Corona + nadajnik mc-12

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Pmaverick
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Corona + nadajnik mc-12

Post autor: Pmaverick »

Panowie, prosba o zweryfikowanie tytulowego zestawu czyli nadajnik Graupner Mc-12 z oryginalnym kwarcem + corona 8 kanalowa lub 6... Latal ktos na takim zestawieniu? Do tej pory z odbirnikiem oryginalnym r700 zasieg jest imponujacy. Szukam jednak tanszej alternatywy dla r700. Kwarc w nadajniku oczywiscie graupnera a do corony w tej konfiguracji co byscie polecili?
Silent cockpit...
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Corona z syntezą?

Ogólnie jest tak, że corona z przedłużoną antenę radzi sobie bardzo dobrze w płatowcach.

Czasami trafiają się mało czułe odbiorniki i na to nie mamy wpływu.

Używam od 3 lata corony 6ch i śmiga dobrze a teraz została zmodyfikowana na inne pasmo.
Pozdrawiam
Szymon
Pmaverick
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Post autor: Pmaverick »

Oczywiscie, chodzi o corone z syntezą. Mysle wlasnie nad 6 kanałową, albo 6 kanałową. Jakis czas temu ktoś pisał, że lepsze chyba 8 kanałowe. Chodziło wlasnie o czułość, ale nie wiem czy dobrze pamietam.
Silent cockpit...
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 173
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 13:38
Lokalizacja: Wolsztyn/ Ziel. Góra

Post autor: Lech »

Jeśli masz zasięg b.dobry na R-700 to jaka jest przyczyna zamiany odbiornika.
Pytam bo też mam r-700.
Pozdrawiam Leszek.
Pmaverick
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Post autor: Pmaverick »

Mam trzy modele i nie stac mnie na 3 sztuki r700 poza tym sa juz ciezko dostepne. Szukam godnego następcy...to wszystko ;)
Silent cockpit...
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Jak już to lepiej brać 8ch. Mała różnica cenowa a dodatkowe kanały zawsze się przydają.
Czułość jest taka sama.
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Miałem MC-12 i Corony zarówno 6 jak i 8CH. Wszystko działało bez problemu o ile trafiłem dobry odbiornik bo dwa razy zdarzyły się babole. Jeden dawał drgawki na serwa zaraz po podłączeniu a drugi potrafił załączyć FS 50m ode mnie. Z kolei z r700 nie miałem dobrych doświadczeń - może wadliwy egzemplarz bo zasięg wyraźnie niższy od Corony i większa podatność na zakłócenia od nadajnika wideo.
ODPOWIEDZ