Taranis Q X7

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

SecureRC
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 22 lut 2018, 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taranis Q X7

Post autor: SecureRC »

Lenny pisze:Czy to normalne, że po uruchomieniu radia z głośnika słychać takie ciche buczenie? Nie jest to jakiś głośny dźwięk tylko słychać jego pracę?
Mam to samo w dopiero co kupionym Q X7S. Naprawiłeś to w jakiś sposób? Bo strasznie wkurza, jakby coś miało się zaraz popsuć :cry:
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Taranis Q X7

Post autor: terragady »

Gdzie najlepiej w polsce kupić q x7s? Kupowałeś w kraju czy u chińczyków?

EDIT: wlasnie widze ze na horusrc w ich sklepie jest za 184$ z darmowa wysylka, niezla cena, ale pewnie VAT trzeba bedzie przyjac na klate :)
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taranis Q X7

Post autor: MorF »

U skosnookich trafiaja sie promki na GB czasami warto upolowac jesli rozwazasz taki zakup z chin.
W PL masz duzo opcji m.in z bannera na forum ;-)
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Taranis Q X7

Post autor: terragady »

na GB da sie taniej niz 184$? A o banner chodzi Ci o 77hobby? Oni nie mają x7s
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taranis Q X7

Post autor: MorF »

Sorry nie dopatrzylem ze chodzi Ci o wersje "S".
Zwykla mozna dopasc ponizej 100USD
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Taranis Q X7

Post autor: terragady »

zwykla to wiem :) w sumie to się jeszcze zastanawiam ale chyba jak kupować to lepiej juz x7s. Latam trochę tez dronami, planuje troche race wiec te gimbale sie przydadzą, dodatkowo stiki sa lepsze, bateria jest (ładowarka to tam pal licho) no i walizeczka. W sumie tego sie nie kupuje raz na miesiac, w powietru tez nie lata więc raczej się nie uszkodzi. Do tej pory mam dx6i i z tego chciałem zmienić, pewnie skok i tak i tak odczuje cokolwiek bym nie wziął.
Awatar użytkownika
Mobrus
Posty: 55
Rejestracja: sobota 23 gru 2017, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taranis Q X7

Post autor: Mobrus »

Dzielę się doświadczeniami z pierwszymi problemy z APką. Gimbal Ail nie daje się skalibrować. W pozycji centralnej nie daje zera. Żeby odchyłka była stała to bym sobie załatwił to trymem albo ofsetem, ale tutaj jest lepsza zabawa. Po kalibracji daje np. 3% w pozycji centralnej. Poruszam i jest 10%. Poruszam znowu i jest 6%. Zwariować można. Drugi kierunek i drugi gimbal ma błędy nie większe niż 0,8%.
W sumie to dopiero zauważyłem że to jest przyczyną tego że samolot sam czasem kręci, a Quad nie trzyma pozycji. Problemów szukałem w wietrze, albo w słabych silnikach w quadzie.
APka na gwarancji w HK, więc pewnie będę musiał odesłać. Pewnie z miesiąc przerwy w zabiawie :-( Gdybym nie miał gwarancji zainwestowałbym w gibmale M7 z sensorem Hall'a, choć to 50% ceny APki.
Macie podobne doświadczenia?
----------------------------------------------------
http://www.siepomaga.pl/tomek-obrusiewicz/
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 22:37
Lokalizacja: Wieś pod Krakowem

Re: Taranis Q X7

Post autor: Deem »

Popraw wtyki na gimbalu.
pozdr. Daniel
pigmej181
Posty: 368
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 11:48
Lokalizacja: PGN

Re: Taranis Q X7

Post autor: pigmej181 »

Witajcie. Mam pytanie odnośnie tego jak włączyć w taranisie qx7 powiadomienia dzwiękowe tzn gdy włącze trimer na 5 min to po każdej przelecianej minucie informował mnie o tym sygnałem dzwiękowym
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Taranis Q X7

Post autor: kiu86 »

Mam pytanie czy można ładować pakiet lipo podłączony do aparatury czy trzeba go odłączyć? Udało mi się zmieścić w moim taranisie QX7 pakiet turnigy 3S 1450mAh lipo transmitter pack wchodzi na styk
zdjęcie pokazujące pakiet w aparaturze Taranis QX7
posiada fabrycznie 3 wtyczki, które przerobiłem na:
- jst (zamiast wtyczki od serva)
- wtyczka balansera 3S (jest oryginalnie zamontowana)
- 2S(tylko zewnętrzne kale zamiast wtyczki dwu pinowej nie wiem jak się nazywa).

Dla wygody wolałbym nie odłączać i wyciągać pakietu tylko otworzyć klapkę podłączyć wtyk balansera 3S i jst do ładowarki i w około godzinę mam pakiet naładowany bez odłączania wtyczki balansera 2s, która służy do zasilenia aparatury tylko nie wiem czy to nie uszkodzi aparatury?

P.S. Aparatura jest super i biorąc pod uwagę jej cenę 105$ z HK (magazyn europejski) i to co można na niej ustawić i jakie daje możliwości konfiguracyjne to świetna propozycja po przejściu z FlySky Fs-i6 i aparatury quanum oryginalna od drona Quanum Nova Pro nie żałuję ani jednej złotówki na nią wydanej jedynie odbiorniki mogły by być ciut tańsze :P.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Taranis Q X7

Post autor: Verid »

Teoretycznie możesz ale w związku z tym że ogólne zalecenie w stosunku do lipoli jest by ładować je na niepalnej powierzchni a w miarę możliwości w ogniotrwałym pojemniku to tutaj musisz sam podjąć decyzję - wygoda czy bezpieczeństwo.
Ten wredny...
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Taranis Q X7

Post autor: kiu86 »

A powiedzcie mi czy jest polski głos do aparatury Taranis QX7 mam możliwość wybrania języka polskiego jako głos w menu aparatury (samo menu jest w języku polskim) jednak na karcie pamięci w folderze Sound wewnatrz jest folder pl, ale jest pusty. Dodam że aktualizowałem oprogramowanie aparatury i ściągałem rzeczy na kartę pamięci.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Taranis Q X7

Post autor: Adrián »

Czasem z 9x nie pasuje?
Masz tego sporo w sieci do ściągnięcia, gotowe "paczki"

Kiedyś miałem, ale osobiście nie lubię spolszczenia. Wolę ang.
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Taranis Q X7

Post autor: terragady »

Verid pisze:Teoretycznie możesz ale w związku z tym że ogólne zalecenie w stosunku do lipoli jest by ładować je na niepalnej powierzchni a w miarę możliwości w ogniotrwałym pojemniku to tutaj musisz sam podjąć decyzję - wygoda czy bezpieczeństwo.
Za 30 dyszek masz pakiet w 77hobby NiMH oryginalny od FrSky (choc nie wiem czy to akurat dobrze ze od nich no ale niech bedzie).

Ja sie takze zastanawiam jeszcze nad radyjkiem, na razie smigam jeszcze na dx6i a jak bylem w Polsce to akurat wyprzedali X7S i teraz znow ich nie maja, moze w polowie sierpnia beda mieli.
Zastanawiam sie teraz w sumie czy kupic Q X7 i do tego modul R9 abym mogl uzywac R9 mini, ktore sa dosc tanie, maja super zasieg, telemetrie i chyba wszystko co potrzeba do dronow czy skrzydel (oczywiscie musisz miec FC bo one nie maja wyjscia PWM), czy moze lepiej Q X7s tylko wtedy moze mi zabraknac na R9 modul. Nie wiem czy te gimbale Hall sa warte ceny? Wiem ze jeszcze dodatkowo sa drazki, walizka, pakiet itd. Teraz jeszcze sprawe mi skomplikowalo x-lite nowe ale chyba nie za bardzo przepadam za takim rozwiazaniem. Chyba wole tradycyjne wielkie radia :D

Jak wypadaja standardowe gimbale w X7? Poczuje roznice z dx6i?

Ogolnie wole tez kupic od 77hobby za stowke wiecej i miec gwarancje i wsparcie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Taranis Q X7

Post autor: pawelsky »

terragady pisze:Za 30 dyszek masz pakiet w 77hobby NiMH oryginalny od FrSky (choc nie wiem czy to akurat dobrze ze od nich no ale niech bedzie).
Zdecydowanie nie polecam zwyklych NiMH, z uwagi na samorozladowanie. Jesli NiMH to tylko Eneloopy (lub ReCyko+).
ODPOWIEDZ