Programowanie Turnigy 9XR PRO problemy

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

merlin1212
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2011, 22:22
Lokalizacja: Łeźnica Wielka

Programowanie Turnigy 9XR PRO problemy

Post autor: merlin1212 »

Ponieważ ukazał sie nowy soft Companion w wersjii 2.2, postanowiłem sflaszować aparaturę do nowszej wersji opentx 218. Zainstalowałem Companion 2.2 i naprzód......niestety aparatura podłączona do kompa nie chce przyjąć nowego softu. Wywalało błąd że nie ma "sam-ba". Znalazłem jakąś wersję 2.17 zainstalowałem, podałem odnośnik w Companion i znowu próba. Próba wgrania kończy sie komunikatem "flaszowanie zakończone błędem -błąd nieznany". Co ciekawe modele i ustawienia mogę z radia zgrać i wgrać, natomiast firmware wgrać się nie daje. Poszedłem inną drogą i zapodałem plik na kartę , kartę do radia i......zainstalowało się ale:
po każdym włączeniu radia jest błąd eeprom i błąd kart SD, znikły komunikaty głosowe, nawet po kalibracji wychylenie na gazie pokazuje głupoty.
Nie wiem o co chodzi. Wcześniej na Companion 2.1 i firmware 217 wsio hulało aż miło. Wczytywałem modele, zmieniałem ustawienia radia itd. bez problemu. Teraz Companion 2.1 też wywala błąd i radio nie daję się flaszować. Wróciłem do softy 217 który miałem na karcie i z karty sie zainstalował. Dodam że system win8.1 po formacie. Wcześniej rok też na win 8.1 i nie było problemów.
Kto pomoże??
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Programowanie Turnigy 9XR PRO problemy

Post autor: Poli25 »

Ja zawsze robię aktualizację z karty. Po wgraniu nowego firmware zawsze trzeba zrobić kalibrację drążków. Obecnie mam wersję r220 i działa bardzo fajnie.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Programowanie Turnigy 9XR PRO problemy

Post autor: maxiiii »

Ja też zawsze robię z karty i mam już R221, działa jeszcze fajniej bo jest nowsza:)
merlin1212
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2011, 22:22
Lokalizacja: Łeźnica Wielka

Re: Programowanie Turnigy 9XR PRO problemy

Post autor: merlin1212 »

Panowie piszą o sofcie Erx9 a ja o OpenTx. Najnowsze OpenTx ma nr 218 nowszego nie znalazłem,chyba że źle szukam. Z karty oczywiście się u mnie da, ale chodziło mi o możliwość edycji i konfiguracji modelu z poziomu programu a nie aparatury, zapisywania i zczytywania tych ustawień. Widzę że pozostaje żmudne klikanie w aparaturkę. Może jednak ktoś pomoże. Dodam że eepsky komunikacja odbywa się bez problem
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Programowanie Turnigy 9XR PRO problemy

Post autor: Poli25 »

Jeżeli w eepsky komunikacja odbywa się prawidłowo to w programie Companion też powinno wszystko działać a tam można zgrać wszystkie ustawienia radia.
merlin1212
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2011, 22:22
Lokalizacja: Łeźnica Wielka

Re: Programowanie Turnigy 9XR PRO problemy

Post autor: merlin1212 »

No i tu problem w Companion nie można załadować poprawnie nowego firmware. Co dziwne da sie zczytać modele i je załadować mimo że program na początku zgłasza błąd. Zainstalowanie Sam-ba 2.17 nic nie pomogło. Jeszcze bardziej dziwne jest to że eepesky nie ma w sobie żadnych bibliotek z sam-ba a komunikuje się bez problemu...Chyba sie jednak poddam...przed reinstalacją systemu wszystko było dobrze, że też mnie podkusiło na tego formata.......
ODPOWIEDZ