Odczyt Stanu Diody Sygnalizacyjnej NAZA Lite V2 na Arduino

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Odczyt Stanu Diody Sygnalizacyjnej NAZA Lite V2 na Arduino

Post autor: scorpion10 »

Jeżeli do Sterownika Podłączony jest z Radiem przez S.BUS, to jakiego rodzaju sygnałów używa Naza na wyjściu LED wysyłając impulsy na Diodę Sygnalizacyjną ? Chodzi mi o przechwycenie stanu diody który informuje o niskim stanie pakietu , żeby poza sygnalizacją świetlną jaka jest, dołożyć BUZZER w tym momencie, bo diodę nie zawsze widac w dziennym świetle i mozna przeoczyć ten fakt a dołozony maly Buzzer sterowany przez Arduino załatwił by problem. Ktoś moze realizowłl juz taki pomysł lub może pomóż w temacie. Czy czasem na diodę LED Nazy nie leci czysty PWM ? Ale podejrzewam że tez pewno S.BUS. W jaki sposób poza oscyloskopem oczywiście można sprawdzić co na tym wyjściu LED sie dzieje ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Odczyt Stanu Diody Sygnalizacyjnej NAZA Lite V2 na Ardui

Post autor: pawelsky »

scorpion10 pisze:Czy czasem na diodę LED Nazy nie leci czysty PWM ? Ale podejrzewam że tez pewno S.BUS.
Ani jedno ani drugie

To zdjecie...
http://static.rcgroups.net/forums/attac ... %20osd.jpg

...i ten kod (NazaLed.*)...
https://github.com/jbabio/minnazaosd/tr ... minNAZAOSD

...powinny Ci wyjasnic jak to dziala.

P.S. Prosciej bedzie zalozyc na baterie zwykly buzzer
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Odczyt Stanu Diody Sygnalizacyjnej NAZA Lite V2 na Ardui

Post autor: scorpion10 »

Używam buzera tego n a baterię, ale to nie pokrywa mi się w ogóle z tym co NAZA Monitor Voltage sygnalizuje. Ten na buzzer na baterii wydziera się cały czas przy obciążeniach chwilowych i działa albo zbyt późno albo zbyt wcześnie, nie zbyt mi on odpowiada. Natomiast sama NAZA dość dobrze to sygnalizuje i można łatwo konfigurować działanie tego Monitora Napięcia w Sofcie Nazy. Jak z tego kodu mozna by wyłuskać tylko to co leci z MV jako próg ten przed lądowaniem Nazy. Ten Soft na stronie jest w C napisany pod Arduino ??
ODPOWIEDZ