Telemetria przez Bluetooth w telefonie FrSky Dashboard

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

filip6464
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 21:54

Telemetria przez Bluetooth w telefonie FrSky Dashboard

Post autor: filip6464 »

Witam. Pracuje na SP3 Racing Deluxe, nadajniku FrSky DJT i odbiorniku FrSky D4R-II. Stworzyłem u siebie połączenie przy użyciu telemetrii i bluetootha, pomiędzy quadem, a telefonem.

D4R-II (telemetria) -> moduł DJT -> konwerter (FrSky Lite FUL-1) -> bluetooth HC-05 -> telefon (aplikacja FrSky Dashboard)

Połączenie działa, odbieram informacje z quada, lecz chciałbym się zapytać, czym dokładnie jest odczyt w aplikacji z AD1, upewnić się czym jest AD2 i czy jest jakaś opcja ominięcia kupowania FrSky Hub żeby przesłać info o wysokości, współrzędnych.

Co do aktualnych wartości jakie dobieram (RSSItx,RSSIrx,AD1,AD2). Czy jest opcja żeby w aplikacji samej zamienić RSSI na procenty? Czy korzystając z aplikacji będę musiał sam sobie odpowiadać ile dBm jest ok albo nie

Dziękuje za wszelką pomoc, mam nadzieje, że ktoś miał podobne problemy i wyjaśni mi trochę :)
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Telemetria przez Bluetooth w telefonie FrSky Dashboard

Post autor: majek »

Z tego co pamiętam, to jedno AD jest do wykorzystania 'normalnie', a drugie jest na sztywno spięte z zasilaniem (ale mogę się mylić). Dodaj sobie oba do odczytu i zobacz jak się zmieniają.

Co do huba, to zobacz w opcjach kontrolera lotu, bo w wielu softach można mieć telemetrię prosto z niego już w standardzie FrSky - czyli podłączasz bezpośrednio pod odbiornik i dostajesz informacje z czujników jakie są podłączone do niego. Czy to jest w Twoim sofcie, to już musisz sprawdzić.

A co do procentów, to przyzwyczaisz się do dBm:-) Albo spytaj autora aplikacji. Ja swego czasu zgłaszałem kilka błędów i potrzebę nowych funkcjonalności i nie było problemów z kontaktem z autorem i dorobieniem tego. Czy nadal tak jest, to nie wiem, bo nie używałem tego już od 2 lat.
filip6464
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 21:54

Re: Telemetria przez Bluetooth w telefonie FrSky Dashboard

Post autor: filip6464 »

to jedno AD jest do wykorzystania 'normalnie'
AD2 to już sobie zaplanowałem tam, że zwyczajnie podepnę czujnik napięcia. Tylko właśnie się nad wykorzystaniem TX/RX. Czy jest jakaś możliwość żeby przekazać bezpośrednio z kontrolera (w tym przypadku SP3 Racing Deluxe, INAV) informacje przekazywane z innych czujników, już podłączonych do FC.

Z ustawieniem wygodnej skali w procentach możliwe że napiszę do autora, swoją drogą jeśli nadal coś z tym robi i jest szansa że odpowie to spróbuje zgłosić błąd z mapą, bo gdy próbuje otworzyć zakładkę aplikacja się wywala.
ODPOWIEDZ