Znowu się nudzę - pulpit do turnigy 9xr i pro.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Znowu się nudzę - pulpit do turnigy 9xr i pro.

Post autor: maxiiii »

Ostatnio pozbyłem się mojej wysłużonej aparatury 9x z pulpitem. W to miejsce miał być taranis ale skończyło się na 9xr pro.
Nie wyobrażam sobie już latanie i trzymanie aparatury w rękach więc pierwsze co zrobię po zakupie nowej aparatury to wymiana oprogramowania na er9x i wykonanie nowego pulpitu.

Technologia projektowania i wykonania CRD.

A więc zacząłem od wstępnego narysowania symetrycznego pulpitu na kartce papieru. Potem odrysowałem na sklejce i wyciąłem dwie kształtki (góra i dół)
Obrazek

Problemem było wymierzenie wewntrznych wcięć aby wchodząca w to miejsce aparatura trzymała się stabilnie i nie wypadała po przechyleniu pulpitu.

Nastepnie lekki szpachel.
Obrazek

niestety ale nowe radyjko ma kiepsko rozwiązany uchwyt i każdy moduł zamontowany w gnieździe powoduje to iż aparatura podpiera się na tym module co mi się nie podoba i podejżewam iż nie jestem osomotniony.

Z rurki aluminiowej fi6 ukształtowałem "podkówkę" na której będzie opierać się cała aparatura w pulpicie.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Znowu się nudzę - pulpit do turnigy 9xr i pro.

Post autor: Verid »

Skąd ja to znam... :mrgreen:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=3668 (niestety ImageShack wszamał obrazki)

...a potem nauczyłem się latać na siedząco i pulpit przestał być potrzebny.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Znowu się nudzę - pulpit do turnigy 9xr i pro.

Post autor: ci3jk4 »

Co wy smyczy nie macie? :)
Zawsze się zastanawiam czy ten pulpit faktycznie taki wygodny...
Na siedząco, albo chociaż "półsiad podparty" o maskę auta i jest elegancja francja i nawet się człowiek nie przewraca :)

Plus za ręczną robotę. Jak chcesz to mogę Ci podesłać dwg z obrysem mojej 9xr który swojego czasu robiłem na potrzebu walizki na sprzęt.
Siedzi prawie idealnie, bo jednak było pomyślane pod kątem załadowania apki w gąbkę i ciasnota była przezemnie porządana...
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Znowu się nudzę - pulpit do turnigy 9xr i pro.

Post autor: maxiiii »

ci3jk4 pisze:Jak chcesz to mogę Ci podesłać dwg z obrysem mojej 9xr który swojego czasu robiłem na potrzebu walizki na sprzęt.
Dzięki ale pulpit jet już skończony. Wczoraj zacząłem a dzisiaj mogę już latać . Niestety ale ta pogoda:((
ci3jk4 pisze:Co wy smyczy nie macie? :)
Nie ma porównania - oczywiście na korzyść pulpitu :-P

CDN.

Dolna i górna sklejka połączona jest rurką al 6mm. lekkie zgniecenie i można wkręcać śrubki fi4. Dla pewności łączenia dodałem trochę żywicy, teraz pozostaje tylko siekiera do demontażu, nic tych połączeń nie ruszy. :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ze względu na to, że aparatura ma różną wysokość tuleje dystansowe musiałem dorabiać parami na odpowiedni wymiar.
Dwie ostatnie wykonane są z dłuższej rurki, tylko przechodza przez górną sklejkę i stanowią od razu uchwyt na smycz.

Obrazek
Obrazek

Po wyschnięciu żywicy czas na pierwszą przymiarkę.

Obrazek

Wchodzi na lekki wcisk i nie trzeba dodatkowego mocowania.

CDN....
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Znowu się nudzę - pulpit do turnigy 9xr i pro.

Post autor: maxiiii »

Cz 3 i ostatnia:)

Z prawdziwej skórki wyciąłem łezki pod dłonie i do tego aby było wygodniej wyprofilowałem gąbkę kompielową :-P

Obrazek

W miedzy czasie wizyta w mrówce i zakup 1 metra taśmy. Będzie z tego smycz. Pętelki na super glu i chwila w imadle. Nikt już tego nie rozerwie.

Obrazek

Czas na malowanie.

Obrazek

po wyschnięciu klejenie poduszeczek pod łonie.


Obrazek
Obrazek
Obrazek


No i ........ mogę latać!!! :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Znowu się nudzę - pulpit do turnigy 9xr i pro.

Post autor: Verid »

No Panie - profi :mrgreen: Ja aż tak swojej nie cyzelowałem (zaczynam się cieszyć że się obrazki nie zachowały :oops:)
Ten wredny...
ODPOWIEDZ