TGY 9xr pro + FrSky DFT

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

rast
Posty: 105
Rejestracja: piątek 27 wrz 2013, 17:01
Lokalizacja: Cieszyn

TGY 9xr pro + FrSky DFT

Post autor: rast »

Witam panowie, kupiłem sobie na zapas radyjko TGY 9xr PRO. Nie chcę kupować modułu, ponieważ mam z Futaby FrSky DFT. Chciałbym go podłączyć do TGY, ktoś może mi rozrysować jak to zrobić?

Znalazłem taką przejściówkę: http://www.flytron.com/openlrs/123-futa ... apter.html

ktoś ma jakiś schemacik?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: TGY 9xr pro + FrSky DFT

Post autor: Rurek »

rast pisze:ktoś ma jakiś schemacik?
Kupujesz u Pitlaba wtyczkę: http://pitlab.pl/pitlabsklep/kable-tren ... etail.html
Obrazek
I robisz kabelek zgodnie z poniższymi obrazkami:
Obrazek
Obrazek
Oczywiście najsolidniej to zrobić dostając się do wnętrza modułu futaby i tam lutując kabelki, mniej pewnie - poprzez goldpiny wtykane w gniazdo futaby.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: TGY 9xr pro + FrSky DFT

Post autor: Japim »

Wiem że to odgrzewanie starego kotleta, ale skorzystam, że już jest taki temat.


Po pierwsze słowo sprostowania, bo kolega Rurek nie sprawdził małego detalu.
Sam kabelek nie wystarczy aby do radia pracującego w standardzie JR podłączyć moduł Futaby. A tym samym bezpośrednie lutowanie w środku. Potrzeba mieć jeszcze inverter sygnału PPM - bo Futaba w odróżnieniu do JR generuje inny sygnał. I przytoczony przez pytającego adapter takowy inverter posiada. To tak dla ścisłości, aby było jasne na przyszłość.

A skoro już rozgrzebałem ten wątek to chciałbym zapytać, czy wiecie może gdzie można dostać te fajne 6 pinowe gniazda Futaby?
Bo o ile wtyczkę mam. to chciałbym skorzystać z dobrodziejstwa konstrukcji firmy Futaba do mojego projektu a nie uśmiecha mi się kanibalizować sprawnego nadajnika RC... :)
Pozdrawiam,
Przemek
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: TGY 9xr pro + FrSky DFT

Post autor: df2 »

A ja podłączałem dft do 9x i 9xr pro i wszystko działało.. Bez inwertera..
Tak samo moduł assan z futaby..
Wystarczyły mi same kable żeńsko żeńskie + długie goldpiny żeby zrobić podłączenie kabla żeńskiego do modułu nadawczego..

Oczywiście moduł podłączałem do gniazda modułu (a nie do gniazda trenera w 9xr pro).

Potestowałem a następnie zaopatrzyłem się w odpowiednie moduły dla standardu jr/turnigy, żeby futaba nie była smutna.

Coś się zmieniło od tego czasu jak mi działało w czymś gdzieś?

A może masz na myśli samą telemetrię?
Podobno w 9xr pro chodzi bez inwertera z djt/dft bo inwerter możesz zrobić z poziomu np er.

Ja telemetrii tak nie testowałem, bo mam niepełną obsadę złącza trenera w 9xr pro.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ