Taranis Q X7

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Taranis Q X7

Post autor: terragady »

wedlug mnie NiMH jest o wiele lepsze niz LiPo i mozna trzymac bez problemu cale naladowane bez spadku wydajnosci. Az tak szybko sie nie rozladowywuja i sa dosc tanie takze mozna co roku sobie nawet nowy pakiet kupic. Nie bez powodu takie baterie sa w wielu urzadzeniach, a takze w aparaturach. Wydaje mi sie ze to sa tez LSD, wiec nie beda sie az tak samorozladowywaly. Eneloopy wiadomo :) ale i drozsze sa sporo, choc akurat nie wiem czy 77hobby nie ma zamiennika z Eneloopa do X9D.
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Taranis Q X7

Post autor: terragady »

Kolego kiu86, jeszcze mam takie pytanie, czy jak zamawiales z HK apke, to czy switche nad gimbalami masz delikatnie pochyle jak w X7S czy tak jak byly kiedys, na plasko? Slyszalem ze zaktualizowali obudowy x7 aby to poprawic.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Taranis Q X7

Post autor: skazi »

terragady pisze:
Verid pisze:Teoretycznie możesz ale w związku z tym że ogólne zalecenie w stosunku do lipoli jest by ładować je na niepalnej powierzchni a w miarę możliwości w ogniotrwałym pojemniku to tutaj musisz sam podjąć decyzję - wygoda czy bezpieczeństwo.
Za 30 dyszek masz pakiet w 77hobby NiMH oryginalny od FrSky (choc nie wiem czy to akurat dobrze ze od nich no ale niech bedzie).

Ja sie takze zastanawiam jeszcze nad radyjkiem, na razie smigam jeszcze na dx6i a jak bylem w Polsce to akurat wyprzedali X7S i teraz znow ich nie maja, moze w polowie sierpnia beda mieli.
Zastanawiam sie teraz w sumie czy kupic Q X7 i do tego modul R9 abym mogl uzywac R9 mini, ktore sa dosc tanie, maja super zasieg, telemetrie i chyba wszystko co potrzeba do dronow czy skrzydel (oczywiscie musisz miec FC bo one nie maja wyjscia PWM), czy moze lepiej Q X7s tylko wtedy moze mi zabraknac na R9 modul. Nie wiem czy te gimbale Hall sa warte ceny? Wiem ze jeszcze dodatkowo sa drazki, walizka, pakiet itd. Teraz jeszcze sprawe mi skomplikowalo x-lite nowe ale chyba nie za bardzo przepadam za takim rozwiazaniem. Chyba wole tradycyjne wielkie radia :D

Jak wypadaja standardowe gimbale w X7? Poczuje roznice z dx6i?

Ogolnie wole tez kupic od 77hobby za stowke wiecej i miec gwarancje i wsparcie.
Jeszcze wczoraj można było kupić taranisa za 330zł w GB, w 77hobby jest za 500zł z wysyłką, więc o jakiej stówce mówisz? :-)
Co do gwarancji to się zgodzę, będziesz miał, ale co to jest niby to wsparcie?
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Taranis Q X7

Post autor: terragady »

nie widzialem promocji w GB, zwlaszcza ze jest tymczasowa, stowka roznicy chodzilo mi od ceny z HK.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Taranis Q X7

Post autor: skazi »

Oczywiście że tymczasowa, ale takie promki są na BG lub GB co jakiś czas. Jak chce się kupić w dobrych pieniądzach to trzeba co jakiś czas sprawdzać ceny, albo zajrzeć czasem tutaj u nas do działu "Ciekawe okazje".
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Taranis Q X7

Post autor: terragady »

A no widzisz, dobrze ze mowisz, szkoda ze wczoraj o tym nie wiedzialem bo na pewno bym zakupil w takim wypadku :) teraz bede sledzil moze cos wskoczy jeszcze. Zdecydowalem sie wlasnie na x7 i akumulatorki eneloopy, polutuje je i dam w pakiet razem z portem ladowania i powinno byc cacy.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Taranis Q X7

Post autor: skazi »

Ja tam w swoim mam zrobiony pakiet 2s z 2x18650 3400mAh i mam energii do latania na kilka dobrych godzin.
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Taranis Q X7

Post autor: terragady »

skazi pisze:Ja tam w swoim mam zrobiony pakiet 2s z 2x18650 3400mAh i mam energii do latania na kilka dobrych godzin.
Niby można i tak, a nie grzeje Ci się? Cenowo wyjdzie podobnie jak za 6x eneloopy. NiMH chyba sie lepiej laduje tylko dluzej?
Lion-y mocno sie rozladowuja? Mam 18650 tylko w latarce, poki co trzyma niezle.
Myślisz, że Twoje rozwiązanie lepiej się sprawdzi i energii wystarczy na dłuzej niż NiMH panasonica?
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Taranis Q X7

Post autor: skazi »

Nie zauważyłem żeby cokolwiek się grzało. Nie wiem czy NiMH się lepiej ładuje, ja ładuję te li-iony 0,5C i jest wszystko ok. Swój pakiet rozładowuję do ok. 6V.
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Taranis Q X7

Post autor: terragady »

no to jeszcze mam czas w sumie na zastanowienie się, nie brałem pod uwagę li-onów wcześniej, choć i tak chciałem je kupić do skrzydła S800 do długich lotów.
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Taranis Q X7

Post autor: kiu86 »

terragady pisze:Kolego kiu86, jeszcze mam takie pytanie, czy jak zamawiales z HK apke, to czy switche nad gimbalami masz delikatnie pochyle jak w X7S czy tak jak byly kiedys, na plasko? Slyszalem ze zaktualizowali obudowy x7 aby to poprawic.
jak wrócę do domu do postaram się zrobić zdjęcie pokazujące jak to u mnie wygląda bo ciężko mi to określić nawet nie wiedziałem, że są jakieś różnice w tej aparaturze.
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Taranis Q X7

Post autor: Manix »

Dzisiaj rano dostałem paczkę z Taranis Q X7 i mam takie pytanie czy to jest normalne że drążek od gazu jak go się przesuwa w górę i w dół tak lekko skrobie jak w niektórych myszkach scroll kółeczko Czy można to jakoś zmienić żeby chodził jak po maśle?
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Taranis Q X7

Post autor: terragady »

Może musisz dokręcić śrubkę jeszcze bo one domyślnie przychodzą chyba z ustawieniem że obydwa gimbale wracają w pozycję środkową?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Taranis Q X7

Post autor: Verid »

Manix pisze:mam takie pytanie czy to jest normalne że drążek od gazu jak go się przesuwa w górę i w dół tak lekko skrobie jak w niektórych myszkach scroll kółeczko
Tak, to normalne
Manix pisze:Czy można to jakoś zmienić żeby chodził jak po maśle?
Nie widziałem Q X7 od środka ale to terkotanie jest spowodowane przez blaszkę opierająca się o karbowaną krzywkę gimbala dźwigni gazu. W niektórych aparaturach się ją po prostu zdejmuje, w innych zakłada "odwrotnie" żeby ząbek który na niej jest nie opierał się o krzywkę.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Taranis Q X7

Post autor: Manix »

OK dzięki za info dzisiaj rozkręcę i zobaczę co jest w środku bo muszę przyznać że to terkotanie mnie irytuje.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
ODPOWIEDZ