Taranis i RSSI

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

pjk11
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 08:37

Taranis i RSSI

Post autor: pjk11 »

Witam

Mam pytanie: czy Taranis x9D Plus wykazuje kiedykolwiek RSSI na 100%? Bo mój nigdy: tutaj filmik:



Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Taranis i RSSI

Post autor: pawelsky »

pjk11 pisze:Taranis x9D Plus wykazuje kiedykolwiek RSSI na 100%?
Owszem, moze pokazywac nawet wiecej niz 100.
pjk11
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 08:37

Re: Taranis i RSSI

Post autor: pjk11 »

To dlaczego mój nie ma nigdy 100%?

Pozzdrawiam
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Taranis i RSSI

Post autor: qemay »

Wydaje mi się, że po pierwsze wartość nie jest wyrażona w % a w dB i dlatego może ona osiągać wartości większe niż 100.
Po drugie, w takim przypadku 100% wartości sygnału jest raczej nie osiągalne, bo może zaistnieć tylko w warunkach idealnych.

Teraz tylko trzeba zrozumieć w pewnych przypadkach RSSI mylone jest z jakością sygnału, a w rzeczywistości jest wskaźnikiem mocy sygnału.

Moc może spadać, ale jakość sygnału dalej może być 100%. (moc spada, ale odbiornik nadal otrzymuje 100% danych)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Taranis i RSSI

Post autor: pawelsky »

qemay pisze:Wydaje mi się, że po pierwsze wartość nie jest wyrażona w % a w dB i dlatego może ona osiągać wartości większe niż 100.

Zgadza sie
qemay pisze:Po drugie, w takim przypadku 100% wartości sygnału jest raczej nie osiągalne, bo może zaistnieć tylko w warunkach idealnych.
To zalezy od tego co FrSky uznalo za 100% ;)

To o czym nalezy pamietac to to, ze wartosc RSSI z telemetrii jest wartoscia wzgledna i nie nalezy sie jakos specjalnie przywiazywac do wartosci 100.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Taranis i RSSI

Post autor: tombstone »

ja na początek ustawiłbym anteny w pionie w odbiorniku i aparaturze.
później naładowałbym pakiety do pełna, a następnie bym się zastanowił czy jakieś wifi w pokoju nie zakłóca sygnału i zrobił test na otwartej przestrzeni.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Taranis i RSSI

Post autor: Głuś »

Tu jest w ogóle coś dziwnego, dlaczego pokazuje mu 75dB? Przecież czym więcej dB tym sygnał słabszy, to jest raczej RSSI, a nie dB - coś źle ustawione w Taranisie hmm :roll: ?

PS. latałeś już na tym UBEC hobbywinga? Widziałem sporo na ten model psioczyli i ciekawi mnie czy to czarny marketing czy jakaś wadliwa seria była bo ponoć umierały zgonem natychmiastowym bez przyczyny.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Taranis i RSSI

Post autor: Adrián »

Ja latałem i latam. Nic się nie dzieje.
Pewnie psioczyli, bo kupili podróbkę, co też było szeroko opisywane i na bg też się takie trafiały, już nie wspominając na Ali podobnych aukcjach. Tam to chyba oryginalnej nie zauważyłem, po zdjęciach, które zostały dodane (chyba, że kopiowali co popadnie)

Mam osd podpięte pod tego ubec'a
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Taranis i RSSI

Post autor: Głuś »

Adrián, a gdzie można na 100% dostać oryginalne? Właśnie na BG między innymi te negatywne opinie czytałem.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ