Futaba 14sg

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
esjot
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 15:29
Lokalizacja: Różnowo

Futaba 14sg

Post autor: esjot »

Być może, temat "opowiadany" wielokrotnie, ale może ktoś ma manuala w pl ?
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Futaba 14sg

Post autor: PiotrSz »

Napisz do SCORPIO POLSKA który jest oficjalnym dystrybutorem Futaby na Polskę i poproś ich uprzejmie o instrukcję, powinni Ci podesłać PDFa.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Futaba 14sg

Post autor: IvanM »

Życie nie jest aż takie proste. Nie Scorpio Polska, lecz rcskorpion.pl. Nie jest - lecz było oficjalnym partnerem ROBBE - które z kolei było oficjalnym dystrybutorem Futaby na Europę. Wszystko w czasie przeszłym, bo Robbe już nie istnieje.
Nazwę Robbe Modelsport kupiła firma Aviotiger-Germany i na stronie Futaby bezpośrednio pojawiła się jako Futaba EU nowa firma i oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest wg. strony firma JM elektronik Sp. z o.o. Na stronie tej firmy jednak nie ma żadnej wzmianki o produktach Futaby.
Nawet gdyby sytuacja była jaśniejsza ... nie ma specjalnie co liczyć na łatwe uzyskanie polskich instrukcji u polskich dystrybutorów.
Jest to zrozumiałe - opracowanie i druk polskiej instrukcji jest sporym kosztem. Dla swoich klientów instrukcję dołączają.
Nie szaleją z radości jak ktoś, kto nie kupuje u nich (nie daje im zarobić), bo w jakimś zagranicznym sklepie wysyłkowym było taniej - ale dzwoni do nich, bo jednak instrukcja po polsku by się przydała :roll:
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Futaba 14sg

Post autor: Adrián »

Wprawdzie nie do 14sg, ale może też coś Ci pomoże http://www.rcskorpion.pl/file,174274,t8 ... polska.pdf część rzeczy jest wspólnych (tak mi się przynajmniej z instrukcji wydaje, bo futaby nie widziałem na oczy)
Jeszcze taka http://www.rcskorpion.pl/file,176300,12fg11.pdf
Awatar użytkownika
esjot
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 15:29
Lokalizacja: Różnowo

Re: Futaba 14sg

Post autor: esjot »

I jeszcze jeden problem, mam odbiornik Futaby z S.BUS i kontroler Vector'a z możliwością sterowania po S.BUS. Jak "zaprogramować" krok po kroku nadajnik i odbiornik do współpracy z tą opcją.
Awatar użytkownika
esjot
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 15:29
Lokalizacja: Różnowo

Re: Futaba 14sg

Post autor: esjot »

esjot pisze:I jeszcze jeden problem, mam odbiornik Futaby z S.BUS i kontroler Vector'a z możliwością sterowania po S.BUS. Jak "zaprogramować" krok po kroku nadajnik i odbiornik do współpracy z tą opcją.
Problem rozwiązany :)
Przed włączeniem nadajnika łączymy wyjście s-bus z kontrolera z gniazdem s-bus z tyłu nadajnika. Zasilamy kontroler i włączamy nadajnik "ucząc" go sterowania odbiornika. Wyłączamy wszystko i łączymy link RC z kontrolerem, działa.
ODPOWIEDZ