"Uciekający prąd!" Graupner + Frsky

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

jaciomp
Posty: 166
Rejestracja: piątek 04 maja 2012, 11:30
Lokalizacja: Warszawa

"Uciekający prąd!" Graupner + Frsky

Post autor: jaciomp »

Cześć! Posiadam nadajnik Graupnera Mx12s przerobiony na Frsky. Do czasu posiadania pierwszego modułu V8HT radio całkowicie bezawaryjne.
Problemy zaczęły się przy zmianie modułu na DHT z telemetrią. Pierwszy moduł zamówiony z BG miał skandalicznie niski zasięg, nie pomagały zmiany anten itp. Zakupiłem od kolegi z forum kolejny identyczny moduł, już latany i ponoć bez wad. Pojawił się kolejny problem a mianowicie duża prądożerność czego nie stwierdziłem ostatnio ponieważ zajmowałem się budową a nie lataniem.
Baterie NIMH po naładowaniu mają około 11V po podpięciu do nadajnika napięcie spada do ok 9V i wydaje mi się że bardzo szybko spada dalej aż do wyłączenia nadajnika. Wina musi być gdzieś po stronie Frsky bo po jego odłączeniu miernik wskazuje wysokie napięcie.
Macie pomysł co jest skopane?
Z góry dziękuję.
Bartek
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Re: "Uciekający prąd!" Graupner + Frsky

Post autor: slawko_k »

Podłącz sam moduł do zasilania przez amperomierz i sprawdź pobór prądu.
jaciomp
Posty: 166
Rejestracja: piątek 04 maja 2012, 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Uciekający prąd!" Graupner + Frsky

Post autor: jaciomp »

Tak też zrobiłem. Sama aparatura ciągnie 167mA natomiast z modułem 480mA. Robiłem też pomiar napięcia na Lipo i nie siada. Moduł fabrycznie powinien brać 50mA. Mój jest głodomorem.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Uciekający prąd!" Graupner + Frsky

Post autor: NeXuS »

Źle zestrojona antena zwiększa pobór prądu, ale nie wiem czy może aż tak.
jaciomp
Posty: 166
Rejestracja: piątek 04 maja 2012, 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Uciekający prąd!" Graupner + Frsky

Post autor: jaciomp »

Dziś spróbuję na innej antenie. Na razie nic się nie pali. W najgorszym wypadku zakupię pojemne lipo. Jednak wolałbym rozwiązać problem.

Edytuj posty!

Zrobiłem test na Lipo 3s naładowanych do 4.0V Zostawiłem nadajnik włączony na godzinę. Po naładowaniu do pierwotnego napięcia weszło ok 100mA.
Wyszedł wyjątkowo mały pobór prądu, bardzo dziwne. Wygląda na to że akumulatorki się już skończyły mimo że ładują się do końca.
ODPOWIEDZ