Radiolink AT 10 II gen czyli fajna relacja jakość/cena

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ASmen
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 05:04

Radiolink AT 10 II gen czyli fajna relacja jakość/cena

Post autor: ASmen »

Dzień dobry.

Od razu zaznaczam, że w tematyce modelarskiej jestem jednym z najbardziej świeżych świeżaków na tym forum, wiec wszystko co piszę poniżej jest moim subiektywnym odczuciem, a także zlepkiem informacji jakie różnymi kanałami pozyskałem.

Podczas budowy swojego pierwszego modelu padło to sakramentalne pytanie: "No a jaka aparatura ?? "
Cóż fajnego sprzętu jest naprawdę sporo Graupner, Futaba, Fr Sky no jednym słowem zawrót głowy. Jedne straszą swoją ceną bardziej inne mniej. Co wybrać ? Każdy zapewne musi podjąć decyzję sam. Ja kupiłem Radiolinka AT10 II generacji, jednak zauważyłem że baaardzo mało jest o nim informacji. Może czas to zmienić...

Aparaturę zamówiłem na aliexpress.com po niespełna miesiącu trafiła do mnie (zdjęcia poniżej).
Na pewno producent nas nie rozpieści masą załączonych gadżetów. W opakowaniu znajdziemy tylko to co potrzebne.
Nadajnik, odbiornik, moduł do telemetrii z kabelkiem do podpięcia się do odbiornika, a także element do zmiany mode aparatury, ponoć miała być tam anglojęzyczna instrukcja obsługi jednak szukam jej do dziś i nie mogę znaleźć ;)
Pierwsze wrażenie jest dobre!
Chociaż plastik z jakiego wykonana została aparatura nie jest pokryty żadną antypoślizgową gumą to w rękach leży naprawdę nieźle, nie wysuwa się i daje stabilny chwyt.
W cenie niespełna 600zł otrzymujemy 5 potencjometrów, 4 dwu pozycyjne przełączniki, 3 trój pozycyjne i jedne dwu pozycyjny, powracający od razu do pierwotnego położenia.
Aparatura zasilana jest popularnymi "paluszkami" na które mamy przygotowany specjalny koszyk. W moim wypadku po koszyku ślad nie pozostał, a w jego miejsce trafił pakiet lipo (zdjęcie poniżej)
Menu proste i intuicyjne, odważę się tak powiedzieć ponieważ nawet ktoś taki jak ja kto aparaturę rc widział tylko na youtube poradził sobie z konfiguracją całości.
Na pokładzie mamy dwa systemy łączności FHSS i DSSS w odróżnieniu od AT10 I generacji która wyposażona była tylko w ten drugi.
W drugiej generacji tej 10 kanałowej aparatury otrzymujemy odbiornik R10DS wyposażony w 2 anteny, sbus i telemetrię. Ponadto producent deklaruje że na tym odbiorniku powinniśmy uzyskać 4km zasięgu (jeszcze nie sprawdzałem ;) )
Producent deklaruje również zużycie energii na poziomie 105mA co powinno nam pozwolić na wiele godzin zabawy bez konieczności wymiany/łądowania akumulatorków (pakietu).
Mamu także możliwość aktualizacji oprogramowania dzięki zamontowanemu łączu USB.
O wszystkich zagrożeniach aparatura informuje nas za pomocą wibracji, dźwięków i komunikatów na wyświetlaczu 3,5 calowym wyświetlaczu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Radiolink AT 10 II gen czyli fajna relacja jakość/cena

Post autor: maxiiii »

Jestem pod wrażeniem. A co z oprogramowaniem? Czy będziesz robił test zasięgu?
EPRA_Noe
Posty: 79
Rejestracja: środa 17 sie 2016, 14:52
Lokalizacja: Radom-Polandia

Re: Radiolink AT 10 II gen czyli fajna relacja jakość/cena

Post autor: EPRA_Noe »

Bardzo fajna aparatura, jestem posiadaczem tej apki.
Jednak muszę zamieścić kilka uwag co do informacji zamieszczonych przez kolegę.
Aparatura nie wibruje, z tego co wiem wibruje AT9.
Dostarczony z aparatura odbiornik R10DII posiada jedną antenę.
Mam nadzieję że autor się nie obrazi jeśli uzupełnię jego temat o recenzję video.



Bądźcie wyrozumiali, nie jestem zawodowym youtuberem.
Latanie to pasja.....realizowana na różne sposoby.
http://www.eagles.pl
Awatar użytkownika
ASmen
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 05:04

Re: Radiolink AT 10 II gen czyli fajna relacja jakość/cena

Post autor: ASmen »

Z tym wibrowanie to mnie zastrzeliłeś bo w sumie dziś latałem a nie zwróciłem uwagi czy tylko pika czy tez wibruje... sprawdzę to ;)
Ja z aparatura dostałem R10DS który ma 2 antenki ;)
Czemu miałbym sie obrazić kolego :P

Co do testu zasięgu to napewno zrobię i podzielę sie obserwacja, na YouTube widziałem film na którym 4000m zostało osiągnięte...


EDIT - scalenie

Faktycznie aparatura nie wibruje !!! :P
EPRA_Noe
Posty: 79
Rejestracja: środa 17 sie 2016, 14:52
Lokalizacja: Radom-Polandia

Radiolink AT10 vs AT9 porównanie

Post autor: EPRA_Noe »

Udało mi się zdobyć aparaturę AT 9 i porównać obie apki.
Poniżej materiał:

Latanie to pasja.....realizowana na różne sposoby.
http://www.eagles.pl
volthord
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radiolink AT 10 II gen czyli fajna relacja jakość/cena

Post autor: volthord »

Cześć,
przymierzam się do kupna nowej apki i zastanawiam się na Radiolinkiem AT10 II gen. mam tylko problem aby znaleźć go w jakimś polskim sklepie online wraz z odbiornikiem R10DS lub R12DS. W większości są sprzedawane z R10D. Czy możecie polecić jakiś sklep?
Radek

Moje quadro: F450 + A2212 13T 1000KV + HobbyWing Pentium 30A + APC 10x4x5 + Naza Lite + Naza GPS
coolgate
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 14 lut 2017, 10:12
Lokalizacja: Rybnik

Re: Radiolink AT 10 II gen czyli fajna relacja jakość/cena

Post autor: coolgate »

volthord pisze:AT10 II gen. ... w większości są sprzedawane z R10D
Ale to jest niemożliwe - ten nadajnik nie współpracuje z R10D - może być tylko używany z odbiornikami serii "DS"
Jeśli w komplecie jest odbiornik R10D to znaczy że chodzi o starszą, pierwszą wersję nadajnika.
FunCub, Robocat, Mavic, TyphoonH, cdn.
volthord
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radiolink AT 10 II gen czyli fajna relacja jakość/cena

Post autor: volthord »

Też miałem takie podejrzenie. A gdzie mogę dostać II generację AT10 na polskim rynku? Czy muszę ją ściągnąć z jakiejś zagranicznej strony?
Radek

Moje quadro: F450 + A2212 13T 1000KV + HobbyWing Pentium 30A + APC 10x4x5 + Naza Lite + Naza GPS
ODPOWIEDZ