er9x + przełącznik sześciopozycyjny = nagły reset aparatury

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
f0c57
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 08:12
Lokalizacja: dolnośląskie

er9x + przełącznik sześciopozycyjny = nagły reset aparatury

Post autor: f0c57 »

Witam!
Posiadam aparaturę Turnigy 9x z wgranym er9x. Zamarzyło mi się posiadanie przełącznika sześciopozycyjnego i w przypływie finansowego szaleństwa zakupiłem takowy na hobbykingu. Naturalnie czytałem komentarze przed kupnem. Przełącznik zamontowałem, mam aktywność w każdym położeniu, a w jednym skrajnym (przyjmijmy, że to będzie położenie numer 6) mam nawet nadaktywność. Aparatura resetuje się, co ciekawe nie zawsze, tak pomiędzy trzema a siedmioma przełączeniami z pozycji 5 na 6. Po restarcie na pozycji 6 działa normalnie aż do kolejnego przełączenia. Czy może ktoś z szacownego grona instalował ten mod z hobbykinga i miał podobny problem? Ewentualnie ktoś może ma jakieś sugestie co z tym fantem zrobić?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Armageddon was yesterday, today we have a serious problem.
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Re: er9x + przełącznik sześciopozycyjny = nagły reset aparat

Post autor: Jackuzy »

Sprawdz czy w momencie przełączenia w tej skrajnej pozycji któreś połączenie lub sam przełącznik nie powoduje zwarcia, co powoduje brownout (nagły restart)
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: er9x + przełącznik sześciopozycyjny = nagły reset aparat

Post autor: misiekkk »

Odłącz od aparatury i sprawdź miernikiem połączenia.
Ten przełącznik powinien działać jak zwykły dzielnik napięcia, ale nie może powodować zwarcia pomiędzy zasilaniem a masą.
Sprawdź - może jest źle wykonany albo błąd w instrukcji i zamieniłeś przewody.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
waltz
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 19 mar 2015, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: er9x + przełącznik sześciopozycyjny = nagły reset aparat

Post autor: waltz »

Ja miałem podobnie. Dlatego wywaliłem i kupiłem na BG "flight mode switch" firmy x-rock który jest moim zdaniem o niebo fajniejszy
Awatar użytkownika
f0c57
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 08:12
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: er9x + przełącznik sześciopozycyjny = nagły reset aparat

Post autor: f0c57 »

Dziękuję za odzew! Pozamieniałem kable, było jeszcze gorzej, zresztą w komentarzach na Hobby King jest opisany problem z kolorami kabli. W każdym razie wróciłem do pierwotnego podłączenia i ciągle było tak samo, losowe resety. Podejrzewam mechanicznie uszkodzenie przełącznika.
Wstawiłem sześciopozycyjny przełącznik od Taranisa i na razie jest dobrze.
Armageddon was yesterday, today we have a serious problem.
Awatar użytkownika
JSt
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 12:13
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Bulwy

Re: er9x + przełącznik sześciopozycyjny = nagły reset aparat

Post autor: JSt »

Kupiłem taki przełącznik kiedyś, chyba w jakimś krajowym sklepie właśnie do Taranisa. Miałem dokładnie to samo. Skrajne połączenie zwierało zasilanie do masy...
Musiałem przelutować 2 rezystorki smd w inne miejsca, jeden przy okazji zgubiłem i w tym miejscu wlutowałem normalny przewlekany THT :-)
I wiesz jak to się teraz nazywa ? Nie obrzydlistwo, bałagan i badziewie, tylko wyłącznik 6 pozycyjny indywidualnie personalizowany ;-)
Działa pieknie.
Pozdrawiam
Janusz

Ostatnio zamęczam: S800 na Omnibus F4
ODPOWIEDZ