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: FlySky FS-i6 nie można uzyskać konfiguracji startowe

Post autor: Z.W15 »

Slezi pisze: mam problem z aparaturą FS-i6, podejrzewam że może coś się stało z przepustnicą, aparatura w momencie załączania pokazuje "place all switches in their up position and lower the throttle", wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że mam ustawione początkowe wartości. Nie umiem się dostać do menu serwisowego (oba drążki na lewy dolny róg), właśnie z powodu przepustnicy. Jest jakaś inna opcja, aby ominąć ten komunikat? wtedy mógłbym zresetować ustawienia fabryczne a nuż coś to pomoże :).
pewnie pogrzebales i zmieniles mode funkcji 1,2czy 3,4
pokombinuj z gazem,daj drazek w gore i wlacz jezeli nie zadziala drugi drazek ,przytrzymaj w gorze i wlacz albo w dol i wlacz
powinno zaskoczyc .

jezeli nie zadziala ,mozliwosc ze odpadl kabelek z potencjometra gazu ,trza rozebrac i popatrzec wewnatrz.
Slezi
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 13:14

Re: FlySky FS-i6 nie można uzyskać konfiguracji startowe

Post autor: Slezi »

Czy podegranie firmware kasuje dane konfiguracyjne? Wczoraj podegrałem nowe dane i bez skutku. Zmierzyłem na pinie serwisowym na płycie głównej gałkę potencjometru i pokazuje w pozycji dolnej 0.03V więc chyba jest w porządku. Próbowałem różnych konfiguracji i nic, ale dalej wydaje mi się, że mogłem coś poknocić. Może któryś switch nie działa? Najbardziej zalezałoby mi mieć pewność, że podegranie FW skasowało konfigurację. Wtedy bym szukał dalej
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: FlySky FS-i6 nie można uzyskać konfiguracji startowe

Post autor: Z.W15 »

Slezi pisze:Może któryś switch nie działa?
tak to jest mozliwe.
Slezi
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 13:14

Re: FlySky FS-i6 nie można uzyskać konfiguracji startowe

Post autor: Slezi »

Hmm a jak najlepiej sprawdzić te switche? Sprawdzałem opór i zależnie od pozycji wcale nie jest przepływ-brak przepływu, tylko jest jakiś opór i tak, więc mostek odpada

Plus jak ktoś kto flashował tego i6 fajnie jakby dał znać czy flash usuwa dane konfiguracyjne :)
Slezi
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 13:14

Re: FlySky FS-i6 nie można uzyskać konfiguracji startowe

Post autor: Slezi »

Znalazłem rozwiązanie, przeflashowałem firmware oprogramowaniem stąd: https://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=36972489 (ignoruje ono ten komunikat startowy), wykonałem kalibrację i wgrałem ponownie oryginalne oprogramowanie, wszystko działa, dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ