Taranis Q X7

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Taranis Q X7

Post autor: kiu86 »

kiu86 pisze:
terragady pisze:Kolego kiu86, jeszcze mam takie pytanie, czy jak zamawiales z HK apke, to czy switche nad gimbalami masz delikatnie pochyle jak w X7S czy tak jak byly kiedys, na plasko? Slyszalem ze zaktualizowali obudowy x7 aby to poprawic.
jak wrócę do domu do postaram się zrobić zdjęcie pokazujące jak to u mnie wygląda bo ciężko mi to określić nawet nie wiedziałem, że są jakieś różnice w tej aparaturze.

Zgodnie z obietnica zamieszczam zdjęcia apki Taranis qx7, którą kupiłem w HK magazyn europejski (dostawowa w 4 dni)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Taranis Q X7

Post autor: terragady »

są poprawione te switche, takie jak w X7S :)
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Taranis Q X7

Post autor: tombstone »

mogliby jeszcze te pokrętła przenieść na boki, żeby palcem wskazującym
sobie regulować bez odrywania dłoni
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Taranis Q X7

Post autor: Manix »

Od dzisiaj jestem posiadaczem Taranis Q X7 w związku z tym mam jak na razie zerowe pojęcie odnośnie tego systemu.

https://hobbyking.com/en_us/jumper-jp4i ... odule.html
Obrazek
Mam kilka modeli z odbiornikami w spektrum i chciałem kupić ten moduł. ma ktoś doświadczenie Czy pasuje on do Taranis QX7 i czy takie rozwiązanie jest coś warte. Czy może od razu lepiej wymienić odbiorniki w moich modelach na FrSky?

Przemawia do mnie bardziej wymiana wszystkich odbiorników, tylko na co muszę uważać, jakie odbiorniki moglibyście polecić?
Chodzi o modele 250 klasy i 3 calowe.


Czy odbiornik R-XSR jest w tym celu ok, czy może X4RSB albo są jakies bardziej odpowiednie?
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Taranis Q X7

Post autor: kiu86 »

Wiem, że to głupie pytanie, ale powiedzcie do czego można wykorzystać przełącznik dwu pozycyjny chwilowy w aparaturze RC? ten na dole po prawej stronie bo nie za bardzo widzę jakieś zastosowanie dla niego i coraz bardziej zastanawiam się na jego wymianą na zwykły przełącznik dwu pozycyjny a nawet myślałem czy by jednego przełącznika 3 pozycyjnego nie wymienić na przełącznik obrotowy 6 pozycyjny do wyboru trybu lotu pod drona (zamiast wykorzystywać do tego dwa przełączniki).
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Taranis Q X7

Post autor: Baqsthc »

Chwilowy do uaktywniania nadajnika ucznia, do przełączania layoutu OSD, to tak na szybko. Przełącznika nie wymienisz na potka. Przełącznik tylko zwiera wyjścia a potek jak nazwa wskazuje działa na potencjometrze na zasadzie rezystancji.
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Taranis Q X7

Post autor: kiu86 »

Kurcze fakt nie pomyślałem, że przełącznik tylko zwiera, a nie działa na podstawie rezystancji :( próbowałem ten chwilowy podłączyć pod OSD (ch8) działało mi to na zasadzie, że jeden panel miałem "pusty" tylko widok z kamerki, a na panelu drugim miałem parametry które chciałem i jak przełączyłem i przytrzymałem przełącznik chwilowy to miałem parametry na wyświetlaczu, a jak puściłem to sam obraz, ale to samo uzyskałbym zwykłym przełącznikiem przełączając pozycję.
Jednak wszystko przede mną na razie uczę się obsług aparatury. Mnogość przełączników w stosunku do Fly Sky FS-i6 i możliwość konfiguracyjna na początku mnie przeraziła, ale powoli się oswajam i jestem pod wrażeniem tego co można ustawić i ile rożnych konfiguracji dokonać w mojej "zabawce" Quanum Nova Pro. Z pomocą filmików w internecie OpenTx nie jest taki trudny. Pierwsze co zauważyłem w tej aparaturze to, że potencjometry są o wiele lepsze (bardziej czule i dokładniejsze). Korzystam z jednego potencjometru do sterowania kamerą góra dół. O ile w FlySky FS-i6 ledwo ruszyłem potencjometrem, a kamera "latała" jak szalona to w Taranisie qx7 jest bardzo płynnie i precyzyjnie. Jedyne czego jeszcze nie udało mi się osiągnąć, ale to nie dotyczy aparatury tylko odbiornika rx8r, to uzyskanie RSSI na OSD w aparaturze działa prawidłowo.
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Taranis Q X7

Post autor: Manix »

To co pisałem wcześniej to już jest nieważne zdążyłem ostatnio dużo w necie znaleźć info i będę wymieniał wszystkie odbiorniki.
Niestety mam jeszcze trochę mętlik z Firmware bo w tej chwili mam międzynarodową w wewnętrznym nadajniku mogę wybrać D8, D16, LR12.
I teraz jest pytanie Czy opłaca się zmienić na EU. Bo jak na przykład sobie kupię mikro latało od Chińczyka do latania po mieszkaniu to napewno będzie to wersja międzynarodowa i nie da się tego zmienić na EU.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Taranis Q X7

Post autor: terragady »

Manix, EU chyba jest tylko ze względów prawnych, i tak każdy wgrywa chyba normalną wersję. Co innego z modułem R9, ten już nachodzi na inne pasmo w wersji międzynarodowej w Europie.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Taranis Q X7

Post autor: df2 »

Wszystkie mikro latadla moje brushed F3 mają d8 a nie x/d16 więc nie mam problemu na xjt Eu lbt.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Taranis Q X7

Post autor: pawelsky »

Manix pisze: Czy opłaca się zmienić na EU
W Taranisie nie, w module nadawczym tak (konkretnie na LBT).
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Taranis Q X7

Post autor: kiu86 »

Manix pisze:To co pisałem wcześniej to już jest nieważne zdążyłem ostatnio dużo w necie znaleźć info i będę wymieniał wszystkie odbiorniki.
Niestety mam jeszcze trochę mętlik z Firmware bo w tej chwili mam międzynarodową w wewnętrznym nadajniku mogę wybrać D8, D16, LR12.
I teraz jest pytanie Czy opłaca się zmienić na EU. Bo jak na przykład sobie kupię mikro latało od Chińczyka do latania po mieszkaniu to napewno będzie to wersja międzynarodowa i nie da się tego zmienić na EU.
Bez problemu wgrywając firmware można mnie D8 w EU lbt. Testować nie testowałem czy działa bo nie mam nic na D8, ale skoro po wgraniu oprogramowania w menu pojawiła się opcja D8 wiec wierzę, że działa.
pawelsky pisze:
Manix pisze: Czy opłaca się zmienić na EU
W Taranisie nie, w module nadawczym tak (konkretnie na LBT).
Skoro kolega ma wersję międzynarodową to po co miałby zmieniać na EU lbt?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Taranis Q X7

Post autor: pawelsky »

kiu86 pisze:Bez problemu wgrywając firmware można mnie D8 w EU lbt.
Mylisz pojecia, to czy bedziesz mial D8 zalezy od firmware w Taranisie, a nie od tego czy bedziesz mial LBT lub nie w module nadawczym. To dwa rozne firmware.
kiu86 pisze:Skoro kolega ma wersję międzynarodową to po co miałby zmieniać na EU lbt?
Bo firmware LBT daje szanse na stabliniejszy link (jak sama nazwa wskazuje listen-before-talk)
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Taranis Q X7

Post autor: df2 »

A może nawet większa pojemność linku. Istotne przy większej ilości lataczy w tym samym miejscu. Czy się mylę?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Taranis Q X7

Post autor: pawelsky »

df2 pisze:A może nawet większa pojemność linku. Istotne przy większej ilości lataczy w tym samym miejscu. Czy się mylę?
Z tego co widzialem z pomiarow to tak.
ODPOWIEDZ