Iniekcja ppm

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Iniekcja ppm

Post autor: mzyla »

Witam

Mam potrzebę połączyć dwie aparatury w jeden tor radiowy.
Jedna aparatura kanały 1-5, druga 6-8.

Najlepiej w formie "łączówki" wtykanej pomiędzy manipulator a moduł nadawczy.
Nie chcę futaby z headtrackerem, chcę mieć drugi manipulator dla drugiego ludka.

Widział ktoś coś podobnego? Albo zrobił sobie?

MZ
pit202

Post autor: pit202 »

między modulator a tor radiowy jak chcesz robić to tak jak w headtrackerze , musisz zrobić urządzenie łapiące sygnał PPM wydzielający pierwsze kanały i wsadzający następne swoje , a nie łatwiej będzie zrobić to za pomocą kabla ucznia-trenera ? albo wpięcie się prosto to nastepnych kanałów prosto w radio , jak chcesz sie rozglądać kamerą to tylko 2 potencjometry ;-)
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

pit202 pisze:między modulator a tor radiowy jak chcesz robić to tak jak w headtrackerze , musisz zrobić urządzenie łapiące sygnał PPM wydzielający pierwsze kanały i wsadzający następne swoje , a nie łatwiej będzie zrobić to za pomocą kabla ucznia-trenera ? albo wpięcie się prosto to nastepnych kanałów prosto w radio , jak chcesz sie rozglądać kamerą to tylko 2 potencjometry ;-)
No właśnie szukm takiego urządzenia - w JR nie za bardzo jest jak zmiksować. A nie chciałbym rzeźbić z lutowaniem w radiu, tylko coś w miare uniwersalnego mieć.
Awatar użytkownika
Radzu
Posty: 317
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 00:10
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Radzu »

Osobiście widzę kilka rozwiązań:
Zewnętrzny joy podpinany do aparatury - ostatnio zrobiłem coś takiego do T9X, 2 osiowy joy wyciągnięty z jakiegoś starego PADa podpięty do atmegi i wyprowadzony sygnał PPM do aparatury do złącza trenera, w samem aparaturze była możliwość wpięcia tych kanałów na wyjścia (soft radioclone)
to samo powinno iść zrobić podpinając 2 aparaturę choć zależy to oczywiście od softu apki.

Można zrobić tez taki łącznik że wpuszczamy 2 x PPM i wychodzi sygnał PPM np 6 kanałów z jednego i 2 z drugiego wejścia.
Taki łącznik można by bez problemu napisać na jakaś megę, w zależności czy masz programator ISP albo na jakieś arduino.
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Radzu, a tak z innej strony.
W aparaturze są potencjometry odbierające wyhylenie patyka.
A jak by się tak wpinać np w dorobione gniazdko, które by na ten czas obsługiwało potencjometry z zewnątrz (jakiś joystick), do tego pomiędzy przycisk on off, aby odciąć te z aparatury, to w ten sposób można by podpinać się z dowolnym joyem, byle by potencjometry były takie same?
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
Radzu
Posty: 317
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 00:10
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Radzu »

Potencjometry mogą być nawet inne wyciągasz jakieś gniazdo 4 pinowe i do tego 2 potki, same linie jakimś przełącznikiem 2 obwodowym i gotowe.
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

mam gdzieś w domu paczkę potencjometrów, od suwakowych, po obracane, będzie może z 300g potencjometrów. Dlatego pomyślałem że mógłbym sobie zbudować panel sterowania, właśnie wpinając się prosto w kable od potencjometrów aparatury. To chyba najłatwiejsze przerobienie pod zewn. kontrolę.
^ sens tylko w postępie ^
pit202

Post autor: pit202 »

tylko , że kolega tak nie chce , więc pozostaje gniazdo trenera lub dedykowany układ injekcyjny ;-)
ODPOWIEDZ