FRSKY D8R-II Plus - Wariometr

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

FRSKY D8R-II Plus - Wariometr

Post autor: mrozilla »

Czy do Frsky z tematu można podłączyć wariometr bez HUBa? Obecnie telemetria pokazuje mi tylko poziom sygnałów, łączne napięcie pakietu i zasilanie Nazy (praktycznie cały czas 5V) przydałoby się więcej informacji, drugi GPS raczej odpada, bo do tego wymagany jest już HUB ale jak wygląda sytuacja z Vario? Znalazłem gdzieś informację, że można go podłączyć bez HUBa ale bardzo mało można znaleźć informacji na ten temat. A może są jeszcze jakieś czujniki, które można podłączyć bez dodatkowego HUBa?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FRSKY D8R-II Plus - Wariometr

Post autor: pawelsky »

A wystarczylo przeczytac instrukcje...
http://www.frsky-rc.com/download/view.p ... r%20Sensor
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: FRSKY D8R-II Plus - Wariometr

Post autor: mrozilla »

Dzięki, faktycznie kwestia podłączenia została już rozwiązana. W przypadku gdy teraz mam pod te analogowe piny podpięty dzielnik na przewodach od płytki dystrybucyjnej aby na ekranie aparatury widzieć napięcie pakietu to w przypadku gdy będę chciał używać wariometru będę musiał z napięcia zrezygnować? Dobrze byłoby aby dało się mieć podgląd na oba parametry...

W dodatku wczoraj znalazłem Twój projekt emulacji huba FRSKY czy dobrze zrozumiałem, że można to podłączyć do Naza Lite@V2 i z niej pobierać dane z GPS, baro itp. Nazy aby widzieć je na wyświetlaczu aparatury?
Byłoby to idealne rozwiązanie, bo po co dodatkowy moduł do wysokości, skoro Naza już wie na jakiej jest wysokości tylko właśnie kwestia dzielenia tej wiedzy z innymi urządzeniami.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FRSKY D8R-II Plus - Wariometr

Post autor: pawelsky »

mrozilla pisze:te analogowe piny
Wario nie podpinasz pod analogowe piny tylko pod seriala, przeczytaj no jeszcze raz instrukcje uwaznie.
mrozilla pisze:czy dobrze zrozumiałem, że można to podłączyć do Naza Lite@V2 i z niej pobierać dane z GPS, baro itp.
Mozna podlaczyc pod GPS Nazy Lite i pobierac dane z GPS (a wiec nie baro) + ew. pitch/roll z wyjsc sterowania gimbalem. No chyba ze masz PMU z wyjsciem CAN bus...
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: FRSKY D8R-II Plus - Wariometr

Post autor: mrozilla »

Znaczy może źle opisuję, podpinam pod jeden z kanałów (masa i zasilanie) i do Rx oraz A2 (nie mam przed sobą modelu ale wiem, że podobnie podłączone właśnie jest napięcie z pakietu przez dzielnik) tak więc reasumując jest możliwość pozostawienia obecnego napięcia pakietu i dołożenie wariometru?

Niestety mam zwykłe PMU z Nazy Lite więc ta opcja odpada, ale chyba dane z GPS byłyby wystarczające, bo co dokładnie da się z niego odczytać na telemetrii FRSKY? Wszędzie widziałem opcje z aparaturą Taranisa i OpenTX czy w ogóle ta modyfikacja ma szansę działać na 9XR Pro i ERSKY?
Przede wszystkim wydaje mi się, że najważniejsza byłaby wysokość liczona z miejsca startu, a gdyby pojawiła się prędkość, odległość itp. to już byłoby aż nadto informacji ale oczywiście dobrze byłoby je mieć :)

Czy w ogóle da się kupić wtyczki takie jakie idą do GPS w Naza aby można było zrobić rozgałęziacz czy trzeba je ciąć i lutować dodatkowe przewody?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FRSKY D8R-II Plus - Wariometr

Post autor: pawelsky »

Ale cos Ty sie tak uparl na ten port analogowy? Po co Ci analogowe wario w kopterze. Wysokosc Ci w zupelnosci wystarczy.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: FRSKY D8R-II Plus - Wariometr

Post autor: mrozilla »

No to chyba coś po prostu mieszam, dopiero jakieś 2 dni interesują się dodatkowymi parametrami w telemetrii FRSKY. Chciałbym uzyskać te dane z GPS Nazy ale przeglądam te tematy i praktycznie nigdzie nie ma wzmianki o ERSKY z którego korzystam na 9XR Pro, praktycznie większość tyczy się Taranisa (większy wyświetlacz etc.) Wychodzi na to, że najprościej będzie kupić te Vario Normal albo High Precision i porzucić resztą planów poza wysokością?

Znalazłem jeszcze coś takiego jak Zaggometry ale jak już wyżej pisałem to rozwiązanie również jest do Taranisa, a właśnie coś takiego spełniałoby moje oczekiwania, bo odbiera wszystkie dane z GPS Nazy, które mnie interesują niestety również cena nie jest najniższa nie wspominając o dostępności.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FRSKY D8R-II Plus - Wariometr

Post autor: pawelsky »

Zanim zaczniesz kupowac proponowalbym jednak poczytac instrukcje od ersky (szczegolnie dzial o telemetrii) ;-)

http://openrcforums.com/forum/download/file.php?id=8449

P.S. Nie ma znaczenia czy kupisz oryginalne sensory czy zaemulujesz je moja biblioteka, zaggometry itp, obslugiwane sa w aparaturze tak samo.
ODPOWIEDZ