Problem z FS-TH9X (Kraków)

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

myflu
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 00:33
Lokalizacja: Kraków

Problem z FS-TH9X (Kraków)

Post autor: myflu »

Witam,
mam problem z aparaturą FlySky FS-TH9X. Firmware stockowy. Moduł stockowy. Odbiornik FS-R9B.
Podłączyłem wczoraj swojego quada do librepilota, aby zmienić parę rzeczy.
Po zmianie chciałem sprawdzić zmiany na sucho.
W ekranie "Input" odczyty z aparatury zwariowały. Skaczą niemiłosiernie i zmieniły się całkowicie ich wartości na każdym kanale. Wcześniej miałem wartości robocze (channel value) ok. 1000-1900 i wszystko bardzo stabilne. Teraz wartości odczytu z apki przesunęły się w przedział 700-1500 i skaczą nawet w spoczynku. Nie idzie tego skalibrować. Wszystkie kanały ciągle coś nadają. Ruch drążków jest wykrywany, ale strasznie zakłócony.
Bindowałem odbiornik kilka razy.
Kalibrowałem aparaturę.
Przywróciłem ustawienia fabryczne apki.
Nawet zresetowałem ustawienia FC.
Nic nie pomogło.
FC odbiera sygnał z aparatury, ale w ten zwariowany sposób.
Jeszcze we wtorek wszystko działało. Zasilania odwrotnie w apce nie podłączyłem.
Byłoby super spotkać się z kimś w Krakowa i podłączyć jakąś inną, sprawną apkę, aby znaleźć winowajcę całego zamieszania.
Jeśli to moduł lub odbiornik to pewnie nie ma sensu wymieniać na to samo, tylko od razu zainwestować w FrSky?
Z góry dziękuję za pomoc.


Poniżej zamieszczam link do nagrania. Tak to wygląda podczas kalibracji. Drążki w pozycji centralnej. Aparatura nie wskazuje żadnych ruchów.
https://www.youtube.com/watch?v=SkynO1N ... load_owner
Syma X5C-1
Eachine Racer 250 (po przeróbkach)
Eachine QX90
Martian II - F4 REVO - 2 szt. :)
Devi88
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 20 kwie 2017, 12:20

Re: Problem z FS-TH9X (Kraków)

Post autor: Devi88 »

Czy udało się rozwiązać problem ? Mam podobny z tą samą apką i szukam przyczyny.
ODPOWIEDZ