FlySky FS-i6S - fajna alternatywa dla klasycznych aparatur

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: FlySky FS-i6S - fajna alternatywa dla klasycznych aparat

Post autor: hrumque@gmail.com »

Marcin346 pisze:Planuje zakup pierwszej aparatury. Myślicie, że warto dołożyć 50zl i kupić tą zamiast i6? Mam na myśli aspekt sterowania, nie wyglądu :)
Jeśli wystarczy ci 10 kanałów (a na pierwszą aparaturę - z zapasem wystarczy), wystarczy ci prosta telemetria (siła sygnału i bateria), a 50zł nie oznacza, że będziesz jadł suchy chleb do końca miesiąca - to bym się nie zastanawiał i brał i6s.
Same sterowanie (w sensie gimbale-joysticki) są technicznie takie same, różnicy nie ma w odczuciach, oprócz tego że kształt i6s jest dużo bardziej dopasowany do dłoni, i dużo wygodniej się paluchami sięga, niż w "kańciakach" jak i6, i6x, 9xr itp

Plus wielki fs-i6s dla początkujących to jest wbudowane złącze USB i jego obsługa - podpinasz do komputera... i gotowe, zgłosiło się jako usb-hid joystick/kontroler, po prostu, bez kupowania zbędnych przejściówek interfejsów aby móc polatać na symulatorach.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FlySky FS-i6S - fajna alternatywa dla klasycznych aparat

Post autor: pawelsky »

hrumque@gmail.com pisze:i dużo wygodniej się paluchami sięga, niż w "kańciakach" jak i6
Uzywales i6 czy zgadujesz?
hrumque@gmail.com pisze:Plus wielki fs-i6s dla początkujących to jest wbudowane złącze USB i jego obsługa - podpinasz do komputera... i gotowe, zgłosiło się jako usb-hid joystick/kontroler, po prostu, bez kupowania zbędnych przejściówek interfejsów aby móc polatać na symulatorach.
Interfejs kosztuje mniej niz 50PLN :-)
hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: FlySky FS-i6S - fajna alternatywa dla klasycznych aparat

Post autor: hrumque@gmail.com »

pawelsky pisze:Uzywales i6 czy zgadujesz?
no mam, i6 leży sobie obok i6s i 9xr, i nadal podtrzymuję zdanie - że i6s jest dużo bardziej ergonomiczny do dłoni, niż pozostałe.
Wiem że zaraz się budzą obrońcy "klasyków" - trudno, ale spróbujcie sami wziąć do ręki bez uprzedzeń i pomacać.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: FlySky FS-i6S - fajna alternatywa dla klasycznych aparat

Post autor: Verid »

hrumque@gmail.com pisze:Wiem że zaraz
Taka osobista prośba - powstrzymaj się od zabaw we wróżkę bo tak jak kształt aparatury jest ostatnim z moich zmartwień (latam głównie pulpitowo) tak na domorosłych wróżów Maciejów, wypinających tyłki z tekstem "wiem że zaraz dostanę" mam chroniczne uczulenie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FlySky FS-i6S - fajna alternatywa dla klasycznych aparat

Post autor: pawelsky »

hrumque@gmail.com pisze:Wiem że zaraz się budzą obrońcy "klasyków" - trudno, ale spróbujcie sami wziąć do ręki bez uprzedzeń i pomacać.
Mam "klasyki" (Hiteca, 9X/9XR, Taranisa, Esky) mam rowniez "okraglaka" w postaci aparatury od Phantomw DJI i sama "kansiastosc" obudowy nie ma dla mnie absolutnie zadnego wplywu na ergonomie. Rozmieszczenie, ilosc i jakosc elementow ma.

I tak jak pisal Verid dziel sie wrazeniami ale nie staraj bawic sie we wyrocznie...
pjk11
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 08:37

Re: FlySky FS-i6S - fajna alternatywa dla klasycznych aparat

Post autor: pjk11 »

Witam

Mialem FS-I6 i kilka odbiornkow. 4 FS-IA6, 2 jakies 3 kanalowe, Z kazdym byl jakis problem. A to licho przylutowana antena, tracily link byle kiedy.
Przeszedlem na FrSKY i problem zniknal. Nawet Najprostsze odbiorniki V8R4-II sa pod kazdym wzgledem lepsze od FLSKY FS-I6 (pomimo braku telemetrii).
Marcin346
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 18 maja 2017, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Re: FlySky FS-i6S - fajna alternatywa dla klasycznych aparat

Post autor: Marcin346 »

Dziękuję za odpowiedzi, zamówiłem nowego FlySky i6s :)
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: FlySky FS-i6S - fajna alternatywa dla klasycznych aparat

Post autor: JasQ »

Niestety po wymianie przełączników SWA i SWD na 3 pozycyjne pomimo że działają poprawnie pokazując 1000/1500/2000 w momencie przypisania jako FLYMODE wykrywa je jako 2 pozycyjne więc mamy tylko 4 tryby a nie jak po przypisaniu SWB i SWC 9 trybów jest to zapewne ustawione w sofcie . Na wyjściu ppm niestety jest tylko 8 kanałów a nie 10 więc po podłączeniu eleresa 2 tracimy .
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Awatar użytkownika
darekrc
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 04 gru 2018, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: FlySky FS-i6S - fajna alternatywa dla klasycznych aparat

Post autor: darekrc »

Jak jest z zasięgiem tej aparatury? Nigdzie nie znalazłem takiej informacji a antena jest wewnętrzna co może kogoś nie znającego się za dobrze jak ja odstraszyć. Czy w tej kwestii jest tak samo jak z poprzednikiem (i6 -500 metrow)?
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: FlySky FS-i6S - fajna alternatywa dla klasycznych aparat

Post autor: JasQ »

Ja na FS-i6s i odb ia6b zrobiłem 1300m ale powyżej 1100m apka w górę bo rwało
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Awatar użytkownika
darekrc
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 04 gru 2018, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: FlySky FS-i6S - fajna alternatywa dla klasycznych aparat

Post autor: darekrc »

W pełni mnie to zadowala, dzięki!
ODPOWIEDZ