Problem Th9x - Turnigy 9x - Kalibracja

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Devi88
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 20 kwie 2017, 12:20

Problem Th9x - Turnigy 9x - Kalibracja

Post autor: Devi88 »

Witam, posiadam Th9x od kliku dni, ze względu na fakt iż 90% poradników połączenia Th9x z NAze32 jest opisana na sofcie er9, postanowiłem zaktualizować transmiter do tego softu, jednak nie udało mi się to, ponieważ radio po przylutowaniu wg poradników kabelków nie włączało się.

Olałem temat, odlutowałem kabelki i złożyłem tak jak było. Jednak mam teraz problem z kalibracją w CleanFlight. Ponieważ należy ustawić w zakładce Receiver wartości jak najbliżej 1500 tyle że aktualnie wartości około 1500 to maksymalny zakres drążka. Jak wcześniej było to 1000, 1500, 2000 teraz jest 700, 1000, 1500 max. Czy ktoś się z czymś takim spotkał ??

Czy mogłem uwalić aparaturę, lub to kwestia ustawień nadajnika lub płytki naze. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Problem Th9x - Turnigy 9x - Kalibracja

Post autor: df2 »

Nie włączalo się tylko z kabelkami czy dopiero po podsieciu programatora (jakiego?)?



Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Devi88
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 20 kwie 2017, 12:20

Re: Problem Th9x - Turnigy 9x - Kalibracja

Post autor: Devi88 »

Kwestia była dokładnie taka że radio się załączyło ale nic nie wyświetlało. Czyli pusty ekran. Programator USP ASP 2.0 kostka 10 pin, zamieszczę dodatkowe zdjęcia w chwili wolnej. Z tego co udało mi się ustalić w menu nadajnika Menu->Function-> Display kanały reagują prawidłowo.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Problem Th9x - Turnigy 9x - Kalibracja

Post autor: df2 »

No to dwie sprawy.
Pierwsza - nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Druga - bo wg mnie mogło być ok. Trzeba było dać czytanie Flash z programu i próbować wgrywać. Radio Ci się włączalo w trybie do programowania o ile miałeś wtedy podpięty programator. Jeśli nie miałeś to zrobiłeś zwarcie (pewnie na reset). Ale że nie odpowiedziałeś to nie wiemy.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Devi88
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 20 kwie 2017, 12:20

Re: Problem Th9x - Turnigy 9x - Kalibracja

Post autor: Devi88 »

Kabelki przylutowałem, podpiołem do kostki 10 pin i do programatora ale programator nie był włożony do komputera. Więc teoretycznie nic się nie powinno stać.
Devi88
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 20 kwie 2017, 12:20

Re: Problem Th9x - Turnigy 9x - Kalibracja

Post autor: Devi88 »

Dziś udało się zaktualizować aparaturę do oprogramowania er9x.
Po mimo użycia Limits oraz Extend Limits, wciąż maksymalny zakres np gazu to 1700 przy ustawieniu max limitu na 125.
Gdzie szukać przyczyny ? w aparaturze czy w odbiorniku ?https://www.banggood.com/2_4G-6CH-Micro ... ds=myorder
ODPOWIEDZ