Strach latac

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strach latac

Post autor: NeXuS »

odbiornik eLeReS RX za 139 PLN. Może robić za nadajnik, odbiornik, odbiornik z autopilotem lub tracker do anteny. Wiedza w postach http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=5202 oraz http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=19771 i w tym co podałem powyżej w zakresie współpracy z OSD Remzibiego. Ogólnie dużo czytania Cię czeka, ale warto.
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Strach latac

Post autor: Byczek »

NeXuS pisze:odbiornik eLeReS RX za 139 PLN. Może robić za nadajnik, odbiornik, odbiornik z autopilotem lub tracker do anteny.
Jeśli za odbiornik z autopilotem to pytanie czy uda się zbindować z moim nadajnikiem.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: Strach latac

Post autor: rychoo »

Nie, musisz miec jeszcze eleres max lub eleres mod po stronie aparatury
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Strach latac

Post autor: Byczek »

rychoo pisze:Nie, musisz miec jeszcze eleres max lub eleres mod po stronie aparatury

A myślałem że samo wystarczy eleres, z tego co widzie to mod i może będzie pasował do hiteca optic 6 sport.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Strach latac

Post autor: Avatar »

Jak masz teraz podpięty moduł od FrSky?
Jak wykorzystujesz sygnał PPM oraz zasilanie to moduł eleresa również zadziała.

Tak jak koledzy wcześniej pisali - na forum jest mnóstwo informacji o tym systemie, tylko trzeba się przegryźć przez te kilka setek stron, warto. Wiem co mówię.
Zanim doszło do zakupu modułów, to poświęciłem kilka wieczorów na skompletowanie informacji i odpowiedzi na pytania. Następnie zakupy - krok po kroku.

Życzę powodzenia.
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Strach latac

Post autor: Byczek »

[quote="Avatar"]Jak masz teraz podpięty moduł od FrSky?
Jak wykorzystujesz sygnał PPM oraz zasilanie to moduł eleresa również zadziała.


Jako moduł Frsky, wymienny w aparaturze z tyłu aparatury, nie wiem czy mam PPM.

Co ciekawe gościowi udało się zrobić 80 km na zestawie 1,2 ghz oraz Frsky 2,4 ghz ale 1500 mW i nie miał zakłóceń chyba :-/, mało tego zero zakłóceń TX :!:
https://www.youtube.com/watch?v=z_PxhU9i9Ng

A może do mojego zestawu wystarczy dokupić taki autopilot https://abc-rc.pl/kontroler-autopilot-x2-v2-z-gps nada się?
Przypominam że latam Frsky 2,4 ghz video 1,2 ghz
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Strach latac

Post autor: Avatar »

To jak masz wymienny moduł - to eleres max spokojnie zadziała.
Co do tego autopilota podałeś - wygląda na jakiś chiński wynalazek.
Lepiej dozbierać kilka $ i zainwestować w KFC. Masz tam wszystko: autopilota, latanie po punktach, OSD i odbiornik i pełno innych bajerów.
To co już wcześniej koledzy wcześniej pisali: wsparcie w ojczystym języku :-)
Dodatkowo wesprzesz polski produkt.

Posłuchaj również rad - doświadczonych kolegów, odnośnie niemieszania 1,2GHz i 2,4GHz - to, że temu gościowi z filmiku zadziałało, to nie znaczy, że u Ciebie ruszy. Jak zauważysz na filmie, są dwa odbiorniki RC z FrSky. Na zmianę skaczą sygnały RSSI - więc nie jest tak różowo - zaniki sygnału są.
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Strach latac

Post autor: Adrián »

Jak nie widziałeś co ma na ziemi, to takie filmiki nie bierz całkowicie na serio, do porównania ze swoim sprzetem. Mógł mieć traker i anteny kierunkowe, a to robi dużą różnicę. Wówczas z frsky można znacznie więcej wycisnąć, niż deklarowane 1.5km
Ale jak wspomniałem, zdecyduj się czy chcesz mieć 2.4 rc czy 433 do tego odpowiednie fpv. Lepiej nie ryzykować tym co masz teraz.
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Strach latac

Post autor: Byczek »

Avatar pisze:To jak masz wymienny moduł - to eleres max spokojnie zadziała.
Co do tego autopilota podałeś - wygląda na jakiś chiński wynalazek.
Lepiej dozbierać kilka $ i zainwestować w KFC. Masz tam wszystko: autopilota, latanie po punktach, OSD i odbiornik i pełno innych bajerów.
To co już wcześniej koledzy wcześniej pisali: wsparcie w ojczystym języku :-)
Dodatkowo wesprzesz polski produkt.

Posłuchaj również rad - doświadczonych kolegów, odnośnie niemieszania 1,2GHz i 2,4GHz - to, że temu gościowi z filmiku zadziałało, to nie znaczy, że u Ciebie ruszy. Jak zauważysz na filmie, są dwa odbiorniki RC z FrSky. Na zmianę skaczą sygnały RSSI - więc nie jest tak różowo - zaniki sygnału są.

Dzięki za radę, mimo to dalej nie daję mi to spokoju że niby fale się nakładają lub wzajemnie się nie lubią, oto film z Betą 1400 bez zakłóceń
oto dowód na to że nie do końca tak jest.


Tutaj lot FPV z crachem. mojej winy Frsky oraz jego antenki schowane w kadłubie-przyczyna kreta. Fox 1500 mW- zero zakłóceń transmisji video


Zrobiłem przegląd video FPV z lat ubiegłych i widzę różnice, polutowałem lipola gdyż może to być przyczyna, albo odbiornik też wymienię zobaczymy czy to pomoże.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
ODPOWIEDZ