Osiołkowi w żłoby dano...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Osiołkowi w żłoby dano...

Post autor: Filonxxxl »

Witam

Skoro "starych wyjadaczy" praktycznie nigdzie nie idzie kupić bez czekania mam pytanie, który z tych 2-ch nowszych na rynku systemów warto kupić:
1. Rmilec http://www.foxtechfpv.com/400470mhz-fre ... p-273.html - wątek o nim jakoś umarł i nikt nic nie wie...
2. Chainlink http://www.bevrc.com/chainlink-uhf-long ... -p-84.html - wiem, że pare osób to ma, jakieś opinie?

Nie ukrywam, że kolejność jest nieprzypadkowa, w/g mnie za nr 1 przemawia większa moc - zawsze się może przydać, a "promieniowania" nawet 2W jakoś się nie boję (syna już mam, a zbudować dom i posadzić drzewo potrafi nawet "bezjajcew" :lol: ) i to, że ładnie wchodzi w miejsce modułu a nie dynda się pod apką.
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
tomnow95
Posty: 727
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tomnow95 »

Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z chainlinka:)
Aurora 9, Hexa cyberdroness, Qadro cyberdroness, ODIN 90, Rex 600N, Rex 600ESP, Rex 500, Rex 450 FPV, Mini Titan, Rex 250, Walkera 4g3 i kupa innego szajsu wliczając lamy i HBK2:)
Oraz spora flota samolotów:)
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Użytkownik Alishmano Z youtube, lata na Chainlinku i robi dość ładne wyniki. Sprawdź sobie :)
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

Mateusz pisze:Użytkownik Alishmano Z youtube, lata na Chainlinku i robi dość ładne wyniki. Sprawdź sobie :)
No co ja się naszukałem i... nic.
W sumie przypadkiem trafiłem, ten gość to alishanmao - a to robi różnicę...
Tylko nie wiem czy można traktować go jako niezależnego, skoro wszędzie reklamuje Bevrc.com... hmmm :lol:
Żeby innym było łatwiej:

Ostatnio zmieniony sobota 02 lip 2011, 22:51 przez Filonxxxl, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Re: Osiołkowi w żłoby dano...

Post autor: diem »

Filonxxxl pisze:Witam

Skoro "starych wyjadaczy" praktycznie nigdzie nie idzie kupić bez czekania
Przy okazji to uważaj na to co Thomas pisze na maila. Ostatnio mnie wku#@#@# konkretnie. Napisał, że gdybym wziął odbiorniki 8ch to ma wszystko od ręki co chcę... czekaliśmy z JR'em DWA MIESIĄCE.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Re: Osiołkowi w żłoby dano...

Post autor: Filonxxxl »

diem pisze:... czekaliśmy z JR'em DWA MIESIĄCE.
No właśnie o to mi biega, że nigdzie nie idzie żadnego z 3-ch "wielkich" (Immersion, Thomas i Dragon) dostać bez problemu...
Dlatego chcę wybrać coś z tych "mniej wielkich", nowych graczy - więc albo Rmilec Foxtecha, albo Chainlink Bevrc...
Swoją ścieżką to nie uważacie, że Chainlink podejrzanie mocno przypomina EzUHF ImmersionRC :?:
A Ty, Diem który z tych 2-ch byś wybrał, masz jakiś koncept? Cenowo to 225 vs. 265 $, więc róznica niezbyt wielka...

PS. O Thomasie i jego podejściu to już się trochę naczytałem, hmmm... no comments, jak mawiają Anglicy...

I jeszcze ciekawostka (raczej dla tych starszej daty bo w języku naszych wschodnich sąsiadów - kiedys chciał-niechciał uczyli, ja tam się załapałem w sumie na 7lat, hehe...)


Chainlink wygląda tu całkiem nieźle, pracuje jeszcze przy 20km, przy 25 już trochę "się haczy"...
Ostatnio zmieniony sobota 02 lip 2011, 23:07 przez Filonxxxl, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Re: Osiołkowi w żłoby dano...

Post autor: diem »

Filonxxxl pisze: A Ty, Diem który z tych 2-ch byś wybrał, masz jakiś koncept? Cenowo to 225 vs. 265 $, więc róznica niezbyt wielka...
Odkąd kupiłem thomasa to przestałem śledzić wątki lrs'ów, ciężko więc powiedzieć. Osobiście zwracałbym uwagę na:

- Filtrowanie innych częstotliwości
- Czy nadajnik zakłóca inne urządzenia w bazie - przypadłość thomasa.
- RSSI OUT bez kombinowania (jeśli używasz osd)
- PPM OUT i potwierdzone działanie np. z MK - niesamowita przyjemność podpiąć odbiornik 1 kabelkiem i mieć wszystko w poważaniu.
pozdrawiam
Michał
radas17
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 31 mar 2011, 12:53
Lokalizacja: Myszków

Post autor: radas17 »

Do mnie w poniedziałek dojdzie LRS Rmilec , więc w tygodniu porobię testy zasięgu a może nawet i loty. To napiszę jak się sprawuje i czy warty jest zakupu.
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Re: Osiołkowi w żłoby dano...

Post autor: Filonxxxl »

diem pisze:<ciach>
- Filtrowanie innych częstotliwości
- Czy nadajnik zakłóca inne urządzenia w bazie - przypadłość thomasa.
- RSSI OUT bez kombinowania (jeśli używasz osd)
- PPM OUT i potwierdzone działanie np. z MK - niesamowita przyjemność podpiąć odbiornik 1 kabelkiem i mieć wszystko w poważaniu.
RSSI OUT to mają oba systemy, PPM OUT ma na pewno Chainlink i chyba Rmilec (o ile dobrze czytam), filtrowanie ma na pewno Chainlink, w Rmilec'u jakoś nic nie piszą, więc albo to w/g nich oczywista oczywistość albo...
Co do zakłóceń w bazie to czort wie, niech się wypowiedzą Ci o mają...
radas17 pisze:Do mnie w poniedziałek dojdzie LRS Rmilec , więc w tygodniu porobię testy zasięgu a może nawet i loty. To napiszę jak się sprawuje i czy warty jest zakupu.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, jeszcze tyle to wytrzymam :lol:
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

A swojego chainlinka wyslalem juz jakis czas temu koledze ktory ma odpowiedni sprzet do pomiarow w temacie radiowki, licze na wyniki w ciagu max 2 tygodni, wiec zweryfikujemy jak sie marketing do rzeczywistosci 8-)

Inna rzecz ze Chainlink mial prawdopodobnie wtope z obsluga failsafe w warunkach zaniku i powrotu sygnalu na granicy zasiegu. Z tego co czytam to poprawili to, byl bug w sofcie - z tym ze info o usunieciu bledu mam od nowych klientow ktorzy dostali takie zapewnienie od producenta. Uzytkownicy ktorzy chainlinka juz maja na razie nie otrzymali zadnych informacji jak i czy wogole moga "poprawic" swoje odbiorniki. Od rozwiazania problemu minelo dopiero kilka dni, wiec licze ze wkrotce pojawi sie jakies "oficjalne" info.

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Rzeczywiście problem z FS był/jest - paru modelarzy z Rosji zgubiło modele, mimo posiadania autopilota z funkcją RTH.... FailSafe głupiał i nie dawał zaprogramowanego pulsu do autopilota ....i tyle go widzieli :-/
Jest świeże info "z dzisiaj" :
"Hi,
Sorry for the late reply, we think we have fixed the bug, yes, u can flash the new
firmware yourself, u need a STlink or something similar, we have ordered some cheap
flash tools, under 10USD I think, then u can keep updated for our future feathures of the
ChainLink.
Więc wygląda na to że najprościej będzie przeflashować własnoręcznie jak tylko pojawi się odpowiednia autoryzowana instrukcja jak to zrobić.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Artu

Post autor: Artu »

Na sąsiednim forum znalazłem takie porównanie linków RC - Long Range System Comparison Chart
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Artu pisze:Na sąsiednim forum znalazłem takie porównanie linków RC - Long Range System Comparison Chart
A wystarczyło nasze forum poczytać i też byś znalazl w tematach przyklejonych pod ten dział.

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=342
pozdrawiam
Michał
Artu

Post autor: Artu »

diem pisze:A wystarczyło nasze forum poczytać i też byś znalazl ...
Oj tam, oj tam :mrgreen:
pit202

Post autor: pit202 »

A czy ktoś próbował tego OpenLRS ? ja się przyznam szczerze, że trochę się na niego wczoraj napaliłem ( pomimo zamówienia chinalinka ) gdyż sam układ nadawczo-odbiorczy kosztuje około 30zł , reszta to tylko Atmegi i parę innych groszowych elementów , jedyne co mi tam nie pasuje to opinie na temat częstotliwości 433 na elektrodzie , każdy tam narzeka, odradza i proponuje przejście na 8xx Mhz .

Co Wy na to ? Czy z tego 100mW można coś wykrzesać na miarę nazwy LRS`a ? nie chodzi mi o loty na 20km , ale czy to przynajmniej będzie stabilne na 1-2km ?
ODPOWIEDZ