smartfon jako kontroler RC?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

smartfon jako kontroler RC?

Post autor: hrumque@gmail.com »

Wiem że wielu parsknie śmiechem, bo co to za kontroler lotu, w porównaniu do Tarantisów i innej Futaby... i jaki można zasięg na BT (zwłaszcza jak nowy smartfon i BT4.0 LowEnergy) albo na wifi uzyskać, bez anten sensownych... ale coraz więcej sprzętów fabrycznych tak działa.
Wiadomo że nie zrobi się tędy super sterowania do wyścigów dronów, z minimalnym lagiem, albo long range... ale zawsze to by była jakaś PRAWIE DARMOWA opcja startowa, by w ogóle móc ruszyć z lataniem. Zwłaszcza na współczesnym FC 10dof, może jeszcze z sonarem wysokości (zawrotne $2) który jak na chwilę straci sterowanie to nie runie z hukiem na ziemię...

Smartfona w zasadzie każdy ma. Więc koszt/wymagany wkład = 0zł
Prawie każdy smarfton posiada żyroskop, a jak nie - to zostaje jeszcze kontrola na ekranie lub kontrola "padem do gier" na usb za 17zł ...

Odbiornik - ESP za 2$ lub coś innego? Tam można już zastosować sensowniejszą antenkę.

Przejście z danych odbieranych z wifi (np na ESP) na protokół łykalny przez kontroler lotu - jest do zrobienia bez wielkiego problemu, albo wprost na ESP wdrożyć jakiegoś sBUSa czy iBUSa albo dodać atmegę za 1$.

Jedyny problem (dla mnie) to jakiś rozsądny soft na smartfona. Ale może nie potrzeba niczego tworzyć, bo już coś takiego jest?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: smartfon jako kontroler RC?

Post autor: maxiiii »

Niestety ale sterowanie przez telefon jest masakryczne. Prędzej się zniechęcisz niż zaczniesz latać.
Jak na początek kup sobie flysky i6 w promocji za 37$ i wyjdziesz na tym najlepiej.
hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: smartfon jako kontroler RC?

Post autor: hrumque@gmail.com »

maxiiii pisze:Niestety ale sterowanie przez telefon jest masakryczne. Prędzej się zniechęcisz niż zaczniesz latać.
Jak na początek kup sobie flysky i6 w promocji za 37$ i wyjdziesz na tym najlepiej.
Ja wiem, że to będzie lepsze. Zresztą mam 9XRpro i na tym latam, ale wielu znajomych zaczepia "ee też bym chciał coś takiego, a ile to kosztuje" i się okazuje, że zmajstrować coś latającego to nie jest wielki problem, a najgorzej z aparaturą, bo nie każdy kupi od chińczyka za 37$, dodatkowo dojdzie vat itd. A z drugiej strony - taki telefon powinien być i tak o wiele lepszym kontrolerem, niż plastikowe mydelniczki od zabawko-dronów za 49zł ;) ?
DronNOOB

Re: smartfon jako kontroler RC?

Post autor: DronNOOB »

Próbowałem, telefon w mojej ocenie nie nadaje się do tego.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: smartfon jako kontroler RC?

Post autor: maxiiii »

hrumque@gmail.com pisze:zmajstrować coś latającego to nie jest wielki problem,
Oczywiście, Problem to utrzymać takiego drona jako całość dłużej niż do pierwszego startu.:)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: smartfon jako kontroler RC?

Post autor: Verid »

hrumque@gmail.com - widziałem coś takiego na HK

https://hobbyking.com/en_us/hobbyking-i ... eiver.html

Z opisu wynika że soft do tego na smyrfona też jest. Ale przychylam się do opinii kolegów - sterowanie komórką to porażka. Kupiłem sobie kiedyś z ciekawości CX-10W który jest właśnie w ten sposób sterowany i masakra. Zero precyzji, zero wyczucia bo nie ma czego czuć, ciężka frustracja zamiast frajdy z latania. Tradycyjne kopterki "na początek" (CX-10, FQ777-124 itp) dają daleko więcej frajdy i pozwalają otrzaskać się z aparaturą bo tym cholerstwem to się można tylko zniechęcić.
Ten wredny...
hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: smartfon jako kontroler RC?

Post autor: hrumque@gmail.com »

No to porzucam pomysł ;)
maxiiii pisze:kup sobie flysky i6 w promocji za 37$ i wyjdziesz na tym najlepiej.
A tak btw gdzie flysky i6 jest za $37 ? bo wszędzie tak koło 50 widzę, często jeszcze z płatną przesyłką...
ODPOWIEDZ