Horus X12S od środka i zmiana MODE

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mak
Posty: 118
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 21:46
Lokalizacja: Złotokłos

Horus X12S od środka i zmiana MODE

Post autor: mak »

Kolejny artykuł Warsztatu FrSky jest już dostępny:

http://77hobby.pl/frsky-horus-x12s-od-s ... -n-30.html
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Horus X12S od środka i zmiana MODE

Post autor: JR65 »

Zakupiłem Horusa X12S Texture w sklepie 77Hobby zmieniłem MODE2, na MODE1 w takim mode latam.
Jedynie jaki miałem problem przy zmianie MODE, to imbus 1,5mm, niestety nie dało się takim imbusem odkręcić śrub mam bardzo dobrej klasy imbusy, jednak musiałem dorobić imbus po prostu przerobiłem imbus 2mm na 1,65mm na ciasno i dopiero wtedy udało się odkręcić i zmienić MODE
być może w moim egzemplarzu śruby imbusowe odchodzą od normy zbyt luźne pod imbus 1,5mm

Zdejmowanie gumowych osłon nie jest konieczne

Jestem bardzo zadowolony z tej aparatury bardzo dobrze leży w rękach przynajmniej moich.

Zrezygnowałem z oryginalnego oprogramowania HORUSA korzystam z najnowszego OPENTXa i jest ok.
Przekonwertowałem swoje modele z Taranisa PLUS i działa, po konwersji jedynie musiałem zmienić L1 na LS i L2 na RS wgrałem język pl (polski) do opentx i swoje playTracki które sobie nagrałem dla identyfikacji przypisanych klawiszy playtrack muszą mieć nazwę składającą się maksymalnie
z 6 znaków + rozszerzenie (123456.waw) Taranis 8 znaków (12345678.waw)

Jeszcze jedna sprawa musiałem do odbiornika X8R wgrać nowe Firmware EU-LBT na starszym nie da się zbindować

Tak wygląda mój wyświetlacz u góry Telemetria
Może ktoś ma jakieś fajne skrypry do Horusa przydały by się.

HORUS X12S Texture
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek 06 lis 2018, 11:52 przez JR65, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
mak
Posty: 118
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 21:46
Lokalizacja: Złotokłos

Re: Horus X12S od środka i zmiana MODE

Post autor: mak »

OpenTX 2.2 na Horusie wygląda naprawdę fajnie :).

Akurat mój imbus 1.5mm pasował (choć faktycznie luźno), ale lepiej będzie użyć użyć imbusa calowego 1/16" (1.5875mm). Dzięki za zwrócenie na to uwagi - poprawię w naszym poradniku.
ODPOWIEDZ